Zavrieť

Porady

Nákup zaúčtovať ako materiál alebo tovar

Som externá účtovníčka pre stomatologickú ambulanciu. Prosím o radu, ako správne zaúčtovať v JÚ nákup zubných kefiek medzizubných aj klasických, prípadne zubných pást, keď v ambulancii pracuje aj dentálna hygienička, ktorá k technike správneho čistenia zubov potrebuje danému pacientovi prakticky ukázať ako má správne postupovať. Pri platení je vyčíslená jedna suma za službu aj dané kefky na jednom PPD . V prípade zaúčtovania tovaru by nemala byť registračná pokladňa? Za skorú odpoveď ďakujem
Naposledy upravil fiat : 24.05.11 at 11:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fiat je offline (nepripojený) fiat

    fiat
    Prosím nemá niekto s tým skúsenosti ? Bola som na DU a tam mi bolo povedané, že mám si dať dopyt na DU B. Bystrica, pretože z ich strany ten nákup nie je celkom nákup materiálu.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Môj názor je taký, že ide o službu. Veď je jasné že dentálna hygienička použije u každého pacienta inú kefku a teda tú použitú môže prípadne hneď odhodiť. Na doklade by mala byť uvedená dentálna hygiena a nie predaj kefky. A teda by som účtovala ako materiál.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Posúdila by som to asi nasledovne .....
    príklad:
    kefku ak si pacient odnáša so sebou (čo je samozrejmé) - je to predaj tovaru
    použitie vzorky zubnej pasty alebo ostatných čističov (ak zostáva v ambulancii) materiál

    ostatné služba

    Musíte si pýtať vysvetlenie ako chápať ten vypísaný PPD , inak sa nepohnete z miesta .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bea Pozri príspevok
    Môj názor je taký, že ide o službu. Veď je jasné že dentálna hygienička použije u každého pacienta inú kefku a teda tú použitú môže prípadne hneď odhodiť. Na doklade by mala byť uvedená dentálna hygiena a nie predaj kefky. A teda by som účtovala ako materiál.
    Dala som Ti súhlas, lebo aj to je možné ako v citácii píšeš.

    Práve preto vyššie uvádzam , že zadávateľka by si mala pýtať vysvetlenie, aby vedela tento účtovný prípad posúdiť .

    fiat je offline (nepripojený) fiat

    fiat
    Ďakujem za rýchle odpovede, ja ten doklad som už videla, je tam napísané za dentálnu hygienu a ďalej sú len skratky, z ktorých nie je jasné o čo sa jedná.
    Naposledy upravil fiat : 26.05.11 at 12:00

    Nákup zaúčtovať ako materiál alebo tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.