Zavrieť

Porady

CHCEME STAVAT DOM MAME TRI MOZNOSTI *PROSIM O RADU*

Obraciam sa na vas o radu, chceme kupit pozemok a stavat na nom dom mame vybrane tri pozemky. Strucne vam popisem situaciu a stav pozemkov.

1 pozemok (elektrika, studna). 401m2 š15m x d26,7m cca (zahradkarska lokalita)
Dom sa bude stavat - "celorocne obyvatelny zahradny domcek zastavana plocha 80m2".
K pozemku: Na pozemku je traba zameranie lebo surodenci nemali medzi sebou plot a jeden umrel druhy zdedil a zdedene predava. Studna na ich spolocnom pozemku ide cez zameriavaciu ciaru cize bude treba razit na pozemku novu inak bez problemov. Taktiez bude treba stavat zumpu alebo septik. inak ostatne nalezitosti k novemu domu... bez susednych domov

2 pozemok
(elektrika, studna). 405m2 š15m x d27 (zahradkarska lokalita)
Dom sa bude stavat - "celorocne obyvatelny zahradny domcek zastavana plocha 80m2".
K pozemku: Na pozemku nie su prakticky ziadne vyhrady kupou volny ale mam dojem ze studna je postavena v strede pozemku pri prijazdovych vratach a bude zevadzat pri stavbe domu asi bude treba studnu prelozit , inak dalsie veci standardne zumpa alebo septik. bez sudednych domov
PS: moj favorit

3 pozemok (elektrika, studna, mestska voda, zumpa) 386m2 š14m x d29m2
Dom sa bude stavat - "rodinny dom"(pozemok nieje v zahradkarskej lokalite)
K pozemku: na pozemku je zakladova doska pre stavbu domu o rozmere 125m2 na polovici tej z. dosky je z dacoho zlepene z tehal volaco co predavajuci nazval domom na rekonstrukciu ale podla mna to bolo cele na zhodenie. tak ze nasklady na zhodenie + zrusenie zakladovej dosky lebo nevieme kedy bola postavena a ako za akych podmienok inak pozemok v pohode plny haraburdia ktore si majitel odvezie.
Pri pozemku dom suseda nalavo dom suseda napravo.

CO POTREBUJEM OD VAS:

chceme stavat dom zozmer 80m2 2podlazia na kluc. bez garaze. ten dom je konstantny a zmesti sa na kazdy pozemok

PORADTE MI PROSIM

Ktory pozemok by ste si vybrali vy a preco vase klady zapory?
Isli by ste do burania domu a z. dosky co to obnasa?
Vyhody a nevyhody studne a odpadov (septik, zumpa)?
Ake su vase nazory na riesenie situacie?

Dufam ze toho nieje vela odomna, rad by som dostal FUNDOVANE VYJADRENIA nazory cenne rady a vase skusenosti.

DAKUJEM s pozdravom Martin



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Vyberajte podla pozemku, ktory vam vyhovuje z hladiska umiestnenia, nic ine nieje z dlhodobeho hladiska dolezite. Ako blizko je skolka, skola, obchod, banka, posta, atd. Ked treba chodit autom, ake su pristupove cesty ake perspektivy okolia pozemku, atd atd.

    matworld je offline (nepripojený) matworld

    matworld
    dakujem za prvu odpoved

    pozemky su v bratislave vhodnejsie su prve dva vzhladom na blizkost infastruktury.

    Pre treti tu fu fotky co by obnasalo zhodenie domu a prerobenie zakladovej dosky lebo nam ten rozmer dosky nevyhovuje, mam dojem ze je aj tak ta doska nadivoko (doska je 125m2 z toho je na doske postavene cca 60-80m2 zrucaniny)????

    w w w. visualise . sk / LETO2004 .htm

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    určite by som na zaklade tych fotiek nešiel do varianty č. 3....ja stavam na holom pozemku ale stači si vypočuť nazor aj toho, kto už bural stary dom. Nikto z tych ľudi aspon čo som sa ja stretol by to nerobil, hlavne ak starinu kupuje za trhovu cenu, nie povedzme nejako vyrazne zvyhodnene.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    J aby som si asi vybral moznost c.2 ale nebude tam problem, nakolko je to len v podstate zahradny dom ziskat trvaly pobyt?

