Zavrieť

Porady

Blbne bios aj windows

Ahojte
Mam taky problem myslim ze skor by sa nato mal zamrat niekto skusenejsi ako by mal niekto iba tipovat.
Takze obcas mi windows (xp) zamrzne a preblikava obrazovka, tu pomoze iba tvrdy reset. A posledne dni mi nepravidelne robi to ze ak bios nema normalny text ale rozne hatlaniny (vid screen) a do win sa nedostanem pretoze obrazovka blika a na nej su take fragmenty (screen hodim ked mi opat naskoci win). Raz to ide raz to nejde. Pracovat mozem iba v nudzovom rezime. RAMky som skusal tie su v poriadku, ine komponenty nemam ako odskusat. Jedno co mi je podozrive je to ze ventilator na procesori (ked mi PC toto robi) sa strasne rychlo toci a huci mi na celu izbu aj ked je v nudzovom rezime co je divne pretoze v tomto rezime som iba na nete a vyuzitie procesora su max 2%. Prosim neviete poradit kde moze byt chyba ? stretol sa s tym niekto ?

moja konfiguracia:
win xp
Grafika: gigabyte 8500gt
Procesor: DualCore Intel Pentium, 2500 MHz
Doska: Gigabyte GA-EP35-DS3L
Pamäť 3072 MB
HDD 500GB
zdroj: micase 400w
PC ma 2,5 roka



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak PC beží v núdzovom režime ,tak sa môže ventilátor na procesore točiť na max.Aj ventilátor na grafike sa v núdzovom režime zvykne točiť na max.Testom na RAM veľmi neverím.Testoval som RAM a žiadná chyba a PC blblo.Vymenil som RAM a PC beží v poriadku.Ak blbne RAM zvyknu niekedy naskakovať pri štarte aj farebné čiarky a pod.

    chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

    chrobak1
    ramky som vyberal a skusal po jednej (mam ich dve) preto si myslim ze su v poriadku.
    Na inom fore mi poradily flash biosu, ale niesom si isty ci moze nieco taketo sposobovat bios

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak to urob.Ja bios kontrolujem aj pri novej doske.Ak je novšia verzia tak ju nahodím.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Updatom BIOSu nic nepokazis u dosiek gigabite je na to taka utilita (Q-flash (alebo tak nejak))

    chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

    chrobak1
    chcel som flashnut bios cez Q-flash ale ked som dal update bios from drive tak mi nic nenaslo, mal som to ulozene na usb lebo disketovku nemam. Co s tym ?

    chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

    chrobak1
    skusal som aj podla navodu v prirucke od dosky ale ten drbnuty nudzovy rezim mi nechce spustit ten program co k tomu je @BIOS

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tak este by som testol ine ramky a ak nepomoze a MB je v zaruke, tak reklamovat (pred tym by som vsak este skusil napisat na technicku podporu gigabyte a popisat problem)

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Raz som mal nieco podobne. Graficka karta.
    Naposledy upravil PotPalo : 04.06.11 at 20:43

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.