Zavrieť

Porady

Výpoved rodicovska dovolenka

Dobrý deň. práve som dostala doporučene výpoveď podľa par. 63 ods. 1 pism. a zákonníka práce. Som osamelá matka na rodičovskej dovolenke. Zamestnávateľ mi dal aj 2 mesačné odstupné. Chcela by som však vedieť či mi môže vôbec takúto výpoveď dať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1NOVA1 Pozri príspevok
    Dobrý deň. práve som dostala doporučene výpoveď podľa par. 63 ods. 1 pism. a zákonníka práce. Som osamelá matka na rodičovskej dovolenke. Zamestnávateľ mi dal aj 2 mesačné odstupné. Chcela by som však vedieť či mi môže vôbec takúto výpoveď dať.
    Rušila sa prevádzka, alebo celá firma ? Podpísala si dohodu o skončení prac.pomeru, alebo prac.pomer končil po uplynutí výpovednej doby ?

    1NOVA1 je offline (nepripojený) 1NOVA1

    1NOVA1
    Prevádzka je zatial zatvorena...ako zdruzenie dostali vypoved ale mam take info ze zaklada s niekym sro...a aj prevadzka bude pokracovat...ale vsutocnosti neviem co urobi. Nepodpisala som zatial nic, dnes mi to prislo postou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1NOVA1 Pozri príspevok
    Prevádzka je zatial zatvorena...ako zdruzenie dostali vypoved ale mam take info ze zaklada s niekym sro...a aj prevadzka bude pokracovat...ale vsutocnosti neviem co urobi. Nepodpisala som zatial nic, dnes mi to prislo postou.
    A aký tam máš uvedený dôvod ? (len citáciu §-ov) ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1NOVA1 Pozri príspevok
    ano..len par 63....atd
    Zákaz výpovede sa nevzťahuje na § 63 odst. 1 písm. a). Či ide naozaj o zrušenie prevádzky a platnú výpoveď, o tom môže rozhodnúť len súd - do toho sa ti asi nebude chcieť ...

    Nepodpisuj dohodu o skončení prac.pomeru, budeš mať o dva mesiace krašiu dobu poistenia v nezamestnanosti ....

    1NOVA1 je offline (nepripojený) 1NOVA1

    1NOVA1
    Možem sa spytat...si pravnicka?? lebo ja idem s nou na sud koli niecomu inemu a mala by som kopec otazok :-) chcem tento tyzden ist k pravnikovi ....len aby som nesla ako uplne blba :-) vies ja som bola druha ucastnicka daneho zdruzenia taaake je to zamotane :-) ak by si mala cas.....cez mail??
    samozrejme ze jej nic nepodpisem...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1NOVA1 Pozri príspevok
    Možem sa spytat...si pravnicka?? lebo ja idem s nou na sud koli niecomu inemu a mala by som kopec otazok :-) chcem tento tyzden ist k pravnikovi ....len aby som nesla ako uplne blba :-) vies ja som bola druha ucastnicka daneho zdruzenia taaake je to zamotane :-) ak by si mala cas.....cez mail??
    samozrejme ze jej nic nepodpisem...
    nie som právnička, pár rokov robím s personalistikou ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1NOVA1 Pozri príspevok
    hmmm..tak to za nim pojdem fakt blba :-) ale sudu sa nevyhnem tak ci tak..ale dakujem..
    so združením fyzických osôb - ak tam smerujú tvoje otázky - nemám žiadne skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.