Zavrieť

Porady

Netbook ASUS 1001 PX: touchpad bez reakcie - nefunkčný

Na netbooku ASUS 1001PX (Win XP SP3) prestal fungovať touchpad + tlačítka na ňom. Nepomohla obnova, aktualizácia ovládača, pri stlačení FN+F3 (aktivácia a deaktivácia touchpadu) vypisuje len TOUCH OFF - teda len to jediné, pri vstupe do Správcu nie je žiadna chybová hláška, ani žltý trojuholník, systém hlási, že zariadenie pracuje správne. Akákoľvek snaha o aktiváciu neúspešná. Mám podozrenie na hardvérovú chybu. Je v záruke.
Je možné, aby to prestalo len tak, z ničoho nič, prestať pracovať?
Uvítam vaše rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mecky je offline (nepripojený) mecky

mecky
mozne je vsetko
skus live cd linuxu, pokial pojde tak je chyba v oknach, ked nie tak reklamacia

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Je to vypnuté v biose.Položka Advanced-Internal Pointing Device má byť Enabled.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Je to vypnuté v biose
Žiaľ, v BIOSe toto nastavenie nie je (totálne jednoduchý BIOS).
Touchpad je v OS Windows vedený ako Synaptics PS/2 Port Touch Pad a systém ho vedie " pripojené k portu myši PS/2". Okrem toho v Správcovi v karte pre myši vo vlastnostiach je políčko pre povolenie, alebo zakázanie zariadenia sivé (bez možností nastavenia). Skúsim ešte LIVE USB linux (pre USB, nakoľko táto hračka je bez opt. mechaniky), ale už mám podozrenie na nefunkčný PS/2 port.
pokial pojde tak je chyba v oknach
Myš pripojená k USB funguje. Takže v oknách to asi nebude.

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Skús nahodiť posledný bios ,alebo ak máš najnovší tak ten pred ním.Možno tam je nejaký problém.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
BIOSom to nebude, pretože Touchpad je OS identifikovaný ako myš PS/2 do portu PS/2. A ako tom spomínal - BIOS v Advanced nemá nastavenia pre polohovacie zariadenie - prosto je to len myš.

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Odinštaluj driver a skús nainštalovať iný.Ako som si všimol na výber máš 3 a nie sú rovnaké.
http://www.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_P...hell/#download
To ,že v správcovi zariadení nie je žiadna chyba ,neznamená to ,že je všetko v poriadku.Aj na web kameru sú rôzne ovládače.V správcovi zariadení bude všetko v poriadku ,ale obraz cez web kameru bude otočený o 90 stupňov.Robí to ovládač.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Takže problém som vyriešil. Dôvodom nefunkčnosti (potvora) bola lajdáckosť mojej kočky (dcéry), vypla avast a pri surfovaní chytila vírus. Keď som dal aktualizáciu avastu (databázu) a preskenoval, okamžite to našiel, reštartol netbook a vykonal kontrolu ešte pred spustením OS. Výsledok - "chrobač" zlikvidovaná a touchpad pohyblivý. Nebolo potrebné ani aktualizovať ovládač.
BTW: tie ovládače zo stránky - tak tie som si pre istotu uschoval. Vďaka Vlado40.

Netbook ASUS 1001 PX: touchpad bez reakcie - nefunkčný

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.