Zavrieť

Porady

Akú vysokú mám dať mzdu ?

Mám nasledujúcu otázku na niekoho kto sa vyzná...poprípade odpoveď mzdovej účtovníčky by bola super... Takže: mám internetový obchod a ludia po celom Slovensku chcú aby som začal otvárať obchody, lenže na to by som potreboval pôžičku od banky (tovar sa velmi dobre predáva, marže sú 100-300%, je tu velký potenciál...) ale od banky uver nedostanem, pretože stale investujem do skladu tak som každy rok (2009,2010) na daňovom priznaní v mínuse. Toto ked poviem v banke ako živnostník tak už sa so mnou ani nebavia...Takže: mám matku (má 45 rokov) ktora robi v Rakusku na živnosť opatrovateľku, daňové podáva tam na SK nemusí ale podala aj tu ale len minimálne, takžy by som ju chcel napríklad od 1.6. 2O11 u mňa akože zamestnať a akože by premňa robila a nakolko ona má v rakúsku príjem okolo 800 € mesačne ten nechajme tak ten neberme do úvahy...zaujíma ma toto: aký vysoký by som jej mal dať na papieroch plat a AKÉ ODVODY BY SOM ZA ŇU MESAčNE PLATIL ABY SOM SI PO TOM, AKO SI ONA V MARCI 2012 podá na SK daňové priznanie z toho čo "pracovala u mňa" tak proste ab y jej dali úver? napríklad ak by som na ňu chcel zobrať úver povedzme takto: pride do banky (mama), vydokladuje príjem že u mňa robí, odpočítaju jej životné minimum a všetko možné aj nemožné a potrebujem aby jej ostalo aspoň 600 €mesačne ktoré v banke povedai že do tejto výšky Vám dáme úver...teda že 600 € mesačne môžete platiť...aký by som jej mal dať plat na papiere? a aké budem za ňu ten rok platiť odvody? samozrejme že hned ako úver dostanem ju prepustím... :-)
Ešte doplím: mám krsnú na invalidnom dôchodku berie mesačne okolo 340 €, má byt v hodnote 30 000 € ale má na ten byt zobratú americkú hypotéku, ktorú ale spláca jej dcéra, ale je to na krsnine meno...nebolo by lepšie zamestnať krstnú a ako by ju posudzovali ako dôchodcu invalidneho v banke? lebo strýko je tiež invalidný dochodca a robí aj vo fabrike....teraz je to tak že dôchododci môžu aj robiť...nebude sa to meniť? proste ale asi by to bolo najistejšie s tou matkou, zamestnať ju, nie???
Naposledy upravil petergabriel : 24.05.11 at 17:44
Usporiadat
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

prepáčte, nechcem sa Vás dotknúť,ale som sa pobavila
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

ladyrs Pozri príspevok
prepáčte, nechcem sa Vás dotknúť,ale som sa pobavila
prečo ste sa pobavila???
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

hmmm no ani neviem,kde začať..... tvoj monológ nenapovedá tomu,že už nejaký čas podnikáš.... proste by som "vypichla" to najokatejšie,že ak by niekomu po odpočítaní životných nákladov malo ostať "zvyšných" 600 €, pri takom plate by si sa nedoplatil odvodov a dane... ale ako som písala, to je len jeden z problémov..... a ak nie je tajomvstvo, čo predávate, čo ide tak na dračku ?
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

pre ladyrs: myslím že keby som Vam povedal kolko mesačne zarábam po 2 rokoch podnikania tak by Vám padla sánka..toto nieje chválenie sa ale realita....moj prijme mesačne je medzi 4000-7000 € mesačne...prečo som stále v mínuse? lebo všetko dávam naspať do reklamy, budujem obrovsky sklad a podobne...preto som pre banky "zlý klient..." mne zaujima výška odvod, ak by aj tie odvody boli napr 400 eur mesačne,mne sa to oplati platiť aj cely rok len aby som o rok ten uver dostal, pretože ako píšem moje marže sú 100 % (a to je najnižšia marža...vlastne neviem či už dnes niečo predávam s menej ako 200% maržou) a najvyššiu hranicu mám 300% marže (300% maržu mám na vyše 50% tovaru...takže problem je len v tom že všetko dávam spať do obchodu a nenechavam si na učtoch aby som bol v pluse....ja ked mam peniaze hned som nervozny sadam do auta a idem na tovar...proste všetko mam v tovare...a to ešte pár rokov tak bude...preto som ochotny to urobiť takto.. a prosim Vas pokial mi to neviete napísať (výšku odvodov a na čo som sa pýtal) tak už to ani nemusite komentovať... ked sa pozeram okolo seba a vidím tých podnikavcov čo podnikaju už "dlhé roky" a ledva maju čo do huby tak mi je smutno...a že Vám to neznie ako od podnikateľa...prosim Vas pozrite si večer správy a potzom zistíte že v tejto krajine je dôležité len to čo máte vo vrecku...nič iné...lebo každý tu na všetko se..e !
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Môj názor založ si s.r.o.,
zamestnaj sám seba v nej a požiadaj o úver.
Pri takých príjmoch musíš platiť maximálne odvody do SP a ZP.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no dosť zoširoka položená otázka... ak má mama 45 rokov - záleží aký úver by chcela zobrať či spotrebný, hypotéku (vyžaduje sa ručenie nehnuteľnosťou....)
ale ak ide o to, aby splátka bola 600 € tak napr. banka pri hypotéke posudzuje, že splátka úveru by pri zvolenej dlžke úveru mala predstavovať 30 % čistého príjmu žiadateľa (resp. spoludlžníkov) t.j. plat v čistom by mala mama mať 2000 € k tejto sume prirátať odvody a preddavok na daň...

