Zavrieť

Porady

... ach ta naša mládež

Zakladam novú tému pretože v robote ( v školstve) často sa zamýšľame nad otázkou .... kde kráča dnešná mládež - sebavedomá, neposlušná, drzá, ... sú dnešní mladí ľudia naozaj horší ako sme boli my....
Aké sú Vaše skúsenosti so správaním dnešnej mladeže?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Môj syn sa ťahá s frajerkou už tri roky. Mal 20 a ona 19. Bola by som naivná, keby som si myslela, že len karty spolu hrajú a rátajú hviezdy na oblohe. Už najmenej dva roky prespávajú raz u nich, raz u nás. Pred dvomi rokmi odchádzali na celé prázdniny mimo SK, aj ďaľšie prázdniny tak bolo.
Bolo mi jasné, že vkuse budú v jednom objatí a antikoncepciu synovej frajerky som veru začala riešiť ja. Pekne som mladým vysvetlila, že pokiaľ neuvidím recept, žiadne spanie u nás a ani u nich nebude. A starou mamou nech sa neopovážia ma robiť ešte riadne dlho.
Sexualita v 17-18tich je úplne prirodzená podľa mňa a nevidím dôvod občas nepovoliť mladým byť spolu cez víkend. Oni keď si chcú vrznúť, nebudú si pýtať povolenie od rodičov. Ja som si ho tiež nepýtala.
Ideálne je samozrejme vykonzultovať aspoň po telefóne druhých rodičov, aby vedeli, že sa ich dieťa nachádza v normálnej rodine, kde sa mu nič nestane.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ivka70 Pozri príspevok
Ak mas obavy, aby nespravili nejaky "pruser" teda predpokladam tehotenstvo, mali by si sa so synom otvorene porozpravat o antikoncepcii.
Velakrat povazujeme nase deti za prilis male, a oni nam vyrastli ani nevieme ako.

Ocenila by som uprimnost syna a uprimne by som mu povedala aj ja, ake mam obavy ja.
A aj to, ze ak sex, tak zodpovedny a teda aj to ako to chce pripadne riesit.
ale toto mame uz za sebou, aj poucenia o sexe, antikoncepcii a podobne aj som mu na rovinu povedala coho sa bojim, no viete si predstavit sa mu pretocili panenky a to jeho "jeeeezis co mamii". tieto mudre veci vsetko ma vypocuvane aj niekolkokrat.

ved to, ze pre mna je stale male decko...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Sexualita v 17-18tich je úplne prirodzená podľa mňa a nevidím dôvod občas nepovoliť mladým byť spolu cez víkend. Oni keď si chcú vrznúť, nebudú si pýtať povolenie od rodičov. Ja som si ho tiež nepýtala.
Ideálne je samozrejme vykonzultovať aspoň po telefóne druhých rodičov, aby vedeli, že sa ich dieťa nachádza v normálnej rodine, kde sa mu nič nestane.[/QUOTE]

no ved to, reakcia manzela bola, ze : vsak mu trochu dopraj.
je fakt, ze ked bude chciet tak si vrzne ako pises inokedy, najprv mi napadlo, ze keby mal niekto z nich aspon 18, ale co by to vlastne vyriesilo, ako som uz pisala, je to len cislo, poznam kopu 20 rocnych a o zodpovednosti sa im moze len zdat. ale tvoj prispevok v podstate bolo to nieco co sa mi tak motalo v hlave, takze ti dakujem,
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

to sa opakuje, na nas tiez hovorili ach ta mladez-mne skor vadi ta pasivita,my sme sportovali,chodili po zabavach,diskotekach,cukrarnach,pivarnach,koncerto ch,vyletoch-teraz si skypyju,smskuju a pritom byvaju v jednom vchode a leni sa im zdvihnut rit-este aj sexovat budu iba virtualne/sice ma to jednu vyhodu a to ze nehrozi nezelane tehotenstvo/
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Kam kraca?

Poviem vam

TAM KAM STE ICH VY RODICIA NAVIEDLI !!! nasmerovali, nevychovali.

tam kraca mladez..

DAKUJEM PEKNE.
1 1
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Samuel, neviem aké staré deti máš, ale až raz budú dospelé a preskáčeš ich pubertičku, poopravíš trošku názor.
Ako my rodičia vychovávame a akým vzorom ideme, je jedna vec. Ale aj okolie formuje našich potomkov a okolie nevychovávame my rodičia a ani rodičov okolia nemôžme ovplyvniť. Tak, ako nemôžme ovplyvniť veľa vecí.
Mňa osobne mnohokrát moje deti prekvapili niečím, čo u nás bežné nie je.
Takže sa učím od svojich detí a oni odo mňa.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sama píšeš, že si pýtal dovolenie, že nikdy s ním neboli problémy atď, atď. Veď to je ukážkovo zodpovedný mladý človek. Vieš koľkí rodičia ti závidia? Si šťastná žena, uvedomuješ si to?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Absolutne nesuhlasim !!!

Okolie je jedna vec, mna okolie nevychovavalo k tomu, k comu zvysok mladeze.

