Zavrieť

Porady

výpočet PN

Dobrý deň,
mohli by ste mi poradiť
Sme sro a zamestnali sme zamestnanca od 13.5.2011, s mesačnou mzdou 500 € a od 16.5.2011 je práceneschopný. Ako vypočítame nemocenské?
Ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nijako...nemocenské počíta SP....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Silvia7777 Pozri príspevok
Dobrý deň,
mohli by ste mi poradiť
Sme sro a zamestnali sme zamestnanca od 13.5.2011, s mesačnou mzdou 500 € a od 16.5.2011 je práceneschopný. Ako vypočítame nemocenské?
Ďakujem
Pýtaš sa na nahradu príjmu počas prvých 10 dní PN,, ktorú platí zamestnávatel ?
0 0
Silvia7777 Silvia7777

Silvia7777 je offline (nepripojený) Silvia7777

Presne, ide mi o náhradu príjmu počas prvých 10 dní PN
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Silvia7777 Pozri príspevok
Presne, ide mi o náhradu príjmu počas prvých 10 dní PN
DVZ (denný vymer.základ) vypočítaš ak vymeriavací základ (spravidla hrubú mzdu od vzniku prac.pomeru do začiatku PN) vydelíš počtom kal.dní do začiatku PN.

Náhrada príjmu je prvé tri kal.dni 25 % DVZ, ďalších 7 kal. dní 55 % DVZ.
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ak zamestnancovi vzniklo zamestnanie v mesiaci , v ktorom vznikla dočasná pn, rozhodujúce obdobie na zistenie dvz je obdobie od vzniku zamestnania do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pn
3 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ak máš program na výpočet miezd, sám Ti to vypočíta. 3 prac.dní 25% a 7 prac.dní 55%. Od 11.dňa vyplaca SP.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie pracovné dni, náhrada PN je v kalendárnych dňoch!!!!!!!!!!!
2 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

MarcelkaT Pozri príspevok
Ak máš program na výpočet miezd, sám Ti to vypočíta. 3 prac.dní 25% a 7 prac.dní 55%. Od 11.dňa vyplaca SP.
Pri DPN sa počítajú kalendárne dni, nie pracovné. To znamená, že prvé tri kalendárne dni 25% a 7 kalendárnych dní 55% z vymeriavacieho základu.
2 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

VERONIKA6 Pozri príspevok
Pri DPN sa počítajú kalendárne dni, nie pracovné. To znamená, že prvé tri kalendárne dni 25% a 7 kalendárnych dní 55% z vymeriavacieho základu.
Ďakujem Veronika za opravu, pravdaže kalendárne a nie pracovné dní.
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

VERONIKA6 Pozri príspevok
Pri DPN sa počítajú kalendárne dni, nie pracovné. To znamená, že prvé tri kalendárne dni 25% a 7 kalendárnych dní 55% z vymeriavacieho základu.
Neviem, či som túto svoju otázku zaradila správne , ale viete mi, prosím, povedať, ako sa hradí PN u zamestnanca, ktorý poberá dôchodok a súčasne pracuje na skrátený úväzok 2 dni v týždni?
(t.j. nie je mi jasné, či sa mu platia len tie 2 dni, ktoré by mal robiť, + čo ostatné dni a soboty a nedele?)

A ako sa hradí zamestnancovi, ktorý pracuje na skrátený pracovný úväzok 3 dni v týždni?
(tento zamestnanec zas zvyšné 2 dni pracuje u iného zamestnávateľa - ako bude vlastne dostávať PN, keby bol vypísaný trebárs na 2 týždne? Vôbec mi to nie je jasné...)

Ďakujem!
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Zimama Pozri príspevok
Neviem, či som túto svoju otázku zaradila správne , ale viete mi, prosím, povedať, ako sa hradí PN u zamestnanca, ktorý poberá dôchodok a súčasne pracuje na skrátený úväzok 2 dni v týždni?
(t.j. nie je mi jasné, či sa mu platia len tie 2 dni, ktoré by mal robiť, + čo ostatné dni a soboty a nedele?)

A ako sa hradí zamestnancovi, ktorý pracuje na skrátený pracovný úväzok 3 dni v týždni?
(tento zamestnanec zas zvyšné 2 dni pracuje u iného zamestnávateľa - ako bude vlastne dostávať PN, keby bol vypísaný trebárs na 2 týždne? Vôbec mi to nie je jasné...)

Ďakujem!
Kedze PN sa vyplaca na kalendarne dni, tak bez ohladu na to, ci zamestnanec mal alebo nemal v ten en pracovat, ma PN platenu. Ak ma zamestnanec 2 zamestnavatelov, musi si dat vystavit 2x PN a kazdy zamestnavatel mu vyplati nahradu mzdy podla prijmu u neho.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

ivka70 Pozri príspevok
Kedze PN sa vyplaca na kalendarne dni, tak bez ohladu na to, ci zamestnanec mal alebo nemal v ten en pracovat, ma PN platenu. Ak ma zamestnanec 2 zamestnavatelov, musi si dat vystavit 2x PN a kazdy zamestnavatel mu vyplati nahradu mzdy podla prijmu u neho.
Aha... Ďakujem! Čiže vlastne počas PN-ky dostáva peniaze 2x za každý deň?
A keby každý deň robil inde, tak by PN-ku (náhradu príjmu) dostával na každý deň 5X? To mi príde celkom lukratívne...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Do výšky maximálneho VZ 1116,75 €.
No čo ja viem až také lukratívne to nie je ked je naučený na príjem čo ja viem 500 e a príde mu 200 aj ked z dvoch PP.
55% je stále menej ako 100%
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ešte jedna zvedavá otázočka - ak je PN aj počas sviatku, ktorý padne na pracovný deň, dostane ten sviatok preplatený len príslušným PN-kovým percentom alebo rovnako ako ostatní, ktorí vo sviatok tiež nerobia? Ď.!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

PN sa vypláca za kalendárne dni, neskúmaš či je sviatok alebo piatok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zimama Pozri príspevok
Aha... Ďakujem! Čiže vlastne počas PN-ky dostáva peniaze 2x za každý deň?
A keby každý deň robil inde, tak by PN-ku (náhradu príjmu) dostával na každý deň 5X? To mi príde celkom lukratívne...
závisí od výšky mesačného príjmu, lebo vymeriavací základ sa prepočítava na kal. dni.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ďakujem dievčence, za rýchle odpovede!
Xanti, aj Tebe posielam užitočný bodík za tú maximálnu výšku VZ - to som nevedela, že je nejaké maximum (a veľa ešte neviem a ani nebudem vedieť, čo Vy šikulky viete...)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Rado sa stalo maximálny VZ sa mení vždy k 1.7. daného roka, takže o mesiac už bude iný.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Joj, my by sme možno chceli vedieť to, čo vieš ty - a my nevieme ... Ale spolu vieme viac ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Veronika,
pekne napísané .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať