Zavrieť

Porady

praca na dohodu

Dobry den prajem,
chcem sa spytat som evidovany na urade prace ale uz nedostavam podporu a naskytla sa mi moznost pracovat na dohodu. Kolko hodin mozem odrobit do tyzdna a aku sumu by som nemal presiahnut aby ma nevyradili z evidencie na urade prace. Je tu vela prispevkov o tom ale potrebujem najaktualnejsie informacie a presnu sumu ktora sa nesmie presiahnut dakujem pekne za skore odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    prisonbreak Pozri príspevok
    Dobry den prajem,
    chcem sa spytat som evidovany na urade prace ale uz nedostavam podporu a naskytla sa mi moznost pracovat na dohodu. Kolko hodin mozem odrobit do tyzdna a aku sumu by som nemal presiahnut aby ma nevyradili z evidencie na urade prace. Je tu vela prispevkov o tom ale potrebujem najaktualnejsie informacie a presnu sumu ktora sa nesmie presiahnut dakujem pekne za skore odpovede.
    Od 1.1.2011 je to 136,61 €.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Tamila, Lubaba, rodina1, Timka1, Tweety, vieraaaa, truch
    7

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    prisonbreak Pozri príspevok
    dakujem pekne za odpovede a este sa chcem spytat ako je to s tymi hodinami kolko mozem odrobit do tydzna a do mesiaca?
    ak máš DoPČ, tam je limit max. 10 hodín týždenne podľa Zákonníka práce

    pri DoVP je limit max. 350 hodín ročne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    prisonbreak Pozri príspevok
    dakujem pekne za odpovede a este sa chcem spytat ako je to s tymi hodinami kolko mozem odrobit do tydzna a do mesiaca?
    §228ZP
    1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    prisonbreak Pozri príspevok
    dakujem pekne za odpovede a este sa chcem spytat ako je to s tymi hodinami kolko mozem odrobit do tydzna a do mesiaca?
    dohodu musíš na UP odovzdať aspoň deň predtým, ako nastúpiš do práce. Inak ťa z evidencie UP vyradia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    prisonbreak Pozri príspevok
    Dobry den prajem,
    chcem sa spytat som evidovany na urade prace ale uz nedostavam podporu a naskytla sa mi moznost pracovat na dohodu. Kolko hodin mozem odrobit do tyzdna a aku sumu by som nemal presiahnut aby ma nevyradili z evidencie na urade prace. Je tu vela prispevkov o tom ale potrebujem najaktualnejsie informacie a presnu sumu ktora sa nesmie presiahnut dakujem pekne za skore odpovede.
    ZA mesiac nemôžeš zarobiť viac ako 136,52 61 €.
    Naposledy upravil Tweety : 16.05.11 at 09:42 Dôvod: zabudla som zvýšiť o centíky, mea culpa

    prisonbreak je offline (nepripojený) prisonbreak

    prisonbreak
    dakujem pekne za odpovede a este sa chcem spytat ako je to s tymi hodinami kolko mozem odrobit do tydzna a do mesiaca?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Dobrý deň, ja sa chcem spýtať, koľko hodín denne môže najviac odpracovať ? Je tam nejaké obmedzenie? ( § 85 ZP)

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja sa chcem spýtať, koľko hodín denne môže najviac odpracovať ? Je tam nejaké obmedzenie? ( § 85 ZP)
    V hodinách nie je obmedzenie.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Ešte mám jednu otázku - ako zabezpečujete rozvrhnutie prac. času zamestnancov, oznamujete im to nejako ? ( § 90 ods.9 )

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Dobrý deň, chcem sa opýtať: spätne som zistila, že dohodár odpracoval viac hodín, ako mal dohodnuté v dohode. Je to chyba alebo to mám nejako opraviť ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať: spätne som zistila, že dohodár odpracoval viac hodín, ako mal dohodnuté v dohode. Je to chyba alebo to mám nejako opraviť ?
    dohoda o vykonaní práce alebo pracovnej činnosti ? Prekročil povolený limit ?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Je to DOVP. Povolený limit 350 hod. - neprekročil. Odpracoval viac iba oproti dohode.
    Naposledy upravil Daniela12345 : 01.06.11 at 10:03

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Je to DOVP.
    je prekročený limit 350 hod? Odmeňovaný je hodinovou mzdou ?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    veronikasad Pozri príspevok
    je prekročený limit 350 hod? Odmeňovaný je hodinovou mzdou ?

    Nie. Je hodinový.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Nie. Je hodinový.
    ak nie je prekročený ročný limit, v čom je problém ?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Ja som sa zľakla, či je to chyba, ak mám dohodu o VP vystavenú na menej hodín ako skutočne odpracoval.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tak vystav novú (oprav starú)- pokial neprekročil ročný limit - je to OK. Horšie by bolo keby ako uchádzač o zamestnanie prekročil príjem. S tým už nič neurobíš, vyradia ho z evidencie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.