Zavrieť

Porady

Stratené dokumenty

surne prosim o pomoc,,moj brat instaloval akysi program do pc,,a asi z dôsledku toho mi vymazalo vsetky moje dokumenty z pocitaca,,nepomohlo ani obnovenie systemu,,dakujem za pomoc
Naposledy upravil arizona : 15.05.11 at 18:09
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pri inštalovaní programov sa dokumenty nemažú.To sa stane iba pri preinštalovaní windows.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
ja som prisla iba dnes domov,,ja neviem co robil,sestra mi povedala ze vraj nieco instaloval,,,boze co mam teraz robit??
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
zavolaj bratovi a spytaj sa co robil
0 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
instaloval videoconverter,alebo nieco take, potom mu vsetko seklo tak restartoval a uz nic nebolo na ploche,,len z kosa vybral par bezvyznamnych fotiek,to je vsetko
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Obnova systému ti zmazané osobné dáta nevráti. To zmizlo z plochy? Popíš to, kde si to mala, odkaz z ponuky štart funguje? O aké dokumenty sa jedná, len adresár z plochy, alebo Tvoje dokumenty !? Možno to bol len odkaz...
0 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
ano zmizlo to z plochy, aj priecinky su prazdne, jedna sa hlavne o dokumenty vo worde,mne na nicom inom nezalezi, mala som tam podstatne veci do skoly a uz su fuc, moja 3 mesacna praca je ....niekde tam, vie sa to dat nejako napravit??
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
skúšala si to pohľadať manuálne?ísť do C:\Users\ ....?sú programy na obnovenie zmazaných súborov.napr: http://www.stahuj.centrum.cz/utility...va_dat/recuva/
či obrázky, alebo dokumenty..
Naposledy upravil Juraj Tlach : 15.05.11 at 18:17
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Martina Adamondyová Pozri príspevok
ano zmizlo to z plochy, aj priecinky su prazdne, jedna sa hlavne o dokumenty vo worde,mne na nicom inom nezalezi, mala som tam podstatne veci do skoly a uz su fuc, moja 3 mesacna praca je ....niekde tam, vie sa to dat nejako napravit??
Taka laicka rada,mozno nieco najde :
Nainstaluj si Picasa 3.
Po otvoreni Ti nacitava obrazky a dokumenty.
Nie sice vzdy,ale casto mi to pomoze,ak hladam nejaky dokument /zalezi,kde je/
1 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
uz som velmi zufala tak teda vyskusam vsetko
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Alebo cez štart daj hľadať všetko a do vyhľadávania napíš príponu tých súborov narp.
.jpg
pc potom vo všetkých diskoch vyhľadá súbory s tou príponou.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Martina Adamondyová Pozri príspevok
ano zmizlo to z plochy, aj priecinky su prazdne, jedna sa hlavne o dokumenty vo worde,mne na nicom inom nezalezi, mala som tam podstatne veci do skoly a uz su fuc, moja 3 mesacna praca je ....niekde tam, vie sa to dat nejako napravit??
Ak vieš, aký mali tie súbory názov, skús vyhľadať na disku C: názov súboru. Možno len vytvoril nového užívateľa a tie súbory sú uložené na ploche iného užívateľa.

Pokiaľ nereinštaloval Windows, tak nemal ako vymazať tie súbory. Existujú spôsoby, ako vytiahnuť a nájsť aj zmazané dokumenty, ale dôležité je nerobiť na PC nič, čo by ich mohlo premazať - teda nič neukladať a neinštalovať.
0 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
chlapci, nainstalovala som ten prvy program,aj mi naslo to co som potrebovala,,ale vyskytla sa dalsia chyba,,nejde mi otvorit word,lebo je vraj poskedny, co teď
0 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
Alebo cez štart daj hľadať všetko a do vyhľadávania napíš príponu tých súborov narp.
.jpg
pc potom vo všetkých diskoch vyhľadá súbory s tou príponou.[/QUOTE]


davala som hladat,,ale nic mi nenaskocilo,,prazdne okno
0 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
treba mi nejaky konvertor alebo co
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Martina Adamondyová Pozri príspevok
chlapci, nainstalovala som ten prvy program,aj mi naslo to co som potrebovala,,ale vyskytla sa dalsia chyba,,nejde mi otvorit word,lebo je vraj poskedny, co teď
skus si stiahnut open office a precitat cez to,prip. urobit zalohu
1 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

ked sa omylom vymazu nejake dolezite subory tak standardny postup je nic dalsie na ten disk nezapisovat !!! a uz vobec nie instalovat dalsie programy!

