Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EMKAESKA je offline (nepripojený) EMKAESKA

    EMKAESKA
    ďakujem za "odpoveď", ktorá ma mi naozaj "pomohla" zmulvu o pôžičke samozrejme mám a potrebujem tlačivo na vyplatenie a nie na prijatie pôžičky...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    EMKAESKA Pozri príspevok
    ďakujem za "odpoveď", ktorá ma mi naozaj "pomohla" zmulvu o pôžičke samozrejme mám a potrebujem tlačivo na vyplatenie a nie na prijatie pôžičky...
    vyplatenie komu?
    podľa mňa si odpoveď dostala správne.

    sro prijme pôžičku a vyplatí ju ...VPD, alebo prevod na BU spoločníka
    sro poskytne pôžičku a jej vrátenie bude PPD alebo kredit na BU sro

    prečo vždy hľadá niekto tlačivo. Vrátenie pôžičky predsa má vyplývať zo zmluvy, ktorú priložím k banke alebo VPD/PPD zvýrazňovačom označím príslušné ustanovenie, ak sa suma líši, dopíšem "čiastočne".alebo rozdelím sumu na istinu a úrok..............

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    EMKAESKA Pozri príspevok
    dobrý deň, aké tlačivo používate pri vyplácaní pôžičky spoločníka? ďakujem

    Zmätočné je zadanie. Netušíme, či "od spoločníka" alebo "spoločníkovi".
    Prísp.č. 3 je prinajmenšom nesympatický.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KEJKA Pozri príspevok
    vyplatenie komu?
    podľa mňa si odpoveď dostala správne.

    sro prijme pôžičku a vyplatí ju ...VPD, alebo prevod na BU spoločníka
    sro poskytne pôžičku a jej vrátenie bude PPD alebo kredit na BU sro

    prečo vždy hľadá niekto tlačivo. Vrátenie pôžičky predsa má vyplývať zo zmluvy, ktorú priložím k banke alebo VPD/PPD zvýrazňovačom označím príslušné ustanovenie, ak sa suma líši, dopíšem "čiastočne".alebo rozdelím sumu na istinu a úrok..............
    tiež nechápem. v zmluve text:
    ....Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh maximálne v xx pravidelných mesačných splátkach po
    xxx,x EUR. Celková čiastka vrátená dlžníkom veriteľovi bude predstavovať sumu xxxx,- EUR,
    slovami xxxxxxxxxxxxxxxxx EUR. Splátka musí byť dlžníkom poukázaná do 10. dňa príslušného
    mesiaca na bankový účet veriteľa č.: 1234567890/xxxx vedený v xxxxxxxxxxxxx, a.s. . .....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    srska Pozri príspevok
    tiež nechápem. v zmluve text:
    ....Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh maximálne v xx pravidelných mesačných splátkach po
    xxx,x EUR. Celková čiastka vrátená dlžníkom veriteľovi bude predstavovať sumu xxxx,- EUR,
    slovami xxxxxxxxxxxxxxxxx EUR. Splátka musí byť dlžníkom poukázaná do 10. dňa príslušného
    mesiaca na bankový účet veriteľa č.: 1234567890/xxxx vedený v xxxxxxxxxxxxx, a.s. . .....
    ja zasa nechápem, čo je na tom nepochopiteľné.
    Pôžička sa spláca na splátky a ak xx krát xxx,x je rovné dlžnej čiastke, tak niet problém, ak je vyššia, tak sú tam zahrnuté úroky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    srska Pozri príspevok
    tiež nechápem. v zmluve text:
    ....Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh maximálne v xx pravidelných mesačných splátkach po
    xxx,x EUR. Celková čiastka vrátená dlžníkom veriteľovi bude predstavovať sumu xxxx,- EUR,
    slovami xxxxxxxxxxxxxxxxx EUR. Splátka musí byť dlžníkom poukázaná do 10. dňa príslušného
    mesiaca na bankový účet veriteľa č.: 1234567890/xxxx vedený v xxxxxxxxxxxxx, a.s. . .....
    srska, to je vzor dohody, ktorý si môže prispôsobiť podla svojich potrieb.

    Až teraz som si všimla, že ten príspevok č. 3 je písaný v ironickom tone. Zo zadania otázky naozaj nie je jasné, či sa pýta ako firma, ktorá pôžičku poskytuje, alebo spoločník, ktorý pôžičku vracia.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    veronikasad Pozri príspevok
    srska, to je vzor dohody, ktorý si môže prispôsobiť podla svojich potrieb.

    Až teraz som si všimla, že ten príspevok č. 3 je písaný v ironickom tone. Zo zadania otázky naozaj nie je jasné, či sa pýta ako firma, ktorá pôžičku poskytuje, alebo spoločník, ktorý pôžičku vracia.
    reagoval som na kejku - lebo tiež nechápem prečo každý hľadá nejaké tlačivo. ďalší text som dal zo svojej zmluvy o pôžičke a tým som myslel len to, že ak je zmluva, tak tam stačia dve vety o spôsobe splácania dlhu veriteľovi a je po probléme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.