Zavrieť

Porady

OMEGA - fakturácia - tlač FA - neplatiteľ DPH .

Vystavujem v Omege faktúry. S.r.o. je neplatiteľ DPH .Vo faktúre je pre mňa dôležitý Špecifický symbol(aj z dôvodu úhrad). Ja ho dokážem vo faktúre vypísať , avšak pri tlači mi nastáva problém.

Ak použijem výber tlače pre faktúru - Faktúra pre neplatiteľa DPH , tak mi tam ŠS nezobrazí a ani nevytlačí .

Telefonovala som do fy Kros ,tam mi doporučili vybrať tlač - Faktúra komplet(tu mi ŠS zobrazí aj vytlačí), ale ..... sa mi zdá ako nevhodná a to už len z toho dôvodu , že ak by túto zostavu použil neplatiteľ DPH tak FA by mala vzhľad nasledovný :


príklad

Množstvo 1
Cena za j.bez DPH 30
DPH % voľný riadok
Spolu bez DPH 30
DPH 0,00
Celková cena 30,00

Neobsahuje DPH 30,00
Celková suma s DPH 30,00
Celková fakturovaná suma 30,00

Pracovníčky Krosu som sa spýtala , či ten mnou hrubo vyznačený riadok je správny pre neplatiteľa DPH .Odpoveď znela, že sa k tomu vyjadriť nevie , že to sú štandardné zostavy faktúr .

Ja nejako nemôžem súhlasiť s takýmto znením FA, nakoľko na jednej strane suma neobsahuje DPH a na druhej strane je celková suma s DPH .

Ako riešite fakturáciu v Omege v prípade neplatiteľa DPH ak je potrebný aj špecifický symbol ?

Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    posúvam

    Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

    Bubačik
    Omega ponuka moznost i editovatelnych zostav, je mozne si klasicku fakturu pre platcu DPH upravit pre potreby neplatcu DPH.
    Pripadne si do platob.a dodacich podmienok dopiste specificky symbol. Tak isto mozete na omega@kros.sk poslat namet na vylepsenie faktury pre neplatitela dph. Namet musi byt pisomny (email), uvediete Vase ICO a oni si to zaznamenaju.

    OMEGA - fakturácia - tlač FA - neplatiteľ DPH .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.