nebolo by lepšie navštíviť banku a požiadať o úver na základe obratu z Vašej živnosti...
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

tak sorry, nevedela som, že mám tú česť s pánom B.Gates-om.....
ale že človek s takým príjmov si nemôže dovoliť úverového poradcu, som sa ešte nestretla.... a nemyslite si,že tými údajmi ste tu niekoho ohúrili....
napriek nie práve najvhodnejšej forme komunikácii pripájam link na kalkulačku miezd a odvodov 2011
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/k...-mzdy-2011.php
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
preháňaš, ak zarábaš tolko čo píšeš, tak to sú tržby. AK tie peniaze vrazíš do tovaru, tak potom jasne vykážeš stratu, ale nezostane ti na živobytie.
tak z čoho žiješ?
je to divné, a moc špekuluješ, lebo naozaj ak ťa to tak úžasne dobre živí, tak musíš vykazovať zisk a nie mínus.
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

Xanti Pozri príspevok
Môj názor založ si s.r.o.,
zamestnaj sám seba v nej a požiadaj o úver.
Pri takých príjmoch musíš platiť maximálne odvody do SP a ZP.
SRO budem mať už o 2 týžden hotovú...bude samozrjem neplatca dph a čaš biznisu presuniem na ňu...možem to teda urobiť tak že sa v nej zamestnam aj ked som tam vlastne jediny majitel(alebo spoločnik...nehrajme sa so slovičkamy...proste v nej figurujem iba ja...) takže proste konečne riešenie je taketo? : založim SRO(už sa zaklada) zamestnam sa v nej, dam si plat aspon v čistom tých 600 mesačne aby som mal, a ake by teda boli odvody a všetko čo by som paltil tejto našej super krajine? a ešte detail...pri SRO mylsim chcú banky 2 ročnú plusovú hystóriu...a ked počítam ako počítam tak v tomto období o rok bude mať tá moja SRO len rok, takže to neschvália...takže tento nápad padá...alebo to tak nieje?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

petergabriel Pozri príspevok
SRO budem mať už o 2 týžden hotovú...bude samozrjem neplatca dph a čaš biznisu presuniem na ňu...možem to teda urobiť tak že sa v nej zamestnam aj ked som tam vlastne jediny majitel(alebo spoločnik...nehrajme sa so slovičkamy...proste v nej figurujem iba ja...) takže proste konečne riešenie je taketo? : založim SRO(už sa zaklada) zamestnam sa v nej, dam si plat aspon v čistom tých 600 mesačne aby som mal, a ake by teda boli odvody a všetko čo by som paltil tejto našej super krajine? a ešte detail...pri SRO mylsim chcú banky 2 ročnú plusovú hystóriu...a ked počítam ako počítam tak v tomto období o rok bude mať tá moja SRO len rok, takže to neschvália...takže tento nápad padá...alebo to tak nieje?
Hej,
ale ty môžeš požiadať o úver ako zamestnanec, ak si dáš zmluvu na dobu neurčitú.
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

KEJKA Pozri príspevok
preháňaš, ak zarábaš tolko čo píšeš, tak to sú tržby. AK tie peniaze vrazíš do tovaru, tak potom jasne vykážeš stratu, ale nezostane ti na živobytie.
tak z čoho žiješ?
je to divné, a moc špekuluješ, lebo naozaj ak ťa to tak úžasne dobre živí, tak musíš vykazovať zisk a nie mínus.
ja som živnostnik takže ked potrebujem nejake peniaze popimo (u mňa je to minimum) tak si proste zoberiem ale hovorim: ja trpím ked mám peniaze v banke alebo hotovosť, hned kupujme nove reklamy a tovar, ja potrebujem velmi vela tovaru mať skladom aby ho zakaznik mal hned....moje tržby sú ovela vyššie ako zárobky...to čo tam je ho uveden 4000-7000 sú zárobky !!! nie tržby, nie som idiot, že neviem čo je čo.
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