    majonka je offline (nepripojený) majonka

    majonka
    Ja by so tiež volila možnosť dva, ale neviem, čo to obnáša stavať v záhradárskej oblasti - vybavovačky, stavebné povolenie, preena pôdy na stavbený pozemok a pod.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    vsetky dalsie otazky by som konzultoval na obec. urade, resp. mestskom s kompetentnymi. Velmi dolezity dokument je uzemny plan obce, resp. iny relevantny dokument, ktory urcuje ktora zona sa bude pouzivat na byvanie a ktora nie. Ak toto existuje a uzemny plan obce povoli stavat obydlia tak so stav. povolenim by problem nemal byt.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Neviem, či je môžné v záhradkárskej lokalite stavať dom. Treba to zistiť na úrade ako je to vyznačené v územnom celku.

    rado11 je offline (nepripojený) rado11

    rado11
    3 moznost by som nebral ja by som sa na zaklady nespoliehal nevideli ste ako boly robene takze vam ostavaju dve ta studna neni problem da sa vykopat nova a stara zasypat takze vybbral by som si lokalitu a prostredie

    matworld je offline (nepripojený) matworld

    matworld
    mladymuz Pozri príspevok
    vsetky dalsie otazky by som konzultoval na obec. urade, resp. mestskom s kompetentnymi. Velmi dolezity dokument je uzemny plan obce, resp. iny relevantny dokument, ktory urcuje ktora zona sa bude pouzivat na byvanie a ktora nie. Ak toto existuje a uzemny plan obce povoli stavat obydlia tak so stav. povolenim by problem nemal byt.

    Bol som na obecnom urade tam som zacal s vybavovanim a otazkami. Na pozemkoch varianta 1, 2 mi povolia zastavanost 1/3 pozemku co je pre nas az az lebo chceme 80m2.
    V uzemnom plane sa tam nepredpoklada a ani neberie do uvahy zeby sa tato oblast zmenila niekedy zo zahradkarskej na stavebnu koli viacerym dovodom (rozsirenie ciest, poziarna bezpecnost hasici, mestska voda, kanalizacie...). Jedine co tam povolia je postavenie "celorocne obyvatelny zahradny dom" o velkosti 1/3 pozemku.


    Zacali sme hladat dalej a uz sa nam aj nieco ponuka...

    matworld je offline (nepripojený) matworld

    matworld
    ESTE K TOMU OBJEKTU 3 VIETE NIEKTO ODHADNUT CO BY OBNASALO LIKVIDOVANIE TAKEJ DOSKY resp. PRERABKA A ZHODENIE + ZLIKVIDOVANIE BUDY???
    CENOVO cca, AKA BYROKRACIA JE K TOMU POTREBNA

    objekt3:
    w w w. visualise .sk/ LETO2004.htm

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Cez firmu? Treba pocitat tak 100tis. za zburanie, vycistenie a odvoz bordelu. Byrokracia ziadna, keby som dostal povolenie na stavbu, toto by som nechal vycistit v ramci priprav na samotnu stavbu.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Ak mas len tieto tri moznosti, moja rada je cislo 3. Nehovori sa tu o peniazoch, to teda asi nie je rozhodujuce, ale aj tak moznost 3 je podla mna najvyhodnejsia, bez porovnania nakupnej ceny. Stavat niekde, kde sa nepocita s vystavbou RD je len kopec problemov. Asi tam bude problem s pristupovou cestou, kto ju bude udrzovat napriklad v zime? Ak aj obec, pocitaj s tym, ze az nakoniec, ked uz su odhrnute cesty dolezitejsie. Co IS? Vsetky problemy sa riesia najskor v zastavanych castiach. Na pozemkoch 1 a 2 je asi nutne budovat novu studnu. V tej lokalite je to jednoduche, a kolko asi sa v tej lokalite za to plati. Budovanie zumpy tiez nie je zadarmo. Ak tam budu robit niekedy kanalizaciu v zahradkarskej oblasti asi bude az ked budu hotove ulice s RD. Co vyvoz? Ak tam nebudu kvalitne a udrzovane cesty, pojde tam niekto s fekalom? Na druhu stranu asi v tej zahradskarskej osade ostatni neriesia problem fekalii, ak je tam vela chatiek a nemaju taketo problemy asi to riesia trativodmi+hnojenie zahrad a kvalita vody v studniach nebude nijak velka. Zburat tie ruiny a dosku dokazes za podstatne menej ako 100 tisic Sk Zemne stroje na stavenisku budes na zaciatku potrebovat. Jeden bager a sklapac to za jeden den musia aj zjest, tak za co by si platil take prachy. Vytazeny material mozno pouzijes pri stavbe, alebo ho dokonca aj mozes predat. Ved ta firma co by Ti to burala by ho tiez neviezla na skladku na ktorej sa plati a nasledne na inu stavbu kupovala kamenivo na inu stavbu.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    dad111, ja som bural, sice vacsi dom ale vsetko islo na oficialnu skladku. A buralo sa s cistenim 2-3 tyzdne. Neviem ako si to predstavujes...

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    AndrejG Pozri príspevok
    dad111, ja som bural, sice vacsi dom ale vsetko islo na oficialnu skladku. A buralo sa s cistenim 2-3 tyzdne. Neviem ako si to predstavujes...
    Ja som tiez bural.Samotne buranie strojmi prebehlo za jeden den. Poredu som nasiel zaujemcov o staru skridlu, ktoru si za odvoz zobrali, drevo na palivo tak isto. Dom bol z hlinenych tehal, zato vsak dost velky. Vyvoz som si zabezpecil sam. Zrusit zakladovu dosku pochybnej kvality so zlepencom pochybnej kvality rozmeru troch garazi z tvrdeho materialu nemoze byt problem a zaujemcu o material si myslim je mozne najst, ak sa uz neda pouzit na vlastnej stavbe. Ale 100 tisic by som za to isto nedal.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    dad111 Pozri príspevok
    Ja som tiez bural.Samotne buranie strojmi prebehlo za jeden den. Poredu som nasiel zaujemcov o staru skridlu, ktoru si za odvoz zobrali, drevo na palivo tak isto. Dom bol z hlinenych tehal, zato vsak dost velky. Vyvoz som si zabezpecil sam. Zrusit zakladovu dosku pochybnej kvality so zlepencom pochybnej kvality rozmeru troch garazi z tvrdeho materialu nemoze byt problem a zaujemcu o material si myslim je mozne najst, ak sa uz neda pouzit na vlastnej stavbe. Ale 100 tisic by som za to isto nedal.
    No 100tis. ale aj viac nieje problem dat iba za skladku...

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    matworld Pozri príspevok
    ....celorocne obyvatelny zahradny domcek zastavana plocha 80m2....
    jedni znami v podobnom "zahradnom" domceku byvali, nemohli si tam nahlasit trvaly pobyt, nezda sa to, ale bol to pre nich dost vazny problem... stavebne pozemky nepozerate kvoli cene?

    Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

    Zypsik
    Prihlasenie na trvaly pobyt sa dnes obchadza prihlasenim sa len na obecny urad bez uvedenia presnej adresy. Vsetka posta potom chodi tam, ustretovy starosta posle email, ze si pre to mate dojst. Alebo postarka pozna miestne pomery a hodi vam to do schranky (Nejaky prezent na zaciatok urcite nezaskodi. Je to pre nu nepovinna robota navyse). Inak musite pravidelne chodit otravovat na urad.

    ncc je offline (nepripojený) ncc

    ncc
    Tiež uvažujeme o stavbe na záhrade lokalite pre Zlatých pieskoch objavujú sa však problémy kvôli novému územnému plánu pokiaľ sme sa informovali na magistráte sú určité obmedzenia čo sa týka rozlohy max. 60 m2, výšky 5,5 m. V ktorej lokalite sú vaše záhrady?

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    ncc Pozri príspevok
    Tiež uvažujeme o stavbe na záhrade lokalite pre Zlatých pieskoch
    Ako sa da taky dom ochranit pred zlodejmi, ked odchadzate napriklad na dovolenku? Zlodeji si tam mozu aj spievat a nikto ich nevyrusi. Ved chaty v tychto lokalitach vykradaju niekolkokrat do roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.