Zavrieť

Porady

Čo potrebujem pri začiatku predaja zahraničného potravinárskeho výrobku

Dobrý den,
bola by som rada, ak by ste mi vedeli poradiť, čo vsetko potrebuje podnikatel vybavit a aké úrady obehať, ak chce zacať predávať na SR potravinársky výrobok z iného státu z EU, ktorý doteraz na SR nie je.
Skusali sme hladat info na internete, ale nie je mi z toho nic jasne. Nie sme si istý, ci treba robit laboratorny rozbor, ci potrebujeme certifikat pôvodu a pod. Na isto len vieme, že budeme potrebovať prepísať obal, aby bol po slovensky, ale potrebuje nám to niekto aj odobriť a odsúhlasiť?
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    potraviny patria do kompetencie Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Slovenskej republiky, preto máte povinnosť podľa § 6 ods. 1 zákona č. 152/1995 Z. z. o potravinách v znení neskorších predpisov, oznámiť svoju činnosť miestne príslušnej regionálnej veterinárnej a potravinovej správe. Regionálna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky Vám ako kompetentný orgán v danej veci súčasne poskytne aj informácie o Vašich povinnostiach vyplývajúcich z dovozu.“

    Čo potrebujem pri začiatku predaja zahraničného potravinárskeho výrobku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.