Zavrieť

Porady

oprava ZD - zľava

Chcela by som sa spítať, či môžem uviesť do faktúry položky:
okno 500,- Eur účet 601
zľava -100,-Eur účet -601
do teraz som to mal spolu v jednej položke, iba okno 400,- eur. ale chcela by som to tým spôsobom ako som pýsala, nemal by byť v tom žiadny problém?
Naposledy upravil lenka_bodorova : 11.05.11 at 12:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, či môžem uviesť do faktúry položky:
    tovar 50,- Eur účet 601
    zľava -10,-Eur účet -601
    do teraz som to mal spolu v jednej položke, iba tovar 40,- eur. ale chcela by som to tým spôsobom ako som pýsala, nemal by byť v tom žiadny problém?
    prepáč , ale drása mi to srdce ked to vidím : písala sa píše s " í "
    teraz k téme :
    tovar sa účtuje na 604 601 sú výrobky vlastnej výroby .
    Ak ti ide o položky na fakture , podľa môjho názoru položky by mali mat pomenovanie presnejšie niele obecne "tovar .
    ak ti ide o účtovanie na samotnom účte 601 alebo 604 , zľavu môžeš vyjadriť mínusom , rsp strana MD účtu 601,604 - ako ti to soft dovolí.
    Katarína Cigánová
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    len o to mi ide, či môže byť zľava ako zvľášť položka.
    to je podľa mňa technická záležitosť softu . Domnievam sa, že štandardné účtovné softvery sa vedia vysporiadat so zľavou - či už položkovo , alebo celkovo za všetky položky.
    ale ak ti z akýchkoľvek dôvodov toto nejde a potrebuješ zľavu vyjadrit , tak ju trebárs daj aj ako samostatnú položku - len pozor na DPH - zlava samozrejme znižuje základ dane.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mam taký problém, faktúru som vystavila v minulom roku v 10.mesiaci napr. zubnú kefku som predala za 0,26 eur, ale teraz som prišla na to, že som ju mala predať za 0,17 eur. môžem vystaviť teraz v tomto roku dobropis na ten rozdiel? účtovníctvo minulého roka je už uzatvorené a danové priznanie odovzdané. nemusim to nejako preučtovať do minulého roka, kedže sa to týka minulého roka oprava. prosím poradte.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ti odberateľ akceptoval cenu a zaplatil, tak to nechaj tak.
    Ak reklamuje, tak je to dbp-vybavenie reklamácie v tomto roku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.