Zavrieť

Porady

dokazovanie príjmov pri výživnom

dobrý deň
Mám jednu možno ťažšiu otázku, no skúsim to.
Je to už 14 rokov čo som s manželom rozvedená a máme spoločný dom v ktorom býval doteraz on. Keďže sa presťahoval do nového penziónu ktorý si postavil (napísal ho na svoju priateľku), oznámil mi, že buď budem platiť inkaso aby neodpojili energie alebo tam zoženiem najomnikov (ja tam podľa jeho slov nemôžem ísť bývať).
Toto je zatiaľ nepodstatne.
Lenže v dome nechal aj svoje dokumenty z firmy. Pohyby na účtoch, koľko peňazí bral za prepravu tovaru a podobne. Podľa tychto dokumentov sa mu očividne darí (čo je v rozpore s tým čo dokladal na súde, kde údajne vykazoval stratu). Mám teraz 2 otázky. Či môžem tieto jeho dokumenty prefotiť a použiť na súde na dokázanie jeho ziskov (či je to legálne alebo je to jeho súkromný majetok a osobné informácie). A tiež, či vadí že tie dokumenty sú z roku 2005 no návrh na zvýšenie výživného mám podaný až od 2006-2007 roku. To znamena že tie dokumenty by vlastne mali byť staré. No i pri poslednom zvyšovaní výživného tvrdil že je bez peňazí, či to teda nejako poruší jeho dôveryhodnosť. Alebo je to nepoužiteľne? 150€ na 3 deti sa mi zdá vážne málo, najmä pri mojom prijme.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    firme sa môže jeden mesiac dariť, druhý nie. A pred dvomi rokmi sa prepadlo všetko a všade a nejedna firma ukončila činnosť, takže 6 rokov staré doklady nič nedokazujú. Okrem toho pre laika tie papiere nič nehovoria. To že vidíš pohyby na účtoch?... To neboli jeho peniaze ale peniaze firmy. Príjmy, výdavky... bežný kolobeh. Koľko bol zisk, to si vie súd bez problémov overiť cez daňový úrad.

    dokazovanie príjmov pri výživnom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.