Mam 26 rokov, ani raz som sa neopyl (dobrovolne), maximalne len tak zo slusnosti upil nieco.

Ani raz som neskusil fajcenie, drogy, vandalizmus, kradez, prepad, podvod, klamstvo ktore viedlo k poskodeniu ineho cloveka vratane ale nielen ohovaranie, nadavanie, sirenie spolocneho tajomstva, predavania kamaratov, maximalne sa snazim neohrozovat svoje okolie a to nie len fyzicky, ale aj psychicky ci nematerialne, tj. nebudem niekoho ovplyvnovat v moj prospech, extremne si vazim starsich ludi za to co vybudovali, no neznasam mladych, co su presne opak toho co som tu popisal, pretoze ti nic pre krajinu a spolocnost nespravili !

Rodicia ma vychovavali z pociatku dost prisne, neskor som si vynutil vacsiu benevolentnost. V tejto kombinacii (co si mimochodom trefne poznamenala tj, aj rodic sa moze ucit od deti) som tam kde som.

A tam to nekonci, dost ma naucil aj moj pes

Znie to smiesne, ale ano - naucil ma vyssej urovne trpezlivosti a vnimat svet trochu inak, za co som mu velmi vdacny..

Ale nikdy nebudem suhlasit s tym, ze okolie .... jednoducho ja okoliu nedovolim ovplyvnit moj zivot a zivot mojich blizkych, pokial by to bolo na moju alebo ich skodu.

Avsak jedna vec mi neda - nemozem byt vecne ten kto rozhoduje co je dobre a co je zle.. Taku zodpovednost na seba vziat nemozem (priklad, deti chcu stoj co stoj nieco, co ja neuznavam, co ak na prvy pohlad vec vyzera zle, no naopak to bude z dlhodobejsieho hladiska pre nich prospesne?)

To je ten "risk - zisk" v zivote.. Niekto moze tvrdit ze vysoka skola je to najlepsie co moze dieta dostat, ale co ak niekto pride a povie so smiechom ze to je blbost... A povie ze zalozit si firmu niekde na zapade je lepsie, kedze je to pre dane dieta lepsie (z jeho povahy).. ono je to dost relativne, co je dobre a co je zle

Uz pomaly zacinam verit na osud.. lebo vela krat sa mi stalo ze nieco neslo ovplyvnit ani za svet..

Ale to co vidim - ako sa spravaju skolaci, tam podla mna je znacne velka (obrovska) chyba vo vychove..

Rodicia radsej idu do druhej prace, aby vedeli zivit plazmu (TV) namiesto venovania sa detom.

Hold, je taka doba.. Ale urcite je sposob ako si spravit zivot "nie "in" " tj, tak isto ako vo vedlajsem teme o bankach, ludia hovoria ze mam volbu nemat banku, tak isto teraz ja tvrdim, ze kazdy ma volbu nebyt mrtva ryba plavajuca sa prudom
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

vážim si každý názor, ktorý tu odznel. Aj ja by som si dovolila svoj, nakoľko som si toho tiež preskákala so svojimi dcérami dosť. Som maximálne šťastná, že toto čo tu teraz odznieva mám nateraz za sebou - najmladšia dcéra má 18 - to nateraz dúfam, že budem riešiť až s vnúčatami aj keď jeden nikdy nevie.
Bohužiaľ samozrejme, niekedy je na vine aj výchova rodičov, ale tá sa podľa mňa prejaví skôr v tom veku po 18, dovtedy to skôr ja pripisujem hormónom a veľmi ťažko zvládnuteľnej puberte.
Poznám úžasné deti, ktoré pubertu nezvládli, ale sú z nich super dospelí ľudia a ja som osobne rada, že ich poznám.
Dovolím si priložiť vtip, - ale keď sa zamyslím tak čistú pravdu

Keď máš 4 roky - MAMA vie všetko!
8 rokov - MAMA vie veľa!
12 rokov - MAMA nevie všetko!
14 rokov - MAMA nevie nič!
16 rokov - MAMA je na mŕtvom bode!
18 rokov - MAMA je ako z inej doby!
25 rokov - MAMA to možno vie!
35 rokov - než sa o niečom rozhodneš,opýtaš sa na to MAMY!
45 rokov - pýtaš sa sám seba,čo by si o tom myslela MAMA!

75 rokov - AKO rád by som sa opýtal svojej MAMY!

Určite nezávidím učiteľom ani všetkým ktorí sa stretávajú s pubertiami prajem pevné nervy, čo najkratšie obdobie vzdoru a svojim spôsobom aj neúcty voči nám dospelým
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

SamuelSK Pozri príspevok
Kam kraca?

Poviem vam

TAM KAM STE ICH VY RODICIA NAVIEDLI !!! nasmerovali, nevychovali.

tam kraca mladez..

DAKUJEM PEKNE.
Ahoj Samo, s patentom na rozum. Ty už si vychoval dieťa? Alebo vychovával? Lebo v tom ďalšom dlhosiahlom príspevku píšeš, že u teba rozhodovalo okolie? No povedz, kdeže bývaš? Pošleme tam školy s detskými turnusmi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať