Zavrieť

Porady

Ako v Alfe účtovať DPH pri 80%phm

Zdravím všetkých, som platiteľka DPH a auto mám napísané na firmu a vybrala som si spôsob bez knihy jázd. Len mám teraz dilemu ako účtovať bločky phm a s tým aj DPH. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    scifi23 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých, som platiteľka DPH a auto mám napísané na firmu a vybrala som si spôsob bez knihy jázd. Len mám teraz dilemu ako účtovať bločky phm a s tým aj DPH. Ďakujem.
    Možno ti pomôže:
    http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...20PHL_2011.pdf

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Mne na tom príklade od Krosu nesedí dátum uzávierkovej operácie - 31.3.2011. Nemá byť uzávierková operácia k dátumu 31.12.2011, ale tým pádom by sa muselo robiť DDP k DPH k príslušnému štvrťroku? Uprednostňujem účtovanie 80 % ako VOZD a 20 % VNZD, priamo pri účtovaní každého dokladu.
    Naposledy upravil emma01 : 23.05.11 at 06:34 Dôvod: doplnenie textu

    scifi23 je offline (nepripojený) scifi23

    scifi23
    emma01 Pozri príspevok
    Mne na tom príklade od Krosu nesedí dátum uzávierkovej operácie - 31.3.2011. Nemá byť uzávierková operácia k dátumu 31.12.2011, ale tým pádom by sa muselo robiť DDP k DPH k príslušnému štvrťroku? Uprednostňujem účtovanie 80 % ako VOZD a 20 % VNZD, priamo pri účtovaní každého dokladu.
    Môžem pre upresnenie, čo znamenajú tie skratky???

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    DDP - dodatočné daňové priznanie
    VOZD - výdavok ovplyvňujúci základ dane
    VNZD - výdavok neovplyvňujúci základ dane

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    emma01 Pozri príspevok
    Mne na tom príklade od Krosu nesedí dátum uzávierkovej operácie - 31.3.2011. Nemá byť uzávierková operácia k dátumu 31.12.2011, ale tým pádom by sa muselo robiť DDP k DPH k príslušnému štvrťroku? Uprednostňujem účtovanie 80 % ako VOZD a 20 % VNZD, priamo pri účtovaní každého dokladu.
    Myslím že KROS myslí na kvartálnych platcov DPH a vtedy sa zúčtuje podľa ich pokynov interným dokladom 20 % ako výdavok neovplyvňujúci základ dane ku koncu každého kvartálu. Tak som robila minulý rok, ale nepáčilo sa mi to. Takže teraz to robím mesačne. A nehrozí, že na to za 3 mesiace zabudnem.

    Doplňujem:
    Podľa usmernenia z daňového riaditeľstva SR sa paušálne výdavky na PHL v jednoduchom účtovníctve môžu účtovať nasledujúcim spôsobom:
    a) v čase nákupu PHL vo výške 100 % preukázaného nákupu PHL a v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie vo výške 20 % nákupu PHL ako zníženie výdavkov v členení ako boli výdavky na nákup PHL zaúčtované,
    b) ako výdavky ovplyvňujúce základ dane (80% z preukázaného nákupu PHL) a výdavky neovplyvňujúce základ dane (20% z preukázaného nákupu PHL).


    A potom tam nasleduje príklad štvrťročného platiteľa – preto dátum 31.marca.
    TO JE LEN PRÍKLAD.
    Naposledy upravil Laguna13 : 23.05.11 at 09:16 Dôvod: Doplnenie

    scifi23 je offline (nepripojený) scifi23

    scifi23
    A preto je ten priklad od KROSU presne pre mna. Som stvrtrocna platitelka dph a konecne som to pochopila aj koli Vam. Som vdacna

    Ako v Alfe účtovať DPH pri 80%phm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.