Zavrieť

Porady

Poznáte liek AVASTIN?

Chcem sa spýtať poraďákov, ktorí majú to nešťastie, že ich blízky príbuzný je vážne chorý a trpí rakovinou hrubého čreva, či nemajú skúsenosti s liekom AVASTIN. Za akých podmienok to preplatí zdrav. poisťovňa? Ako to zaberá? Prosím, ak viete podeľte sa o skúsenosti. Veľmi Vám ďakujem.
Usporiadat
mucko mucko

mucko je offline (nepripojený) mucko

Mohli by ste vyskusat byliny INTRA,ktore sa velmi osvedcilo pri onkologickych ochoreniach.Pozrite si www.kurtulikova.szm.sk alebo ma kontaktujte e-mailom.
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Atramka , tu som o ňom písala...čítala si to ?
Dnes som si prečítala v Slovenke tento článok - tak ho posúvam ďalej:


Začiatok novej éry v liečbe rakoviny
"Smrteľná" diéta
Na Slovensko sa dostáva nový liek na likvidáciu zhubných nádorových ochorení tráviaceho traktu - Avastin. Rakovina hrubého čreva je druhým najčastejším zhubným ochorením u žien , na prvom mieste je rakovina prsníkov - u mužov je na treťom mieste , po rakovine prostaty a pľúc. Výsledky liečby závisia od stupňa pokročilosti ochorenia. V prvom štádiu sa vylieči viac ako 70 % chorých , s vyšším stupňom pokročilosti počet vyliečených dramaticky klesá. Štandardný spôsob liečby rakoviny hrubého čreva a konečníka je chirurgické odstránenie nádoru, chemoterapia alebo ožarovanie. Cieľom tejto liečby je likvidácia nádoru, ktorý sa prejavuje zhubným bujnením sliznice čreva a v neskoršom štádiu tvorbou metastáz. Prevratnou kapitolou v liečbe kolorektálneho karcinómu sú tzv. cielené terapie. Európska komisia tento rok schválila použitie prvej protilátky - bevacizumabu s antiagiogénnym účinkom /zabraňuje vzniku nových ciev/. Tento unikátny spôsob fungovania nového onkologického lieku spočíva v tom, že zablokuje prísun "potravy" k nádoru , čiže zamedzí rastu ciev , ktoré zásobujú nádor. To znamená , že nádoru sa začína "smrteľná diéta" a prestáva rásť. Na rozdiel od doterajších metód monoklonálna protilátka bevacizumab nenapadá priamo bunky vzniknutého karcinómu , ale zabraňuje tvorbe a udržiavaniu nových ciev. Na rozdiel od doterajších metód táto liečba eliminuje nádor zvonku , a to tak, že nepoškodzuje všetky tkanivá - cievy , ale len nádorové cievy. To však neznamená , že doterajšie metódy budú prebytočné, nová liečba sa kombinuje s chemoterapiou a je úspešná aj pri vzniku metastáz.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Danielka áno, je to tento liek, ja som to našla na internete, chcela som vedieť či sa niekto s poraďákov s ním stretol, veď tá najhoršia pliaga - RAKOVINA - ničí mnoho ľudí a myslím si, že by to oddialilo to najhoršie u tých pacientov, ktorí majú už metastázy..... preto sa chcem poradiť s niekým..... vieš tak veľmi, veľmi by som chcela pomôcť svojmu otcovi ....
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

atramka, čítalala si si na internete o Masarykovom onkologickom ústave /CZ/?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
atramka
Danielka áno, je to tento liek, ja som to našla na internete, chcela som vedieť či sa niekto s poraďákov s ním stretol, veď tá najhoršia pliaga - RAKOVINA - ničí mnoho ľudí a myslím si, že by to oddialilo to najhoršie u tých pacientov, ktorí majú už metastázy..... preto sa chcem poradiť s niekým..... vieš tak veľmi, veľmi by som chcela pomôcť svojmu otcovi ....
http://www.svetzdravia.sk/sz/lieky/s...4df39331b2319c

Tu si to pozri..... ja viem , že chceš pomôcť. Je to zrejme len na recept. Asi je to u nás niečo nové. Treba sa pýtať onkológa. Skúsim zistiť niečo viac.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

pyton, áno čítala som aj som tam minulý týždeň do poradne posielala mail, ale zatiaľ nikto nereagoval...... a ja to tak rýchlo potrebujem....
aj do NOU Bratislava som písala Doc. Šátekovi.... zatiaľ nič..
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
atramka , niekedy sa na takéto odpovede dlho čaká. Ja som sa raz na niečo podobné pýtala a kým mi odpovedali aj som na to zabudla.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Pred rokom som sa ja takto snažila pomôcť môjmu oteckovi. Za doc. na NOU som bola osobne, bez otecka. Zobrala som všetky lekárske správy a vysledky vyšetrení na konzultáciu. Bol veľmi ochotný, avšak pomôcť sa už nedalo. Dnes už nie je medzi nami. Prajem Ti veľa sily a šťastia....
Naposledy upravil adam : 09.01.06 at 21:50 Dôvod: Oprava preklepu
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

