Zavrieť

Porady

... ach ta naša mládež

Zakladam novú tému pretože v robote ( v školstve) často sa zamýšľame nad otázkou .... kde kráča dnešná mládež - sebavedomá, neposlušná, drzá, ... sú dnešní mladí ľudia naozaj horší ako sme boli my....
Aké sú Vaše skúsenosti so správaním dnešnej mladeže?
Usporiadat
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Deti sú odrazom doby: rodičia buď nepracujú a tí ktorí pracujú tak robia zasa aj 12 hodín denne. Menej majetné deti závidia bohatším rovesníkom čo je v puberte prirodzené a nemám im to za zlé. Ak niekto nemá v triede najmodernejší typ mobilu, riflí alebo nosí mikinu z trhoviska tak je - znemožnený, terčom posmechu, začína šikana. Deti sa nevedia rozprávať, prekrikujú sa, nevedia sa ani baviť, len hulákajú, príde im smiešne keď niekoho znemožnia alebo niekomu ublížia. Tí ktorí to tak nerobia trpia.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ďakujem za reakciu. Máš pravdu, len ak to pôjde ďalej tak si vychováme generáciu, ktorá neuznáva žiadné hodnoty. Najhoršie na tom je, že arogancia, násilie je už na základnej škole, žiak jednoducho nepôjde odpovedať len tak .... lebo sa mu nechce, učiteľ je v triede a on spokojne v tom lepšom prípade desiatuje. Keď si spomeniem,keď som ja chodila do školy tak učiteľ bol autorita a dnes??? Je to veľmi smutné
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aj tak je na v najväčšej miere vinný rodič.
Ja to vidím na sídlisku,keď si napríklad decko kope loptu o stenu tak,že robí fľaky alebo rozhadzuje papiere a plastové fľaše okolo seba.Keď ho upozorním,okrem debilného pohľadu sa mi ujde aj výčitka od rodiča z okna,že čo sa starám do jej Sofiinky alebo Mišinka.Rodičia nedopustia,že ich decko može robiť zle,neviem,či chcú takto akože vyhrávať nad inými,ale cesta je to zarúbaná.V tesku som videl,ako si decko odhryzlo z rožka a hodilo mamke do košíka.Ona ho dala medzi ostatné a do košíka na výmenu dala celý...Vravím jej,že okrem zlého výchovného efektu je to aj nehygienické,nemorálne a pod.Tá sa do mňa obula,hneď sa sťažovala mužíčkovi v aute.Chcel po mne vyletieť (naozaj neviem za čo),no strach mu nedovolil.
2 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

