Zavrieť

Porady

účel použitia príspevku na žiakov zo sociálne znevýh.prostredia

Vie mi niekto poradiť, čo všetko konkrétne môžem uhradiť z nenormatívneho príspevku na žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia podľa vyhlášky MŠ SR 649/2008 Z.z. ? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Tu sú niektoré príklady, na čo tieto prostriedky využívajú iní. Niečo z vyhlášky ti nie je jasné?

    http://www.porada.sk/t114555-p2-pris...rostredia.html

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    anomis22 Pozri príspevok
    U nás je ten príspevok len vo výške 162 €. Plánujeme ho využiť na financovanie výletov a zbytok asi niečo do triedy, ale neviem, čo mám rozumieť pod pojmom kompenzačná pomôcka.
    Triedna učiteľka sa ma pýtala, či mu môže kúpiť školskú tašku alebo úbor na telesnú že pre neho je aj to kompenzačná pomôcka.
    Ale vo vyhláške čítam: na vybavenie TRIEDY kompenzačnou pomôckou.
    Chápem, čo je kompenzačná pomôcka pre telesne a zrakovo postihnutého, ale pre zdravé dieťa, neviem. Môže to byť aj trebárs kancelársky papier?

    Vybavenie kompenzačnými pomôckami do triedy sa myslí napríklad (diktafóny - prerozprávané učivo učiteľom, počítače - využitie korektúry textu, farebné čítanie, grafické počítačové programy) a pod. Ono vo vyhláške sa myslí na to, že niektoré deti zo sociálne znevýhodneného prostredia majú aj poruchy učenia, nemusia byť všetky úplne zdravé, preto sa tu myslí aj na zakúpenie kompenzačných pomôcok. Zväčša sú to pomôcky pre sociálne ale i zdravotne znevýhodnených žiakov.
    Naposledy upravil GabiZ : 20.05.11 at 11:14

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    No pre zdravé deti môžeš využiť viacmenej § 1 ods. b) písm. 1 a 2, teda nakúpiť didaktickú techniku, prípadne učebné pomôcky.

    anomis22 je offline (nepripojený) anomis22

    anomis22
    U nás je ten príspevok len vo výške 162 €. Plánujeme ho využiť na financovanie výletov a zbytok asi niečo do triedy, ale neviem, čo mám rozumieť pod pojmom kompenzačná pomôcka.
    Triedna učiteľka sa ma pýtala, či mu môže kúpiť školskú tašku alebo úbor na telesnú že pre neho je aj to kompenzačná pomôcka.
    Ale vo vyhláške čítam: na vybavenie TRIEDY kompenzačnou pomôckou.
    Chápem, čo je kompenzačná pomôcka pre telesne a zrakovo postihnutého, ale pre zdravé dieťa, neviem. Môže to byť aj trebárs kancelársky papier?

    účel použitia príspevku na žiakov zo sociálne znevýh.prostredia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.