Zavrieť

Porady

Neziskovka poskytujúca finančnú podporu iným neziskovým subjektom

Zdravím.
Zakladáme n.o., ktorá má okrem iných činností zámer využívať médium umenia pre podporu malých lokálnych formálnych aj neformálnych neziskových subjektov. Teda zámer je poskytovať takýmto subjektom finančné zdroje pochádzajúce z podnikateľskej činnosti neziskovky.
Predtým ako sa do všetkého pustíme by sme si radi ujasnili spôsob účtovného zdokladovania takýchto výdavkov. Aký doklad je pre to možné použiť v rámci účtovníctva?
Otázka č.2: Bolo by v súvislosti s týmto obsahom činnosti podla vás racionálnejšie zvážiť formu O.Z. namiesto N.O.?
Za Vaše odpovede vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yozef je offline (nepripojený) Yozef

    Yozef
    Cloveku ktory mi zodpovie vyssie zmienene otazky a odborne poradi aj ohladom potreby zalozenia zivnosti v suvislosti s naplnou cinnosti neziskovky som ochotny za poradenstvo zaplatit....

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    Yozef Pozri príspevok
    Zdravím.
    Zakladáme n.o., ktorá má okrem iných činností zámer využívať médium umenia pre podporu malých lokálnych formálnych aj neformálnych neziskových subjektov. Teda zámer je poskytovať takýmto subjektom finančné zdroje pochádzajúce z podnikateľskej činnosti neziskovky.
    Otázka č.2: Bolo by v súvislosti s týmto obsahom činnosti podla vás racionálnejšie zvážiť formu O.Z. namiesto N.O.?
    Kedze chcete podnikat, cistejsie je to cez obchodnu spolocnost a nie skryvat sa za OZ, ci NO.
    Osobne by som to riesil tak, ze by som zalozil nadaciu. Samotna nadacia by zalozila obchodnu spolocnost. Zisk z podnikania obchodnej spolocnosti by sa normalnou cestou dostal z obchodnej spolocnosti do nadacie. Samotna nadacia by potom opat normalnou cestou poskytovala financnu podporu dalsim neziskovym subjektom. Je ciste a prehladne.

    Yozef je offline (nepripojený) Yozef

    Yozef
    Dá sa za podnikanie považovať činnosť z ktorej nebude mať neziskovka žiadny prijem? (Budeme si učtovať len náklady na tlačenie) My nechceme podnikať v pravom slova zmysle, ale vytvoriť priestor pre solidaritu...
    Naposledy upravil Yozef : 30.05.11 at 13:03

    Neziskovka poskytujúca finančnú podporu iným neziskovým subjektom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.