Zavrieť

Porady

veterinárne ošetrenie v ČR

Aký dopad na DPH slovenského subjektu (registrovaný platiteľ DPH) má faktúra vystavená Veterinárnou a farmaceutickou univerzitou Brno (DIČ:CZ) za hospitalizáciu a ošetrenie koňa na klinike v Brne.
Faktúra je vystavená bez DPH s odvolávkou: Osvobozeno od DPH dle § 57 Zák.č.235/2004 Z.z.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    accad
    Aký dopad na DPH slovenského subjektu (registrovaný platiteľ DPH) má faktúra vystavená Veterinárnou a farmaceutickou univerzitou Brno (DIČ:CZ) za hospitalizáciu a ošetrenie koňa na klinike v Brne.
    Faktúra je vystavená bez DPH s odvolávkou: Osvobozeno od DPH dle § 57 Zák.č.235/2004 Z.z.
    No pozrela som si zákon o DPH platný v ČR (teda prvotnú verziu) platnú k vstupu do únie na úvod do problematiky a zistila som, že § 57 sa týka poskytovania oslobodených činností, konkrétne sa jedná o "výchovu a vzdelávanie" ...

    Pripnem link na zákon 235/2004:
    http://www.mvcr.cz/sbirka/2004/sb078-04.pdf

    Ak všeobecne služby poskytnuté univerzitou možno považovať za výchovno-vzdelávacie služby, v tom prípade by sa Vás netýkali žiadne povinnosti ako prijímateľa tohto plnenia.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ak všeobecne služby poskytnuté univerzitou možno považovať za výchovno-vzdelávacie služby, v tom prípade by sa Vás netýkali žiadne povinnosti ako prijímateľa tohto plnenia.

    Tiež som pozerala na znenie zákona a § na ktorý sa faktúra odvoláva. Mám povinnosť ako odberateľ skúmať, či sa dodávateľ odvoláva na správny § v zmysle zákona platnom v danom členskom štáte a či jeho činnosť spadá pod tento §?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    accad
    Ak
    Tiež som pozerala na znenie zákona a § na ktorý sa faktúra odvoláva. Mám povinnosť ako odberateľ skúmať, či sa dodávateľ odvoláva na správny § v zmysle zákona platnom v danom členskom štáte a či jeho činnosť spadá pod tento §?
    Úprimne povedané mám za to, že vedia čo robia ... a sú tam aj odseky týkajúce sa súvisiacich služieb. Služba má vždy miesto dodania v ČR, t.j. nevyplývajú vám žiadne povinnosti týkajúce sa dodanenia. Mohlo by sa iba stať, že chybnú fakturáciu by dodávateľ opravil v budúcnosti. Ale viacmenej si myslím, že dodávateľ postupoval správne ... Aj my máme v zákone "oslobodené sú aj dodané služby úzko súvisiace s výchovnými a vzdelávacími službami", t.j. mám za to, ak klinika slúži vzdelávaniu budúcich veterinárnych lekárov a ďalšie vzdelávanie už vyštudovaných lekárov ... tak je to to služba oslobodená. Skúsme im dôverovať .-)

    veterinárne ošetrenie v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.