Zavrieť

Porady

Ako sa vratit z Win 7 na XP?

Potrebovala by som nasmerovat ako nainstalujem nazad na pc win xp...

Problem je ten, ze pocitac bol zavireny a dal sa technikovi. Ten nainstaloval win 7 ale samozrejme "cierny" ... tak sa pc blokol... dala som mu ho druhy krat s tym, ze nech vrati win xp a prilozila som aj instalacne cd. No toto neurobil ale dal tam nejaku inu verziu win 7. Pocitac je mojich rodicov a ti tam chcu nazad svoju legalnu verziu win xp. A ja si s tym neviem rady.

Ziadne dolezite dokumenty v pc nie su, ani programy, je to len taky domaci pocitac pre surfovanie a hranie.

Vdaka za akukolvek radu.
Usporiadat
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Pokial mas instalacne CD pre XP, tak potom neviem preco ti ho tam nechcel instalovat...???
Asi budes musiet zmenit PC technika, ked nepocuva co od neho chces.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no neviem ani ja preco to nechce...

v pc je nainstalovany win 7, normalne ho zapnem, dam cd, ponukne moznosti co chcem urobit a moznost "nainstalovat" neponuka....

je nato daky extra postup?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ano je !!!
Je mozne ze W7 ponuka aj nejaky graficky downgrade (samozrejme ak je cd v mechanike) ale nemusi to byt pravda.
Postup instalacie Win XP je jednoduchy, ale trocha intuitivny. Na internete existuje neskutocne mnozstvo navodov step by step ako nainstalovat OS win.
Google ponukol napr toto http://blog.antonindanek.cz/clanek/i...krok-po-kroku/
takze hor sa do instalacie
edit este poznamocka: v biose musi byt nastavene bootovanie z mechaniky kde je vlozene cd s windowsom. Zistis to tak, ze vlozis do PC cd a restartujes PC kludne aj tlacidlom (netreba softwarovo). Po niekolkych sekundach by sa na monitore malo zobrazit, ze ak chces bootovat z cd mechaniky, tak mas stlacit lubovolnu klaves (klaves treba stlacit do niekolkych sekund, najlepsie cim skor, lebo inak sa hned bootovanie presunie na HDD a zacne nabiehat OS ktory je na HDD v tvojon pripade win 7). Ak takato moznost nebude, tak bootovanie nie je nastavene s cd mechaniky.
Naposledy upravil Fero11 : 01.06.11 at 13:57
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem za pomoc...

instalacne cd bolo vlozene, pc restartovany a nic... aj tak sa krasne sam zapol vo win 7 ... ziadny bios...

traaalaaalaaa...

a to si viem dost veci nainstalovat a spojazdnit sama, nepatrim k uplne beznym uzivatelom...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nestačí CD vložiť .PC z toho CD sa musí aj spustiť/nabotovať/ a to sa stane iba vtedy ak ako prvá v poradí bude DVD mechanika až potom HDD.Niektoré dosky ponúkajú zmenu botovania aj bez zásahu do biosu.Po štarte pozeraj či nie je napísané boot menu a k tomu priradená klávesa.Bežne je to klávesa F8 alebo F11.Win7 nabehne normálne.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Môže sa objaviť oznam, že je potrebné stlačiť nejaký kláves na spustenie OS z CD.
Poznámočka - pri inštalácii daj zrušiť všetky partície!!! Potom ich vytvor znova. Nestačí HDD len naformátovať.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

takze... podarilo sa mi spustit instalaciu... ale... pyta cd service pack 1 ... ten som stiahla a dala na usb kluc, ale ten mi neberie...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pri inštalácií treba vybrať sformátovať disk oddiel C,kde je teraz Win7.Aké je to CD XP.Nemá čo pýtať SP1.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak si uz presla bootovanim a vidis modru plochu, tak postupuj podla navodu vid moj prispevok hore
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Fero11 Pozri príspevok
Ak si uz presla bootovanim a vidis modru plochu, tak postupuj podla navodu vid moj prispevok hore

ano tak som to urobila... a tvari sa ze sa zapina win xp... potom vyhodi modre okno, kde nalavo je par bodov odkliknutych a zastavi sa pri "instalace systemu" a tu pyta service pack 1 ...

ked dam storno tak vyhodi protokol instalace systemu a tam:

chyba: installation failed: D:/l386/asms. Error Message: Pristup byl odepren

Zavazna chyba: Jedna ze soucastni, ktreou system windows potrebuje k pokracovani instalace nemohla byt nainstalovana. Pristup byl odepren.


a teraz to zavriem a zopakuje sa ta modra obrazovka, pyta service pack... ide ma slak trafit...
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Máš to originálne cd windovsu xp, alebo len recovery?Windows treba nainštalovať nanovo, nie zo záchranného disku či cd...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ano je to original cd ... ziadna stahovana cierna kopia... original zakupene ... aj s nalepkou...

skusam este raz nanovo... teraz mi formatuje disk...
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Takže sa ti podarilo stlačiť kláves na začiatku a naštartovať cd? potom tam máš inštaláciu, podmienky s F8, výber disku, partície, formátuješ a naťahuješ systém do c?Ostatné disky s tým nemajú nič spoločné, niečo ako chyba na D:/i386... neexistuje.Iba ak by D: bola mechanika, čo by ukazovalo na zlý cd
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nieco cez hodinu formatovalo... nahodilo to uz raz dva, ale stale pyta service pack 1 ... som z toho blazon...

pri minulej instalacii nemohol skopirovat asi 3 subory.. teraz bez problemov a aj tak pyta service pack...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

uz som nasla aj service pack na stranke microsoftu, napalila na cd a nula bodov...

je nejaka moznost ako spustit tuto aplikaciu z cd??? lebo inak ostavam v slucke... ked nedam co chce, zavriem, zrestartuje sa a znova pyta SP1... a dokookola dookola to iste...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

napis sem presne znenie tej hlasky.
alebo este lepsie odfot obrazovku a daj obrazok
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

po doinstalovani z cd a oznamu, ze sa pc restartuje a mam vybrat cd idu obrazovky postupne takto:

1. startuje windows a otvori sa toto
2. pyta service pack 1
3. stlacim ok, tak vyhodi okno, kde sam napise D:/l386
4. prepisem na presny nazov napaleneho suboru.. nic..
5. stlacim storno, vyhodi oznam
6. zavriem oznam
7. ideme oznova od cisla 1 ....
xp_01.jpg  
xp_02.jpg  
xp_04.jpg  
xp_05.jpg  
xp_06.jpg  

xp_07.jpg  
1/1
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pokracujem

strcila som nazad do cd mechaniky original cd a nechala ho zrestartovat a cuduj sa svete pokracujem v instalacii

pritom som to uz raz takto nechala a nic...

nechaaapem
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

nuz stava sa, ocividne instalacia hladala instalacne cd, kedze si ho vybrala tak ho hladala stale, ktovie preco to spravilo prvykrat

ako pozeram vyssie tak tych chyb tam bolo viac, uvidime ci doinstalujes
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

HURAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

spusteneeee... nikdy som nebola taka nadsena pri ponuke start na obrazovke

takze, notas mozem odovzdat nasim... som na seba pysnaaaa ... len este u nich doinstalujem priebezne co bude treba...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať