Zavrieť

Porady

Refakturácia mobilu zamestnancovi

Prosim o radu, firma kúpila akciové mobilné telefóny od operátora a zamestnaec si ho odkúpi od firmy, čiže mobil nebude v majetku ani v nákladoch firmy. Ako to bude s účtovaním DPH. Nákup od operátora - uplatniť a zároveň pri predaji zamestnancovi odviesť DPH? Alebo neuplatniť ani neodviesť DPH? Čo je správnejšie - výsledok je z hľadiska DPH ten istý? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    OlgaM Pozri príspevok
    ja som to myslela tak, že napr. mobil sojí 120 € aj s DPH a za toľko aj zamestnanec zaplatí. Len neviem či tú DPH mám účtovať na vstupe 343/321 ..... 20 €
    335/321 ..... 100 €

    aj na výstupe 211/343 ..... 20 €
    211/335 .....100 €

    Čiže 20 € uplatním aj odvediem, alebo to vôbec neúčtujem na vstupe ani na výstupe.
    Ja by som to účtovala nasledovne:
    prijatá faktúra:
    343/321....20€
    501/321....100 €
    321/221....120€

    vystavená faktúra zamestnancovi:
    335/343....20 €
    335/642....100 €
    211/335....120 €

    Dodanie telefónu zamestnancovi je zdanitelné plnenie, preto DPH musíš odviesť.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Výsledok nie je ten istý, nakoľko zamestnancovi ho musíš predať s DPH, lebo dôvod na oslobodenie nie je.

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    ja som to myslela tak, že napr. mobil stojí 120 € aj s DPH a toľko aj zamestnanec zaplatí. Len neviem či tú DPH mám účtovať na vstupe 343/321 ..... 20 €
    335/321 ..... 100 €

    aj na výstupe 211/343 ..... 20 €
    211/335 .....100 €

    Čiže 20 € uplatním aj odvediem, alebo to vôbec neúčtujem na vstupe ani na výstupe.
    Naposledy upravil OlgaM : 24.05.11 at 12:46

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Oľga uplatnuješ dph podľa vlastného uváženia alebo postupuješ podľa zákona o DPH. Vieš uviesť dôvod podľa ktorého by si dph neodviedla na výstupe?

    Refakturácia mobilu zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.