Zavrieť

Porady

Liečba zubného kazu ozónom t.j.bez vŕtania

Ahojte! Zistila som, že zubný kaz nie je nutné liečiť len násilným vŕtaním a kadejakým plombovaním ale že existuje konečne už aj u nás liečba ozónom. Na internete som si aj našla 2 ambulancie v Ba, čo to robia, ale chcem sa najprv poradiť s niekým, kto o tom vie viac, prípadne to už aj skúsil a prípadne mu to aj pomohlo. Skúsil to už niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    No pravdu povediac som o tom počula aj ja, len tak okrajovo.
    Hm...., keď sa ale zamyslím nad cenou, asi to "levné" nebude. Za to by možno vedeli klasickou metódou zaplombovať zuby celému hokejovému mužstvu
    "Sorry" dnes je prvého štvrtý

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    ola
    No pravdu povediac som o tom počula aj ja, len tak okrajovo.
    Hm...., keď sa ale zamyslím nad cenou, asi to "levné" nebude. Za to by možno vedeli klasickou metódou zaplombovať zuby celému hokejovému mužstvu
    "Sorry" dnes je prvého štvrtý
    http://www.sme.sk/c/1982532/Na-Slove...zu-ozonom.html

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    a vraj iba malé a začínajúce kazy.
    Na dieriská ale pomôže len klasika źźźźźźźź

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ja stále verím, že aj na dieriská Nejako nemám odvahu sa objednať a stále čakám, že niekto povie aké to je, čo to skúsil.

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    pyton
    Ja stále verím, že aj na dieriská Nejako nemám odvahu sa objednať a stále čakám, že niekto povie aké to je, čo to skúsil.
    .....a z toho vznikajú potom tzv. "ozónové diery".....

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Našla som stránku, kde je aj cenník, aj postup liečenia ozónom, dnes som náhodou na nu natrafila :-)

    www.toba.sk

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ahá, díky, tak tam je tá Tóthová o ktorej bol ten priložený článok. Už len počuť, či to niekomu ozaj pomohlo.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    no ja tiez mam problemy cize zostavam verna moju fajn zubarovi,prave som od neho dosla, ma zlate ruky,platim si ale viem za co a to je dolezite ze mi nevytrhne zub uz pri prvom probleme ale riesi a lieci problem.

    takze ozoniky nehrozia.

    kalinka je offline (nepripojený) kalinka

    kalinka
    Majka
    no ja tiez mam problemy cize zostavam verna moju fajn zubarovi,prave som od neho dosla, ma zlate ruky,platim si ale viem za co a to je dolezite ze mi nevytrhne zub uz pri prvom probleme ale riesi a lieci problem.

    takze ozoniky nehrozia.

    Je to už veľmi neskorá reakcia, ale len dnes som prišla na túto stránku.
    Chcem sa ťa spýtať, či mi môžeš dať číslo toho fajn zubára, pretože chcem zmeniť. Ak náhodou sa dostaneš na túto stránku budem Ti vďačná.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Prejdi na stránku www.primár.sk.Tam je aj zubná poradňa,kde odpovedá spomínaná doktorka Tothová.Ak sa zaregistruješ,môžeš položiť otázku.Odpoveď je asi až o 2 týždne.Myslím,že odpoveď nájdeš,lebo bolo tam veľa podobných otázok:p .

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Čo urobiť, ak sa vám vpredu zlomí zub.
    Nechať vytrhnúť koreň alebo skúsiť aj možno do pokazeného koreňa vŕtať a skúsiť tam dať nejakú náhradu?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Spoľahla by som sa na radu dobrého lekára. Môjmu synovi sa odlomila 1/2 jednotky a má keramickú výplň a vôbec nie je vidieť, že ten zub nie je celý.

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Pekný deň.
    Nie som študovaný lekár/medik, ale aspoň z môjho laického pohľadu na danú tému viem, že zubný kaz je porušenie zubnej skloviny, takže liečba tohto kazu je asi len zničenie mikroorganizmov, ktoré naleptali sklovinu. Aké sú potom možnosti náhrady chýbajúcej skloviny? Nebude sa neskôr toto porušenie skloviny rozširovať, alebo pokračovať? Použitie ozónu, čiže trojmocneho kyslíka v liečbe, je v plienkych, zo všetkymi detskými problémami v danej oblasti. Všetko záleži, aj liečba ozónom, od lekára. Môžete mať špičkovy výrobok, liek,ak nie je správne aplikovaný, je tonanič.
    Rozhodnutie je na každom.

    P.S.

    Synovec je zubný lekár, a vravel mi že aj tie titanové, keramickéa neviem ešte aké, náhrady majú obmedzenú životnosť, ako všetko. Najspoľahlivejšie zuby sú tie naše, od prírody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.