Zavrieť

Porady

Paragraf 7 Zákona o cestovných náhradách

Paragraf 7

Ak má zamestnanec na pracovnej ceste v rámci ubytovacích služieb preukázane poskytnuté raňajky, stravné sa kráti spôsobom ustanoveným v odseku 6, to znamená o 25 %,ale
Z ustanovenej sumy stravného pre všetky časové pásma alebo len pre časové pásmo nad 18 hodín??

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    hm, ja som našla stravné nie v § 7, ale v § 5 ods. 6, kde je napísané, že:
    "...Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné
    určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne
    poskytnuté raňajky, o 40% za bezplatne poskytnutý
    obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru
    z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad
    18 hodín
    alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného
    podľa odseku 5."

    andrejka_m je offline (nepripojený) andrejka_m

    andrejka_m
    no ja som sa pomýlila s tým paragrafom, to má byť odsek 7 paragrafu 5...uvádzam príklad: náš zamestnanec bol na SC /tuzemsko/, mal zabezpečené ubytovanie na 1 noc vrátane raňajok, SC sa mu začala o 8,00 ráno, prespal v hoteli, takže prvý deň má nárok na stravné v plnej výške 8,80, a druhý deň sa mu končila SC o 17,00ej, na akú výšku stravného má nárok za tento deň?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    andrejka_m Pozri príspevok
    no ja som sa pomýlila s tým paragrafom, to má byť odsek 7 paragrafu 5...uvádzam príklad: náš zamestnanec bol na SC /tuzemsko/, mal zabezpečené ubytovanie na 1 noc vrátane raňajok, SC sa mu začala o 8,00 ráno, prespal v hoteli, takže prvý deň má nárok na stravné v plnej výške 8,80, a druhý deň sa mu končila SC o 17,00ej, na akú výšku stravného má nárok za tento deň?
    Za prvý aj druhý deň má nárok na stravné vo výške 5,70 € nakoľko 16 hodín SC prvého dňa a 17 hodín SC druhého dňa spadajú do tejto hranice.
    Stravné
    5 - 12 hodín .... 3,80 €
    12-18 hodín...... 5,70 €
    nad 18 hodín .... 8,80 €

    andrejka_m je offline (nepripojený) andrejka_m

    andrejka_m
    ano, prvý deň 5,70 € ale druhý deň sa mu stravné nekráti o 25% pretože mal raňajky v hoteli? mám informáciu od daňových poradcov že sa stravné kráti v prípade že mal zabezpečené raňajky aj keď SC trvala menej ako 18 hodín....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    andrejka_m Pozri príspevok
    ano, prvý deň 5,70 € ale druhý deň sa mu stravné nekráti o 25% pretože mal raňajky v hoteli? mám informáciu od daňových poradcov že sa stravné kráti v prípade že mal zabezpečené raňajky aj keď SC trvala menej ako 18 hodín....
    Ano kráti sa stravné za druhý den,
    skôr som sa zamerala na ten prvý lebo aj tam si mala chybu. Stravné je vo výške 3,50 eur za druhý deň kvôli raňajkám.

    Sama si to môžeš skontrolovať v tabulke v tejto téme http://www.porada.sk/t109877-stravne...stravneho.html

    andrejka_m je offline (nepripojený) andrejka_m

    andrejka_m
    ďakujem veľmi pekne za tabuľku potešila....ešte si prosím radu, prečo 3,50 € za druhý deň? tu sa suma 5,70 nekráti o 25 %? ako sa prišlo k 3,50 €? stlpec pre časové pásmo nad 18 hodín je mi úplne jasný, ale prvé dva stlpce pre pásma do 5 - 12 hod, a od 12-18 hod.vôbec :/

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    andrejka_m Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne za tabuľku potešila....ešte si prosím radu, prečo 3,50 € za druhý deň? tu sa suma 5,70 nekráti o 25 %? ako sa prišlo k 3,50 €? stlpec pre časové pásmo nad 18 hodín je mi úplne jasný, ale prvé dva stlpce pre pásma do 5 - 12 hod, a od 12-18 hod.vôbec :/
    Veď tu to pekne vysvetluje tvorca tej tabulky http://www.porada.sk/1416110-post111.html

    andrejka_m je offline (nepripojený) andrejka_m

    andrejka_m
    ufff, už som to konečne pochopila....je to tam naozaj dobre vysvetlené....ďakujeeeeem za pomoc a za vaše reakcie

    Paragraf 7 Zákona o cestovných náhradách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.