Zavrieť

Porady

Zemiakový šalát

Pozná niekto recept na zemiakový šalát bez mojonézy a tatarky? Dá sa vraj pripraviť s teplou alebo studenou zálievkou. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    bozidara
    Pozná niekto recept na zemiakový šalát bez mojonézy a tatarky? Dá sa vraj pripraviť s teplou alebo studenou zálievkou. Ďakujem.
    ja poznám, voláme ho "sprostý šalát", je výborný, ale recept mám doma, tak až večer ho môžem pripojiť.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Moja sestra ho robi tak, že uvarene zemiaky pokraja na kružky, cibulku na tenke sližiky a zaleje cibulku horúcou vodou aby trosku zmäkla. Primieša pokrajanú uhorku na drobné kocky a nedáva ani salamu lebo chcu len taky bez mäska, potom pridá v zime uvarenú mrkvu a v lete paradajky na kolieska a zaleje nálevom z oleja, octu cukru vody a soli. Pridáva aj trošku mletého kmínu. Mne ale osobne nechutí. Ten riadny s majonézou je lepší. Keď nechceš majonézu tak skús dať jogurt alebo pochuť. smotanu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja si robím zálievku tak, že dám uvariť kúsok celeru, do vývaru pridám cukor a ocot. Ak by si to chcela celkom " na zdravo ", tak cukor prírodný a miesto octu citrónovú šťavu. Uvarený celer pokrájam na drobno do šalátu.
    Robím zemiakový šalát na viac spôsobov, ale úplne najlepší je obyčajný iba s cibuľou, do ktorého zamiešam chren.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Zemiakový šalát na kyslo
    Potrebujete:

    2 kg zemiakov,
    2 cibule,
    4 lyžice oleja,
    2 lyžice cukru,
    1 čaj. lyž. mletého čierneho korenia,
    6 dcl vody,
    1 dcl octu, alebo citrónovej šťavy,
    kyslé uhorky.

    Postup:
    Zemiaky umyjeme a uvaríme v šupke. Očistíme, necháme vychladnúť a nakrájame na cca 4 - 5 cm dlhé hranolčeky. Vodu, olej , ocot, cukor, soľ a čierne korenie dáme variť do malého hrnca a pridáme na kusky nakrájanú cibuľu. Hneď po zovretí odstavíme a pridáme do zemiakov. Podľa chuti pridáme nakrájanú kyslú uhorku. Premiešame a necháme odstáť.

    / http://www.biospotrebitel.sk/recepty...t-na-kyslo.htm /

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.