marleau Pozri príspevok
Aj tak je na v najväčšej miere vinný rodič.
Ja to vidím na sídlisku,keď si napríklad decko kope loptu o stenu tak,že robí fľaky alebo rozhadzuje papiere a plastové fľaše okolo seba.Keď ho upozorním,okrem debilného pohľadu sa mi ujde aj výčitka od rodiča z okna,že čo sa starám do jej Sofiinky alebo Mišinka.Rodičia nedopustia,že ich decko može robiť zle,neviem,či chcú takto akože vyhrávať nad inými,ale cesta je to zarúbaná.V tesku som videl,ako si decko odhryzlo z rožka a hodilo mamke do košíka.Ona ho dala medzi ostatné a do košíka na výmenu dala celý...Vravím jej,že okrem zlého výchovného efektu je to aj nehygienické,nemorálne a pod.Tá sa do mňa obula,hneď sa sťažovala mužíčkovi v aute.Chcel po mne vyletieť (naozaj neviem za čo),no strach mu nedovolil.
Bolo by zaujímavé vedieť, akú to malo dohru u nich doma.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Nemyslím že sú horší ako sme boli my,ale sú poniektorý viacej pohodlný-my sme behali po vonku,chodili na koncerty skupín a do kina, na zábavy,diskotéky a cukrarní-dnes to vysedava pri pc,všetko riešia cez net a mobil a majú malo pohybovej aktivity,je to aj tou dobou.Ale badám aj diferanciu,kým jedna čast mladeže študuje,brigaduje,pracuje v zahraničí,tým menšia čast mládeže je apatická,zakomplexovaná,zdeptaná-sedia a čakajú čo príde.Na jednej strane to majú tažšie ako sme to mali my,na druhej strane majú viac možnosti ktoré sme my nemali-podnikanie,práca v zahraničí,internet,možnost sa spoločenský angažovat atd a od školky chýba na všetkých školách viac pohybových aktivit,takisto je menej priestoru pre kvalitné využivanie volného času.
4 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Sú drzí, papuľnatý, agresívny a veľký bordelári - česť vínimkám. Vo veľkej miere k tomu prispievajú dnešné filmy, v ktorých to vidia a podľa toho sa správajú. Na druhej strane odhliadnuc od týchto vlastností sú vyspelejší, sebaistejší a múdrejší. Výchovná metóda drž hubu a krok na nich neplatí. Veľmi dobre poznajú svoje práva, ale čo sa týka povinnnosti tam majú medzery. Súhlasím, že veľmi veľa závisí od výchovy, ale to nie vždy stačí. Skôr dajú na názor kamarátov ako na názor rodičov. Aká dôležitá je rodina pochopia až keď je zle, a vtedy už môže byť neskoro.
2 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Všetko čo píšete je pravda,je mládež iná. Veľmi málo mladých vie čo je úcta,neha,súcit,pomaly aj láska v tom pravom slova zmysle, to už nehovorím o obetavosti a pod. Určite hlavnú zodpovednosť nesie rodič,ale je to hlavne ovplyvnené televíziou, internetom,časopismi a pod. Niekedy sa s hrôzou pozastavujem nad tým aké názory sa propagujú a pritom neexistuje nič kto by to týmto ľuďom zakázal a mládež si samozrejme myslí,že to je super a tak to má byť, rodič je staromódny a nič nevie. Napr. Rytmus - Tebe je..., to ma len tak napadlo, že to je tiež výborné, keď ráno to v rádiu počujete pri raňajkách s malými deťmi.
2 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Do zahraničia a následne potom aj pracovať na dobre platené miesto sa dostanú len tí ....... čo majú bohatých rodičov od malička. Je to o peniazoch a nie o šikovnosti. Chudobný môže byť 100 x šikovnejší, ale keď jeho rodičia raz nemajú na štúdium vo Viedni tak je rád že majú rodičia na štúdium v SR, lebo tu je tiež drahé študovať. Potom aj tie naše ministerstvá, prokuratúry, exekútorské úrady, notárstva, advokáti aj tak vyzerajú: sú rodinnou záležitosťou, lebo sú to všetko pracovné pozície v podstate dedičné alebo vybavené po známosti. Šikovnému chudobnému, vysokoškolákovi bez rodičovských známostí, bývajúcemu v Hornej Dolnej a nie v Bratislave pod hradom sa dostane aká robota? Je nezamestnaný, na sociálnych dávkach a musí prijať aj v zahraničí robotu podradnejšiu ale lepšie platenú ako v SR a to len preto aby mohol posielať domov do Hornej Dolnej svojim zodratým rodičom nejaké peniaze aby prežili. Môže sa chudobný vysokoškolsky vzdelaný stať napr. manažérom v banke, veľkého obchodného reťazca, poisťovne? Na tie miesta sa vypisuje konkurz a ten je dopredu už dávno vyhratý, ostatní robia len "krovie".
5 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Myslim, ze velku chybu robia aj podaktori rodicia, nechcu priznat, ze ich dieta v skole robi vytrznosti alebo nieco zle vykonalo spoluziakovi. Zastavaju sa ich a nedopustia na nich, este si dovolia vynadat aj ucitelovi, ze co si to vlastne dovoluje voci ich decku, ved ono je slusne.
Cize, ako sa chovaju rodicia, tak sa potom chovaju aj ich deti, ved su ich kopiou. Staci par takych grazlov v triede a uz to ide, stiahnu zo sebou aj tych slusnejsich.
3 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Nech sú už akýkoľvek, sú to naše deti, deti našich susedov, deti našich známych a ich známych. Sú to naši potomkovia. Nová generácia, ktorá ide s novou dobou. Majme ich radi, veď oni nám budú zabezpečovať dôchodok
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dnesna mladez je naozaj o cosi horsia ako sme boli my, ked sme boli mladi.

