Zavrieť

Porady

Ako sa uplne zbavit travy a buriny

ahojte,mame velku zahradu, no skor to vyzerak ako luka vsade nieco rastie trava burina vsetko sa len existuje. Je nejaky postrek myslim nejaki supperkiller vsetkeho zeleneho ktori ked postriekam po zahrade zostane len cista zem?
Alebo ako sa da zbavit dej zeliny aby v zahrade nic nerastlo.Treba to orat? Lebo sme to neorali a teraz to treba kazdy vykend kosit a to zbytocne zere peniaze.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ak chceš všetko zelené vyvraždiť, tak potom - zabetónovať...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Predat zahradu a odist do panelaka.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ak chceš aby v záhrade zostala len čistá zem, bez akéhokoľvek porastu, nasaď tam 20 sliepok.

Predtým skontroluj, či je dobre oplotenie,aby sliepky nepoutekali.

Po 2 mesiacoch , zostane len čistá zem,slipky všetko vyhrabú a vyzobú.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Takí ľudia ako vy by nemali mať záhradu dokonca som toho názoru že by vám za tieto slová mali pôdu vyvlastniť. Vykynožiť všetky rastliny, otráviť chrobáky, červíky a tým zabezpečiť istú trýznivú smrť lastovičkám, vrabcom, sýkorkám! Celú záhradu pokryť dlažbou aby malo auto kde parkovať keď sa vrátite z nákupu z Lidla alebo z Tesca: v nákupných taškách banány. liči, pomaranče, pomelo, mandarinky, avokádo. Z dovolenky absolvovanej v 200 km rýchlosti za hodinu po najmodernejšej diaľnici si nezabudnite doniesť: grécky syr feta, talianske paradajky, španielske víno, chorvátske hrozno, maďarské melóny .........
Deti bývajú často choré, ste alergickí, na antibiotikách?

Dúfam že vás nie je viacero takéhoto zmýšľania, lebo za chvíľu tu budeme mať mesačnú krajinu.
Nechcete mi prenajať tú vašu záhradu, aby deti vedeli ako chutí jablko?
5 3
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Ale dotazovateľka sa chcela trávy a buriny zbaviť možno preto, aby tam mohla pestovať zeleninu a ovocie!!!
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Sharon Pozri príspevok
Ale dotazovateľka sa chcela trávy a buriny zbaviť možno preto, aby tam mohla pestovať zeleninu a ovocie!!!

Zadavateľka temy sa pytala ako vykynožiť zeleny porast na svojom pozemku.

Naučte sa pochopiť VYZNAM čítaneho textu !
0 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A naco Ti je ta "zahrada"?
Radsej ju prenajmi niekomu,kto vyuzije ten kusok zeme a mas bez starosti.

.
Naposledy upravil arizona : 24.05.11 at 18:08
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

A to sa dá pestovať ovocie a zeleninu na otrávenej pôde chemikáliami ? Už si videla záhradu bez buriny ? Ja teda nie, lebo potom to nie je záhrada ale mesačná krajina.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

1neroamd Pozri príspevok
ahojte,mame velku zahradu, no skor to vyzerak ako luka vsade nieco rastie trava burina vsetko sa len existuje. Je nejaky postrek myslim nejaki supperkiller vsetkeho zeleneho ktori ked postriekam po zahrade zostane len cista zem?
Alebo ako sa da zbavit dej zeliny aby v zahrade nic nerastlo.Treba to orat? Lebo sme to neorali a teraz to treba kazdy vykend kosit a to zbytocne zere peniaze.
Najucinnejsi a najekologickejsi prostriedok je kupit si kozu, ci ovcu. Napasie sa sama a mas bez starosti.

