Zavrieť

Porady

vyrovnanie betónovej cesty

Ahojte majstri,
mám pre domom betónovú cestu, na ktorú mal ísť asfaltový koberec ale obec nemá na to peniaze tak sa chcem opýtať, čím by som mohol vyrovnať jamu pred domom, je to hĺbka cca 3-5cm na ploche 2x2m. V jame stojí voda a každé auto mi špliecha na bránu a dosť ma to se...

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    toto bolo raz riešené v televíznych novinách. Tiež chcel dieri zalátať ale vystavil by finančnej pokute sám seba. Dieru môžeš zalátať aj ty sám po vyrozmení správcu komunikácie. Ten ti schváli materiál akým to máš látať.
    Ale predpokladám že do toho nechceš investovať tak existuje ešte jedno lacnejšie riešenie. Nasypaj do diery štrk. Ten sa bude pomalinky vymielať ale už ti nebude ošpliechvať vráta kým opravia tú dieru. Stačí ten šrtk potom raz za čas pozametať späť do tej pôvodnej diery.

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    Ono to nie je klasická diera, ten betónový podklad sa im preklamuje, čím vznikla tá nerovnosť (nie je to výmoľ), v ktorej stojí voda. Tipujem, že spravili slabé podloženie cesty. Čiže moja predstava je vyliať nejakú hmotu na ten betón a tým ju znivelovať. Premýšľal somo nivelačke ale tú časom autá asi vyjazdia a zas tam dávať 3-5cm epoxidu to by bola asi iná suma. Čiže potrebujem poradiť čo tam mám vyliať aby to vydržalo aspoň 5 rokov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dieru treba najskôr krátko pred opravou poriadne vystriekať vapkou.Potom zabetonovať,beton 0-24 riečny štrk,cement 42,5,môžete pridť liter duvilaxu na 1 miechačku betonu.

    vyrovnanie betónovej cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.