Zavrieť

Porady

exekúcia

Sudkyňa v roku 1998 vydala platobný rozkaz, ktorý prevzala moja mama, ktorá dnes už nežije. Ja som tento list dostala 3 dni po 15 dňoch od prevzatia mojej mamy, sudkyňa v rozhodnutí uviedla úroky z omeškania 1600%/rok. Keďže odvolanie bolo po lehote platobný rozkaz nadobudol právoplatnosť. V roku 2006 sa mi ozval exekútor a vymáha nezmyselnú vysokú sumu vydal upovedomenie o začatí exekúcie, podala som sťažnosť na Ministerstvo spravodlivosti, na Slovenskú komoru exekútorov, a do 3 dní som podala odpor voči výške úrokom a odmene exekútora na Okresný súd. Z Ministerstva sa mi ozvali, že vec riešia a budú ma informovať o výsledku. Prešlo 5 rokov a nič som nedostala. exekútor sa opäť ozval
s astronomickou sumou. Chcem sa spýtať je možné podať žiadosť na súd voči exekútorovi, že porušuje zákon a uplatňuje úžeru? Slovenska komora exekútorov mi odpísala, že sudkyňa porušila zákon a exekútor vymáha pravoplatnú sumu. Ako toto napraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.