Alebo celu zahradu zaliat chemoiu, tam uz potom vyhubis vsetko zive...
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Arizonka čo im radíš ešte aj kozu trápiť. Koza to spasie za jeden deň a treba ju podojiť. Ako ju budú dojiť keď smrdí ...... v protiatómovej maske?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Arizonka, no celkom bez starostí by to nebolo... Ovcu aj kozu treba /aspoň občas/ podojiť...
Ak teda takúto "bio" kosačku, tak potom barana alebo capa...
PS: Hubka, predbehla si ma...
Naposledy upravil Oliwa : 24.05.11 at 20:18
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Ja neviem, co sa starate o to, aky clovek to je a preco chce zlikvidovat zelen v zahrade. Prd vas je do toho. Ked mu neviete poradit, chodte na fejzbuuk a tam to rozoberajte kolk vladzete. Ale toto je PORADA. Takze ak potrebujes vykynozit vsetko zive pouzi travex, zeazin, alebo nieco si vypytaj od kamaratov od zeleznice. Ti maju take srandy. Priprav sa vsak na to, ze potom ti chvilu bude trvat obnovit zelen, ak ju budes chciet v buducnosti. Lebo taky zeazin vydrzi aj 3 roky.
1 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

Ludia vy ste sa zblaznili? Takze teraz sme kupily dom s tou zahradou kde dlho nikto nebyval a zelina sa rozrastla. Ako tam mam teraz sadit ked vsetko mi prerastie trava a burina? Pozemok je pri vode a je tu sama zaba. V zahrade je vela ovocnich stromov tak tam nechcem naliat kyselinu a vypalit tam krater. Za tie zvieracie porady dakujem tie sliepky nepomahaju susedia vedla maju a caz diery prechadzaju k nam no nestihaju to spasat. Koza by ozaj bola lepsia ale kto ma dnes kozu? nikoho nepozname aby nam ju pozicali A pani s komplexom by som chcel vydet ako beha cely den s kosackou strunovou a kupuje benzin s olejom a robi a palti za to len aby trevicka bola pokosena a mandelinky a selijake vosky boli v pohode.
A nemam audinu a jazdim 90 ako sa patri tak sa domna nenavazajte lebo sa zacnem navazat ja do vas tak pohov!
Travex to som niekde pocul striekali to na ihrisku v skole aby to nemuseli cistit od travy. Ale ja som mal na mysly nejake ekologicky odburatelne nieco ako ferodo na buriny. Proste je to tak zatravnene ze niet kde sadit a aj keby kusok vycistim tak z kazden strany to zarastie. A niesom zena. Preto ten pravopis
Naposledy upravil 1neroamd : 24.05.11 at 15:40 Dôvod: Doplnenie
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