Xanti Pozri príspevok
Hej,
ale ty môžeš požiadať o úver ako zamestnanec, ak si dáš zmluvu na dobu neurčitú.

hm zajtra očekujem banky že aký by mali prístup k tomu keby zamestnávam sám seba ??? ale tento nápad sa mi velmi pozdáva, veľmi.... a to by sa dalo vlastne už po uplynutí skúšobnej doby urobiť nie ???? ak ma teda nevyhodia
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nemusíš si dávať skúšobnú dobu. Záleží od banky ako sa k tomu postaví zvyčajne chcú príjem za posledné tri mesiace, takže asi tak.
A veľa majiteľov s.r.o.-čiek je aj zamestnancami vo vlastných s.r.o. banky s tým problém nemajú.
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

Xanti Pozri príspevok
Nemusíš si dávať skúšobnú dobu. Záleží od banky ako sa k tomu postaví zvyčajne chcú príjem za posledné tri mesiace, takže asi tak.
A veľa majiteľov s.r.o.-čiek je aj zamestnancami vo vlastných s.r.o. banky s tým problém nemajú.
fakt ďakujem za tip !!!!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

NZ RSS
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

pre ladyrs: prepáčte nechcel som Vás urazoť ani sa Vás dotknúť ale som trochu mimo z toho že banky dávanju miliony na raklamu a poznam milion ludom ktorym dali uver lebo preukazali prijem 300 € a viem že už ho nesplacaju a tie banky im nemaju čo zobrať, lebo už nepracuju, majetok nemaju žiadny...ale kjed tam ja pridem s peknymi číslami po prvom roku podnikania tak sa so mnou ani len nebavia ked vidia že mam danove v minuse...to je choré....keby si zistili zakolko mam sklad, aky ma firma majetok tak a zamietli by dobre...ale vytrasená blondína len pozrela na daňové: hmmm máte to v minuse, dovi dopo... fakt som Vas nechel uraziť, ani sa Vas dotknúť, a ani sa chváliť...a niesom žiadny B gates len makám, to že sa mi darí je teraz možno o rok to tak nebude. a ked to tak bude som pripraveny zas sa zamestnať a začť od znovu...mam k Vam uctu už len z toho dovodu že tu máte hodnosť Senior member...porada je pdola mna super a ludí ktory si daju tu namahu odpoveda na otazky si fakt važim...ak som sa Vas dotkol prepáčte, ospravedlnujem sa a vdaka za link :-)
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

petergabriel Pozri príspevok
pre ladyrs: prepáčte nechcel som Vás urazoť ani sa Vás dotknúť ale som trochu mimo z toho že banky dávanju miliony na raklamu a poznam milion ludom ktorym dali uver lebo preukazali prijem 300 € a viem že už ho nesplacaju a tie banky im nemaju čo zobrať, lebo už nepracuju, majetok nemaju žiadny...ale kjed tam ja pridem s peknymi číslami po prvom roku podnikania tak sa so mnou ani len nebavia ked vidia že mam danove v minuse...to je choré....keby si zistili zakolko mam sklad, aky ma firma majetok tak a zamietli by dobre...ale vytrasená blondína len pozrela na daňové: hmmm máte to v minuse, dovi dopo... fakt som Vas nechel uraziť, ani sa Vas dotknúť, a ani sa chváliť...a niesom žiadny B gates len makám, to že sa mi darí je teraz možno o rok to tak nebude. a ked to tak bude som pripraveny zas sa zamestnať a začť od znovu...mam k Vam uctu už len z toho dovodu že tu máte hodnosť Senior member...porada je pdola mna super a ludí ktory si daju tu namahu odpoveda na otazky si fakt važim...ak som sa Vas dotkol prepáčte, ospravedlnujem sa a vdaka za link :-)
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

veronikasad Pozri príspevok
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).
bol som v 4 bankach a všade mi povedali NIE, prečo ? lebo mam daňove v minuse. použivam Mbank tá mi ponuka len uverovu kartu s limitom 2000 €...
0 0
petergabriel petergabriel

petergabriel je offline (nepripojený) petergabriel

veronikasad Pozri príspevok
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).

povedzte názov banky ktora mi dá úver na zaklade obratu aj ked som na DP v mínuse ? veľmi rád tam hned zajtra založim účet a o rok si od nich beriem úver, alebo aj skor...
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

veronikasad Pozri príspevok
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).
Ja by som tiež odporučila navštíviť banku, v ktorej máš vedený účet. Na základe obratov by poskytnutie úveru malo byť jednoduchšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať