Zavrieť

Porady

Hlučná práčka

Máme úplne novú práčku ZANUSSI ZWQ 5120, problém ale je, že táto práčka robí počas prania strašný hluk a pri odstreďovaní cestuje po kúpeľni.Niekedy mám pocit, že sa prebúra k susedom.Mám zato,že bude problém s jej vyvážením, respektíve závažie vo vnútri práčky je asi ľahké. Má niekto podobný problém a podarilo sa mu ho už odstrániť?Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

    servisný technik výťahov mildo1
    Zdravím, a odstránili ste tie uchytenia pracieho bubna. Sú tam kôli doprave, aby bubon fixovali.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    MilanKNM Pozri príspevok
    Máme úplne novú práčku ZANUSSI ZWQ 5120, problém ale je, že táto práčka robí počas prania strašný hluk a pri odstreďovaní cestuje po kúpeľni.Niekedy mám pocit, že sa prebúra k susedom.Mám zato,že bude problém s jej vyvážením, respektíve závažie vo vnútri práčky je asi ľahké. Má niekto podobný problém a podarilo sa mu ho už odstrániť?Vopred ďakujem za každú radu.
    Práčka musí stáť stabilne (možno treba nastaviť nožičky). Prípadne skús dať pod práčku podložku, myslím že IKEA ju má v ponuke.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každá práčka (nová) má od výroby (po expedícii z výrobnej linky) na spodnej strane (niektoré typy aj vzadu, alebo len vzadu) upevnenú "prepravnú" podložku, ktorou sa zamedzuje pri preprave pohyb bubna v skrini práčky. Túto podložku je potrebné po nainštalovaní práčky (pred prvým spustením) odstrániť, pretože sa potom všetky vibrácie, vznikajúce rotáciou bubna pri praní a odstreďovaní prenášajú rovno na skriňu (rám) práčky a preto sa nekontrolovateľne pohybuje ("cestuje"). V tomto prípade (neodstránenie prepravnej podložky) úplne vyradí z činnosti tlmiace prvky práčky (pružné uchytenie bubna + elektromotora).
    Skontrolovať podľa návodu, či táto podložka je odstránená. Ak by sa to i naďalej vyskytovalo, skontrolovať vyváženie (vodorovnosť), prípadne viď Bastian.

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    ahoj, na nasej novej pracke sme odstranili ten dlhy srob,co drzal bubon a este par mensich srobikov a taky kus plechu...no a este aj potom tancovala.v navode ale zabudli pridat jednu vec. ked bol muz v praci, tolko som skumala tu pracku,ze som odhalila pricinu bola tam este taka dlha plastova tycka,ktoru som zlomila/som sa bala ze ma muz zabije,ze som to pokazila/ a dala tu kratku plastovu "zatku naspat" a akoby zazrakom,pracka odvtedy fachci ako ma tak skus kuknut,ci vzadu nemas taku dlhu plastovu zatku,tycku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.