Ale je to uplne logicke. Ludsto sa totiz "zhorsuje" cele, mladez nie je vynimkou, skor naopak, mladi mali vzdy tendeciu trocha viac vystrajat, takze ak si date tieto dve veci dokopy, tak sa nie ne co cudovat vysledku.

Este raz - treba si uvedomit, ze aj my, generacia ich rodicov sme horsi, ako boli generacie nasich rodicov a starych rodicov.

Generacie pred nami zvycajne tvrdi pracovali, aby si zabezpecili zivobytie a na sprostosti im nezostaval cas. Zili zvacsa sporiadanym rodinnym zivotom, vazili si pracu.

Nas zaujiam konzum a peniaze, ako koho obtiahnut je celkom cool ak je to len trocha v medziach zakona (napriklad ako cez ten web "basne"). Pracovat sa uz naozaj nikomu nechce, kazdeho iba trapi, ake vyhody a kolko mesiacov odstupneho schvali nakoniec parlament. Ak nejaky chlap nema aspon jednu milenku, tak je bud impotent, alebo neschopny, pretoze si nemoze dovolit ju vydraziavat. Dalo by sa samozrejme pokracovat stovkami prikladov, ale trend je uplne jasny a je to celosvetovy trend, hoci niektore krajiny su v nom nastastie este trocha pozadu.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja si nemyslim ze len dnesna mladez je horsia ako mladez pred par rokmi. Aj dospeli su horsi. A to su ti dospeli, ktori boli mladezou pred tymi par rokmi.

V brane v panelaku pozdravim suseda, ktory ma cca 50 rokov. A on nie, ze by mi podrzal dvere, pripadne pozdravil prvy (ako by sa patrilo), ale je mu zatazko aj tu jeho hubu otvorit a odzdravit.

Doba zmenila aj mladez na "zlych" dospelych.
Ked som dostala v skole trojku, tak doma bola vychovna facka a trest. Ked teraz dostane student zlu znamku, tak sa rodic ide stazovat na zaujatost ucitela...
1 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Opíšem Vám svoju skúsenosť. V ZUŠ je koncoročný koncert. Sála plná ľudí ( každý si príde vypočuť svoje dieťa) a keď odohrá môj syn niekde v polovici koncertu celá rodina sa postaví a hufne odchádza zo sály. Neviem či potom ten syn, ich syn sa bude vedieť správať keď ma takýto príklad od svojej rodiny. To má len tak napadlo a tak vytočilo, že som mala chuť hneď vybehnúť za nimi a povedať im svoje. Čiže na druhe strane čo môžme čakať od dieťaťa, keď vidíme takého správanie rodičov.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Deti sú naše zrkadlá. Keď sa nám budú zdať zlé, chyby hľadajme v sebe.
Mne je v princípe jedno, či susedovie chlapec robí vylomeniny, pokiaľ nebude lumpačiť na mojej záhrade, či na mojom majetku, alebo ubližovať mojim deťom, mačkám, či psom.
Vychovávam svoje deti a snažím sa do nich vštepiť to najlepšie.
Treba sa vedieť povzniesť aj nad ich ,,kúsky", veď každý pes má k svojmu veku primeraný počet bĺch. Sem tam ich odblšiť, odvšiviť, pristrihnúť a nielen ich, aj seba.
5 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Superstar im tiež nepridá.Na obrazovke symbol od 15 rokov a v hľadisku odpadávajú 9-ročné deti.To je na žalobu.Ale kto sa ohradí?Len psychopat marleau to spomenie...
Koho nám podsúvajú médiá ako vzory?Americké šľapky,tepľošov,spevákov,čo namiesto spevu recitujú vulgarizmy,reklamy nabádajú na nezdravé a nevhodné veci,v nedeľu predpoludním je najlepší čas pozerať erotiku a sex,lebo vtedy to dávajú a možem menovať kým nepokazím klávesnicu.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ZlaticaB Pozri príspevok
Zakladam novú tému pretože v robote ( v školstve) často sa zamýšľame nad otázkou .... kde kráča dnešná mládež - sebavedomá, neposlušná, drzá, ... sú dnešní mladí ľudia naozaj horší ako sme boli my....
Aké sú Vaše skúsenosti so správaním dnešnej mladeže?
Zaujímavá téma,
nie som tak stará, ale musím povedať, že tie dnešné decká sú zlé, protivné, skazené, drzé, neposlušné, nevedia nič robiť a nič si nevážia.