Najlepsie je potom z disku urobit image so specialnym softom (idealne na inom pocitaci a s radicom nastavenym do read only modu) a dalej pracovat s tym image. Ak sa nenajdu na tom image, respektive boli prepisane, tak este existuje sanca tie prepisane data precitat so specialnym HW. Lenze toto vsetko (obzvlast posledna veta) je praca pre odbornika a stoji to peniaze

Martina Adamondyová Pozri príspevok
instaloval videoconverter,alebo nieco take
takato informacia nepomoze. Co presne instaloval a odkial to stiahol? Ja by som skor hadal ze to bol virus.

inak vyhladavac suborov vo windows od verize XP nevyhladava v niektorych folderoch (napr. systemovych)
0 0
Martina Adamondyová Martina Adamondyová
ja mam na neho uz nehorazne nervy,,pytala som sa ho velakrat,,stale ze nieco na videa,,
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Martina Adamondyová Pozri príspevok
chlapci, nainstalovala som ten prvy program,aj mi naslo to co som potrebovala,,ale vyskytla sa dalsia chyba,,nejde mi otvorit word,lebo je vraj poskedny, co teď
Čo je poškodené? Ten súbor, alebo Word? Treba presne napísať, čo to pri otváraní spraví a aké hlásenia sa ti ukážu? KeĎ je poškodený súbor, je problém. Ak je poškodená inštalácia Wordu, treba ho preinštalovať - ale až potom, keď si si istá, že tie súbory si skutočne uložila.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Poškodený Word, stratené súbory... čo takto skúsiť chkdisk alebo scandisk, možno je poškodený systém súborov.
0 0
Xeon Xeon

Xeon je offline (nepripojený) Xeon

Ja pouzivam od spolocnosti Ontrack program EasyRecovery Professional. Okrem kopu inych funkcii su jeho hlavnymi funkciami obnova dat a oprava dat.

Obnova dat:
obnovi zmazane subory
obnovi subory z naformatovaneho disku
obnovi subory z disku, kde padol suborovy system

Oprava dat:
opravi subory typu Excel, Word, Powerpoint, Access, Outlook, OutlookExpress, ZIP

Ak sa nieco obnovit da, tak Vam to ten program obnovi. Samozrejme, ak medzi tym beznym pouzivanim PC neboli povodne data prepisane - zistite to tak, ze to vyskusate a uvidite, ci naslo, co ste potrebovali. Obnova dat prebieha vzdy na fyzicky alebo aspon logicky ine medium (cize fyzicky napr. z interneho HDD na externy HDD ci USB alebo potom logicky napr. z log. disku D: na disk C: ). Treba mat dostatok volneho priestotu. V programe sa da filtrovat napr. podla velkosti suborov alebo pripon, takze si mozete nechat vyhladat a obnovit len subory s priponou pozadovaneho typu (napr. Word). V zavislosti na velkosti disku a najpodrobnejsej kontrole to moze trvat aj hodiny.

Ja mam s tymto programom velmi dobre skusenosti a nedam nan dopustit. Obnovil som ako zmazene subory, tak aj cele zformatovane disky a disky s padnutym suborovym systemom. Avsak zakladne znalosti prace s PC Vam na obsluhu tohoto programu zrejme nebudu stacit. Takze si zozente niekoho, kto sa v PC fakt vyzna. Najprv si nim subory obnvte, potom v pripade potreby opravte. Ono totizto keby ste hned po tom, ako tie subory zmyzli, prestali PC pouzivat a vypli ho, sanca na uspech by bola prakticky takmer 100 %-na. Cim viac sa PC po "nehode" pouziva, tym sa tato pravdepodobnost znizuje :-(

Kedze vravite, ze mu PC seklo, moze byt poskodeny aj suborovy system, pripadne niektore subory. Ak by sa Vam nepodarilo obnovit a opravit subory predchadzajucim sposobom, dajte UPLNU kontrolu a opravu chyb na disku nasledovnym windowsackym prikazom priamo z prikazoveho riadku:
CHKDSK C: /F /R /X
a ked to prebehne tak
CHKDSK D: /F /R /X
S tymi parametrami je to velmi podrobna kontrola a oprava disku a moze trvat aj hodiny a cast kontroly moze byt prevedena az po odpojeni zvazku a restarte. Po tomto skuste opat pouzit program EasyRecovery Professional.

PS: Posledna moznost, ak sa tych dat nemienite dat ani za svet, je nechat si obnovit data firme, ktora sa tym vyhradne zaobera. Obnovia Vam vsetko aj z fyzicky poskodeneho disku (co vsak zrejme neni tento pripad). VyGooglite nieco ako "obnova dat z disku" atd. a urcite najdete co hladate. Pred par rokmi take nieco stalo 15 000 Sk, ale aktualnu cenu si radsej zistite.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať