Zavrieť

Porady

Zapoctovy list - potvrdenie o zamestnani pri nastupe do PP

Dobry den,

nakolko moje hladanie bolo zatial neuspene, skusim sa spytat tu.
Pri nastupe do pracovneho pomeru, je potrebne novemu zamestnavatelovi odovzdat kopiu/overenu fotokopiu alebo original zapoctoveho listu? Nakolkov niektorych firmach nic ine ako original neakceptuju, inde staci neoverena kopia.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    eugenius Pozri príspevok
    Dakujem za odpovede.
    Avsak vie mi podarit v ktorom zakonniku/paragrefe to najdem. Kazdy original hocijakeho dokladu by nemal opustit ruky zamestnanca podla mna. Novy zamestnavatel vsak odomna vyzadaju len original, s cim ja niesom velmi nadseny.

    "Originál by mal zostať zamestnancovi."
    Všetky originálne doklady zostávajú zamestnancovi. Nech ti zamestnávateľ povie, na základe čoho požaduje od teba originál.
    Je zaujímavé, že takej inštitúcii akou je Daňový úrad k daňovému priznaniu stačí kópia dokladov.
    Veď máš aj originál napr. rodného listu a ten tiež nedávaš z ruky ...

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Napíš mu potvrdenie, že je u Vás zamestnaný od kedy a jeho zamestnanie stále trvá.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Zápočtový list vytlačím a podpíšem vždy trojmo, takže má každý originál

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Ja som vypisovala už dosť veľa "zápočtových listov", ale pracovnú pozíciu som do neho nikdy neuvádzala a ani v rôznych vzoroch ZL som takúto kolónku nezaregistrovala.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    janaGT Pozri príspevok
    nie, jeden PP u nás, trvá od 2002 - doteraz,
    zároveň nastupuje aj do inej práce - účtovníčka pýta zápočtový list ... ako mu nho môžem urobiť, keď jeho PP u nás naďalej trvá?
    Nemôžeš robiť zápočtový list keď pracovný pomer u Vás trvá.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    eugenius Pozri príspevok
    Dobry den,

    nakolko moje hladanie bolo zatial neuspene, skusim sa spytat tu.
    Pri nastupe do pracovneho pomeru, je potrebne novemu zamestnavatelovi odovzdat kopiu/overenu fotokopiu alebo original zapoctoveho listu? Nakolkov niektorych firmach nic ine ako original neakceptuju, inde staci neoverena kopia.

    Dakujem.
    Originál by mal zostať zamestnancovi. Zvyčajne si kópiu urobí zamestnávateľ, môže na ňu napísať, že "súhlasí s originálom" a podpíše zodpovedný zamestnanec, ktorý vo firme robí personalistiku.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja si zasadne original nechavam.
    V minulosti som im priniesla kopiu a original k nahliadnutiu, ak mzdarka chcela, mohla si na kopiu napisat, ze sa zhoduje s originalom a napisat datum a podpis. Ten som dala len k nahliadnutiu a hned som si ho zobrala spat.
    Dnes si urobim farebnu kopiu a nikto nerozozna, co je original a co je kopia, takze neriesia, co dostali

    eugenius je offline (nepripojený) eugenius

    eugenius
    Dakujem za odpovede.
    Avsak vie mi podarit v ktorom zakonniku/paragrefe to najdem. Kazdy original hocijakeho dokladu by nemal opustit ruky zamestnanca podla mna. Novy zamestnavatel vsak odomna vyzadaju len original, s cim ja niesom velmi nadseny.

    "Originál by mal zostať zamestnancovi."

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    poradíte mi, ako vystaviť zápočtový list pri novom pracovnom pomere, ak má ZC aj iný pracovný pomer, ktorý stále trvá?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    janaGT Pozri príspevok
    poradíte mi, ako vystaviť zápočtový list pri novom pracovnom pomere, ak má ZC aj iný pracovný pomer, ktorý stále trvá?
    Vysvetli podrobnejšie, asi som nepochopila. Má dva pracovné pomery u Vás?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    nie, jeden PP u nás, trvá od 2002 - doteraz,
    zároveň nastupuje aj do inej práce - účtovníčka pýta zápočtový list ... ako mu nho môžem urobiť, keď jeho PP u nás naďalej trvá?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    veď to tvrdím aj ja ... ale účtovníčka v novej práci ho od neho požaduje ...
    Ahojte poradaci,

    potrebovala by som poradit, kamaratke konci pracovny pomer a chcela by vediet, aku pracovnu poziciu jej uvedu na zapoctovy list, kedze pracovala v danej firme ako mzdova uctovnicka, personalistka a sekretarka. Dakujem za skoru odpoved.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirka06121985 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    potrebovala by som poradit, kamaratke konci pracovny pomer a chcela by vediet, aku pracovnu poziciu jej uvedu na zapoctovy list, kedze pracovala v danej firme ako mzdova uctovnicka, personalistka a sekretarka. Dakujem za skoru odpoved.
    Akú, akú, no predsa takú, akú skutočne vykonávala.
    Akú, akú, no predsa takú, akú skutočne vykonávala.
    vykonavala vsetky pozicie, ktore som spominala: mzdova uctovnicka, personalistka aj sekretarka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.