Nebola som anjelik, mám čosi za ušami. Ale takto zlá som nebola. Z roka na rok sprísňujeme podmienky praxe učňov a majú aj tak z toho holubník.
Ma ide urvať ked dôjdu "uplakaný", že chcú robiť u nás, že inde ich len využívajú a nič nedostávajú. A potom u nás to flákajú, nechodia na prax sú drzí, protivný a pritom by si mohli pekne privyrobiť počas školského roka. Fakt to nechápem, a to nehovorím o tom ako vystrájajú. A že lezú na nervy zamestnancom čo sú od nich starší o 4 roky, takže sa dajú rátať za rovesníkov.

Netuším kam svet speje, ale to vôbec nie je dobré. Ale mám prichystaný nový odmeňovací systém od septembra a rozhodnutie, že z tohoročných učňov na rok nechcem na fy ani jedného.
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
osobná skúsenosť, vypočula som si rozhovor mamičky so svojím 3 ročným dieťaťom. Diskusia prebiehala v duchu, čo dedko, ako dedko, až po môj odposluch.
Malá:a dedko pojde na pole? Aj mňa a vezme na pole?

úplne super si myslím, ešte generácia ľudí, čo učia ako sa pracuje a čo je pôda.....usmievam sa od ucha k uchu.

Mamička: dedko pojde na pole, ale my pôjdeme Audine.
Nuž aj o takýchto hodnotách je život našej budôcnosti.
Naposledy upravil účtovník 007 : 31.05.11 at 20:31
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

nuž stávame sa konzumnou spoločnosťou, kde sa neberie ohľad na nič a na nikoho a každý vidí len sám seba... a hranice sa posúvajú stále nižšie a nižšie... kedysi plnoletosť až v 21 prvom roku života... neskôr od 18... trestná zodpovednosť sa posunula z 15 na 14 rokov...

keď si spomeniem ako som kukal po revolúcií na rakúšana v Simmeringu v nákupnom centre ako si otvoril plechovku piva a pochodoval medzi regálmi a potom cez pokladňu prešiel a zaplatil len prázdny obal... som z toho asi mesiac nechápal.... a myslel na to ako by mi moja babka ruky dolámala ak by som ja v potravinách zobral dajaký tovar a pred zaplatením ho konzumoval... no a slovač to za dve desaťročia dotiahla do dokonalosti, bežne vidieť v tescu ako 3-5 ročné deti vyrabujú regál so sladkosťami a prázdny obal skončí o dva regále vedľa v lepšom prípade to rodičia zaplatia....

ľuďom chýba sebareflexia, izolujú sa, rodinný život sa posúva ďalej, očakávajú sa nadčasy v zamestnaní samozrejme za minimálnu mzdu...
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A zabudla som, neskutočne klamú, vymýšľajú si a robia z človeka debila . Uff ale som si uľavila.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a akí sme boli my?..doba síce bola kludnejšia, menej hororov, strieľačiek, v telke len jeden-dva programy...vonku celý deň,guľky, kára, lopta, tráva, chodili sme kradnúť čerešne a kukuricu, dnes decko prepína programy a matka je rada, že čuší- a to má dieťa nejaké 2-3 roky...to väčšie sa nudí, lebo nemá s kým hodiť reč a tie skoroveľké 9-10 ročné sedia na lavičke v krčme a pijú kofolu...vo vrecku kopa peňazí...kde sa majú naučiť, čo treba, čo je dobré a čo nie?..
..môj malý sused rozprával pred činžákom, ako s mamkou vyrábali slniečko do školky a tri , vekom rovnaké deti počúvali a jedno z nich povedalo- mne mama kúpila...tak čo sa sťažujeme?..nie je čas na deti, sú len na dotvorenie interieru,aby boli...ale výchova už nieje...však len obyčajné objatie vyvoláva pohoršenie,videla som v očiach detí okolo, keď ma môj malý sused stíska pred činžákom, deti pozerajú s takmer otvorenou pusou, že čo to robíme....tak čo od nich chceme?..
..debata na dlhé hovory H...tu sa nevyrieši, len odľahčí svedomie...
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať