Zavrieť

Porady

Z coho stavat??

Dobry den
Zacinam stavat a neviem sa rozhodnut z akeho materialu mam robit obvodove mury. Ide o to aby to bolo ekonomicky vyhodne, a rad by som sa vyhol zateplovaniu. Cital som uz vela roznych nazorov,ale vsetky boli starsieho data.
Co by ste mi odporucili?
Za odpovede dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Zatepľovať nemusíš nikdy Ak nemáš traumu z EPS (polystyrén), tak zvoľ 25 cm porobetón + EPS podľa uváženia, odporúčam minimálne 10 cm.

    Otázka je, či chceš múry ťahať sám, alebo majstri. Na individuálnu výstavbu odporúčam porobetón, je to blbovzdornejšie (ak prvý rad založí majster), ľahšie sa robia inštalácie...

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Ekonomicky výhodné kedy? Pri stavbe alebo pri užívaní? A prečo nie zateplovanie?

    Tenší múr plus zateplenie PPS vyjde zhruba rovnako ako nejaký hrubý múr s tepelným odporom len tesne nad normou, ale bude sa navyše šetriť za kúrenie.

    Ja osobne uvažujem nad bungalovom (jednoduchý kváder bez zbytočných výklenkov a pod.) a stena 25 cm tehla/ytong + 20 ccm PPS.
    Ešte nie som rozhodnutý nad stropnou konštrukciou.

    Pavel206 je offline (nepripojený) Pavel206

    Pavel206
    Aj my momentálne riešime tento problém. Zatiaľ je naším favoritom HELUZ FAMILY 38 brúsená s celoplošným lepidlom.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Lubomir1 Pozri príspevok
    Ekonomicky výhodné kedy? Pri stavbe alebo pri užívaní? A prečo nie zateplovanie?

    Tenší múr plus zateplenie PPS vyjde zhruba rovnako ako nejaký hrubý múr s tepelným odporom len tesne nad normou, ale bude sa navyše šetriť za kúrenie.

    Ja osobne uvažujem nad bungalovom (jednoduchý kváder bez zbytočných výklenkov a pod.) a stena 25 cm tehla/ytong + 20 ccm PPS.
    Ešte nie som rozhodnutý nad stropnou konštrukciou.
    Odporúčam 150mm obvodovú stenu zo železobetonu alebo 50mm z oceľových platní a možno by úplne stačila maringotka.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    za 50€ si daj vypracovat tepelno-technicke posudenie, podla toho si zvolis konstrukciu, skladbu RD.

    porobeton, tehla, drevodomy, VPC, ... materialov je spusta, zalezi na penazenke

    moje rozhodnutie: 25cm porobeton (tehla) + 20cm EPS, podlaha 15cm EPS, strecha 30cm vlna

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ak nechces zateplovat tak z tehly alebo porobeton. ak budes murovat sam tak s porobetonom sa ti bude robit lahsie. inac tehla.

    nanno je offline (nepripojený) nanno

    nanno
    Dobry den ja by som to teda staval s phorotermu ked nechcete zateplovat.ale aspoň 50cm hrubá stena....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.