robovi Pozri príspevok
Ja neviem, co sa starate o to, aky clovek to je a preco chce zlikvidovat zelen v zahrade. Prd vas je do toho. Ked mu neviete poradit, chodte na fejzbuuk a tam to rozoberajte kolk vladzete. Ale toto je PORADA. Takze ak potrebujes vykynozit vsetko zive pouzi travex, zeazin, alebo nieco si vypytaj od kamaratov od zeleznice. Ti maju take srandy. Priprav sa vsak na to, ze potom ti chvilu bude trvat obnovit zelen, ak ju budes chciet v buducnosti. Lebo taky zeazin vydrzi aj 3 roky.
Zeazin sa už pár rokov nesmie používať http://sk.wikipedia.org/wiki/Atraz%C3%ADn
Teraz ma za môj názor neukameňujte, ale tým, že máme poriadne veľkú záhradu, nedá sa v nej udržiavať poriadok podľa dnes zaužívaných "noriem", zvykli sme si na niektoré druhy tzv. burín a ja ozaj dosť dobre nechápem, kto vymyslel, že táto tráva áno, táto už však nie. Niektoré druhy tzv. buriny sú celkom pekné a ja ich považujem za zeleň, ktorá tiež patrí do prírody. Samozrejme, že aj my kosíme, nebeháme však s kosačkou každú chvíľu po záhrade. Mne sa osobne len čistý trávnik, vyholený na ježka, zdá nudný. Pred časom, keď sme prestali pestovať zeleninu, sme dosievali lúčnu trávu.
Obrázky som našla len s našim Julom.
Naposledy upravil Marína : 24.05.11 at 15:59
IMG_3087.jpg  
IMG_3090.jpg  
1/1
6 1
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu:
1neroamd Pozri príspevok
................
Travex to som niekde pocul striekali to na ihrisku v skole aby to nemuseli cistit od travy. Ale ja som mal na mysly nejake ekologicky odburatelne nieco ako ferodo na buriny. Proste je to tak zatravnene ze niet kde sadit a aj keby kusok vycistim tak z kazden strany to zarastie. A niesom zena. Preto ten pravopis
Roundup sa tiež používa ale na veľkú plochu budú vysoké náklady.
http://www.monsanto.sk/agrochemia/roundup/
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no vidíš, keby si začal s týmto príspevkom, tak by si dostal adekvátnejšie rady. Nediv sa babám, že sa do teba tak obuli- zrovna hubatá túži po záhradke. Inak vlastná skúsenosť: tiež sa mi podarilo "vyšantiť" sa na pozemku, ktorý bol riadne zanedbaný - dokonca tak, že som kované vidly zohla , teraz je to už lepšie a postup? Na jeseň ťažká mechanika - hlboká orba, na jar funguje rotavátor, potom posadím čo treba - závlaha je zabezpečená - akurát tá sa páči aj burine (zrovna tento víkend som s ňou usilovne bojovala a ešte som nezvíťazila) zbytok, kde nebolo posadené, bol opätovne prebehnutý rotavátorom a burina sa dočasne stratila. Inak existuje nejaký prípravok, ktorým sa postrieka burina a cez listy sa dostáva ku koreňom po nejakých dvoch týždňoch zoschne a dá sa prekopať a sadiť. Potom už len manuálna práca - lebo nik ešte nevymyslel taký postrek, ktorý by nás buriny zbavil raz a navždy a posadené nami chcené nechal - ten výmyselník by si potom zaslúžil Nobelovu cenu
1 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

Mate to odskusane? Kolko stoji ta bandaska povedzme 5L? Lebo to ferodo na niektore rastliny trochu ucinkovalo ale len na tie co maly velke listy ale na vysoku travu vobec. A co s tim oranim? keby sa to pravidelne a poriadne preorava znicia sa tim korene a zelina ustupi?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Danka, aj Roundup, ktorý som tu vyššie spomenula, ja takýto prípravok.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

1neroamd Pozri príspevok
Mate to odskusane? Kolko stoji ta bandaska povedzme 5L? Lebo to ferodo na niektore rastliny trochu ucinkovalo ale len na tie co maly velke listy ale na vysoku travu vobec. A co s tim oranim? keby sa to pravidelne a poriadne preorava znicia sa tim korene a zelina ustupi?
Aj Roundup účinkuje skôr na rastliny s väčšími listami.
Oraním sa korene nezničia, my sme na konci záhrady pri potoku mali lopúchy, po oraní sme zem prekopávali a korene vyberali, aj tak sa nám znova rozmnožili.

Čo ti až tak prekážalo na mojom príspevku, že "neužitočné"? Vôbec som na teba neútočila, len som sa tu zdôverila, aký mám pohľad na vec, tiež som netušila, že tam chceš sadiť. Svoj príspevok som písala zarovno s tebou, len mi to dlhšie trvalo, kým som našla a zmenšovala fotky. Ak ti až tak v tvojej téme prekáža, vyhodím ho. Vyjadri sa, prosím.
0 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

Chcel som vediet ako odstranit zelen co my bude hubit co tam budem chcet pestovat a ty si my napisala aby som to tam nechal veselo rast. Preto neuzitocna odpoved. Nic proti tebe. Takze ani orba nepomoze hmm. aj ja som ohromeni rychlostou pridavania diskusii kim som dopisal ten posledny naskocili dalsie 3 odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať