Zavrieť

Porady

Pandrava, ale čoho?

Vie niekto čo je toto za prevíť? Už niekoľko rokov to nachádzam v komposte. Nechcel by som to zahubiť ak by to bol nejaký pekný motýľ, ale ak mi to má zožrať moju snahu, potom......
DSC00659.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som to radsej popucila a tym obohatila kompost. Ktovie, ake cudo sa z toho moze vyliahnut... Motylov je v prirode dost, tie nevyhynu, ked znicis zopar pandrav.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Je to škaredé , my to máme tiež v komposte už niekoľko rokov, sú to larvy chrústa,zatiaľ sme žiadne škody na zelenine na hriadke nepostrehli.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak su to larvy chrusta, tak by som to vyliahnut nenechala. Na zelenine to mozno skody nenarobi, ale obzerie stromy. Ako deti sme mali povinny zber chrustich kridel, v tej dobe boli velmi premnozene a narobili ohromne skody.

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Zlatoň obyčajný - príbuzný posvätného skarabea. Dospelý sa živí nektárom a peľom, občas môže poškodiť ruže ap. Vcelku neškodný, zaujímavý a na pohľad výnimočne pekný hmyz.
    Klasický chrúst je dnes oveľa vzácnejší a jeho larvy nežijú v komposte, ale v lesnej pôde, živia sa korienkami rastlín.
    Pred nejakým časom som po tom taktiež pátrala. Chrústy na záhrade nemám, ale zlatone áno. Aj ich larvy v komposte. Naozaj sa podobajú.
    Naposledy upravil Silvernola : 15.05.11 at 16:46

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Silvernola Pozri príspevok
    Zlatoň obyčajný - príbuzný posvätného skarabea. Dospelý sa živí nektárom a peľom, občas môže poškodiť ruže ap. Vcelku neškodný, zaujímavý a na pohľad výnimočne pekný hmyz.
    http://www.google.sk/search?q=Zlatoň...A4rm-gbVnqzrCQ
    http://www.google.sk/search?hl=sk&bi...Zlatoňa+obyč

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Chrústa som nevidel už roky, ale ten zelený chrobák mi po záhrade občas poletuje, asi to bude on, ale má smolu....

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Gapo Pozri príspevok
    Chrústa som nevidel už roky, ale ten zelený chrobák mi po záhrade občas poletuje, asi to bude on, ale má smolu....
    Čo ti na ňom vadí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.