Zavrieť

Porady

preprava tovaru do 3,5 ton - zahranicie

Dobry vecer. Chcem podnikat v cestnej doprave, v preprave tovaru. Vlastnim dodavku do 3,5 ton a chcem sa spytat, co vlastne potrebujem na podnikanie. Staci mi zivnost alebo potrebujem aj cosi ine? Vlastne na prepravu tovaru na Slovensku mi staci zivnost, mam to overene. Ale ak budem robit aj zahranicie, tak potrebujem aj cosi ine? Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    DE/Deutschland/Nemecko.

    Papier na vypisovanie je ako by zaznam o prevadzke auta.
    Je to vlastne tabulka, kde znacis kolko km prejdes a kolko si mal prestavky.
    Policajti pri kontrole to mozu vyzadovat.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    No kniha jazd to nie je. Ja som to mal v nemeckom jazyku, kedze je to pre nemcov.
    Je to formatu A4 a je to ako tabulka.
    Nekupil som to, ale dostal od jedneho sofera a tak som si to stale okopiroval na dalsie tyzdne.
    Skus zavolat alebo skocit do Cesmadu a spytat sa na to.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Staci Ti nedzinarodna automobilova doprava do 3,5t. Nezabudni, ze v DE potrebujes (aj ked je to dodavka) vypisovat papier o prestavkach.

    vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

    som Vlado vlado.porada
    V poriadku. A ten papier na vypisovanie je nejaky standartny, ci to môze byt obycajny papier a na nom mnou napisany napr. zaciatok cesty, prestavka a pod? Nemyslela si nahodou knihu jazd? Kde sa da kupit a ako sa to presne vola?

    preprava tovaru do 3,5 ton - zahranicie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.