Zavrieť

Porady

SZČO DP2010 strata, výzva na podanie DDP

Zdravím. Vie mi niekto poradiť? Som SZČO, uplatnil som si paušálne výdavky 60% + odvody do ZP a vyšla mi strata 150 €. Vyzvali ma z DÚ, aby som podal dodatočné daňové priznanie s tým, že do kolonky výdavky môžem dať len sumu výšky príjmov, aj keď v skutočnosti výdavky boli vyššie a vnikla mi strata 150€. Mne sa to nezdá, nakoľko túto stratu by som si mohol uplatniť v budúcich rokoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Príjmy 1000,-
    paušálne výdavky 600,-
    ČZD: 400 z par. 6
    - zaškrtnutý krížik uplatňujem paušálne výdavky
    - výška odvodov 1700 € (cca minimálne)

    STRATA

    DP FO B: ....str. 4 (posledné 2 riadky hore) .... 6/10 zákona úhrnom na r. 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri uplatnení paušálnych výdavkov sa nemáš ako dostať do straty.
    Ledaže by si platil vysoké odvody, ktoré by boli viac ako 40% tvojich príjmov.
    Tak si ujasni, či si uplatňoval paušálne alebo skutočné výdavky a podaj dod.DPFO.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KEJKA Pozri príspevok
    pri uplatnení paušálnych výdavkov sa nemáš ako dostať do straty.
    Ledaže by si platil vysoké odvody, ktoré by boli viac ako 40% tvojich príjmov.
    Tak si ujasni, či si uplatňoval paušálne alebo skutočné výdavky a podaj dod.DPFO.
    Myslím si, že aj pri uplatňovaní paušálnych výdavkov sa dá dostať do straty. Ak napríklad sa doplácali nedoplatky do SP a ZP za staré roky.....

    SZČO DP2010 strata, výzva na podanie DDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.