No práve ja teraz dávam nádej tomu AVASTINU, otca operovali pred rokom vo februári a teraz ide na 3-dňovú kúru chemoterapie, tým ukončí celú sériu a na tie nešťastné metastázy by možno pomohol ten AVASTIN - on je pri tej svojej diagnóze taký čiperný a odhodlaný sa liečiť...... idem napísať do zdravotnej poisťovne, až pochodím
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Veľmi Ti držím palce. Dôležité je u neho pozitívne myslieť. Môj otecko mal metastázy v mozgu. Tam sa nedalo nič robiť. Ešte raz veľa sily....
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

vieš, aj tu lekár pri operácii nedával veľkú nádej..... keď som sa ho pýtala na prognózu, povedal mi, že šatistický priemer u tejto choroby je 1 rok od operácie...... čím sa to viac blíži, tým viac panikárim a tak veľmi, veľmi chcem pomôcť.... veď on chorý vôbe nevyzerá (kto to nevie - neverí) , tak dúfam, že výnimka potvrdzuje pravidlo...... :-)))
(aká náhoda, aj my máme v rodine Adamov a Adamky) :-)
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Určite výnimka potvrdzuje pravidlo!.....
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

pyton, adam , tak ste ma nabudili, že píšem ako žeravá na všetky adresy.... a veľmi Vám ďakujem, dúfam, že to všetko dobre skončí a otcovi niekto pomôže...
Rada to potom s Vami oslávim
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
atramka
No práve ja teraz dávam nádej tomu AVASTINU, otca operovali pred rokom vo februári a teraz ide na 3-dňovú kúru chemoterapie, tým ukončí celú sériu a na tie nešťastné metastázy by možno pomohol ten AVASTIN - on je pri tej svojej diagnóze taký čiperný a odhodlaný sa liečiť...... idem napísať do zdravotnej poisťovne, až pochodím
S liekom skusenosti nemam, ani som o nom nepocula, ale si myslim, ze ak by ho aj poistovna nechcela preplatit, stalo by za uvahu ho pre otecka kupit. Ak je culy a ma chut sa liecit, iste mu pomoze, zvlast ked bude vediet, ze ho aj vy vsetci podporujete. Psychika niekedy robi divy. Prajem, aby sa liecenie vydarilo a aby bol otecko este dlho medzi vami.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

durisovad
S liekom skusenosti nemam, ani som o nom nepocula, ale si myslim, ze ak by ho aj poistovna nechcela preplatit, stalo by za uvahu ho pre otecka kupit. Ak je culy a ma chut sa liecit, iste mu pomoze, zvlast ked bude vediet, ze ho aj vy vsetci podporujete. Psychika niekedy robi divy. Prajem, aby sa liecenie vydarilo a aby bol otecko este dlho medzi vami.
Léky


Avastin


Lék je v zemích EU schválen pro léčbu rakoviny tlustého střeva a konečníku, l u nás se však zkouší i pro jiné onkologické diagnózy, například rakovinu ledvin, plic či prsu. Avastin nádorové buňky "vyhladoví". Roční léčba Jednoho pacienta přijde asi na osm set tisíc korun.
/ http://www.zdn.cz/detail.htm?id=47114 /

S tým kúpením by to bolo asi horšie, i keď neviem, čo do tej sumy zahrnuli, či len lieky alebo aj niečo iné. Lieky pre týchto pacientov sú najdrahšie. Chválabohu, že ešte sú.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

atramka
pyton, áno čítala som aj som tam minulý týždeň do poradne posielala mail, ale zatiaľ nikto nereagoval...... a ja to tak rýchlo potrebujem....
aj do NOU Bratislava som písala Doc. Šátekovi.... zatiaľ nič..

Pracujem na NOU a nieje to MUDr. Šátek ale Šálek..
Šátekovci boli tusim na MV SR
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Odbornici na caje odporucaju pri akejkolvek tazkej terapii, aj napr. chemoterapii, pit caj LAPACHO. Odporucam kupit vazeny caj, ten sa vari, nestaci zaliat. V specializovanych predajniach postup povedia. Porad sa s lekarom, urcite ho onkolog pozna. Tiez drzim palce, aj nad touto chorobou sa uz nie zriedka vyhrava, zabojujte spolu s oteckom.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

atramka, zajtra bude online MUDr. Siracká, keby si sa chcela niečo spýtať

http://spravy.pravda.sk/sk_domace.as..._sk_domace_p12
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Peterf, sorry... mala som tam preklep, ale mail išiel na správnu adresu.... bohužiaľ, odpoveď zatiaľ nie je.....Keď tam pracuješ, mohol by si " help-núť"
Pyton , na môj mail Ing. čo si mi doporučil, som odpoveď dostala obratom, avšak s vyjadrením, na koho by som sa ešte mohla obrátiť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať