Zavrieť

Porady

liečba oftalmoplégickej migrény

Máte niekto skúsenosti z touto migrénou tzv jej liečbou?Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Som 18r.študentka strednej školy :-) ...viac PrinceznáPORADY
    Bo hrozne ma už bolí ta blbá hlava bola som u vela doktorou ale nezistili mi nič tak som si zistila ja že priznaky presne pre tento tip migreny mam tak by som chcela vedieť nejaku liečbu :-)

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    nemáš náhodou migrénu a fotofóbiu?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    2.1.7.8 Oftalmoplegická migréna

    Jde o velmi vzácný typ migrény. Paroxysmální bolesti hlavy jsou doprovázeny aurou, která je způsobena poruchou inervace okohybných nervů, převážně n. okulomotorius. Okohybné poruchy jsou lokalizovány prakticky vždy na straně bolestí hlavy a zpravidla přetrvávají hodiny až týdny. Při často opakovaných záchvatech byly pozorovány trvalé okohybné poruchy.

    V prvé řadě musí být vyloučeny cévní (aneurysmata!) a jiné příčiny komprese vláken okohybných nervů angiografickým vyšetřením, CT, popř. MRI. Definitivní stanovení diagnózy oftalmoplegické migrény je možné až po delším pozorování a po opakovaných záchvatech.

    treba používať gooooooooooooogle....

    liečba oftalmoplégickej migrény

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.