Zavrieť

Porady

Predaj motorového vozidla

Ahojte, prosím o radu. Firma predala os. mot. vozidlo do autobazáru. Na DÚ treba odovzdať "Oznámenie vzniku, zániku..." do 30 dní od posledného dňa v mesiaci , kedy bolo predané. Auto je ešte stále v bazári. Chcela by som ešte vysporiadať zákonnú a havarijnú poistku. Môžem požiadať o vyplatenie alikvotnej časti poistného až keď bude auto predané a bude mať nového majiteľa? Dík za rady!
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

auto oficialne zmeni majitela az dnom prepisu na DI PZ ... takze dovtedy je vase a platite za auto vsetky poistky ...
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

OlgaM Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu. Firma predala os. mot. vozidlo do autobazáru. Na DÚ treba odovzdať "Oznámenie vzniku, zániku..." do 30 dní od posledného dňa v mesiaci , kedy bolo predané. Auto je ešte stále v bazári. Chcela by som ešte vysporiadať zákonnú a havarijnú poistku. Môžem požiadať o vyplatenie alikvotnej časti poistného až keď bude auto predané a bude mať nového majiteľa? Dík za rady!

Na DU môžeš dať oznámenie do 30 dní, keď ho prestaneš používať na podnikanie, vtedy ti zanikne daňová povinnosť. V bazári môže byť aj pol roka a zbytočne by sa platila daň.
0 0
Kořalníková Katka Kořalníková Katka
Prosím Vás poraďaci auto je r.2006 a majiteľ ho chce predať už je aj odpísané musí byť urobený znalecký posudok auta? a za koľko ho môže predať? viem že keď je platca tak aj s DPH musí byť uvedené na faktúre Niekto mi aj poradí ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kořalníková Katka Pozri príspevok
Prosím Vás poraďaci auto je r.2006 a majiteľ ho chce predať už je aj odpísané musí byť urobený znalecký posudok auta? a za koľko ho môže predať? viem že keď je platca tak aj s DPH musí byť uvedené na faktúre Niekto mi aj poradí ďakujem.
Nie, posudok nie je nutný. A za koľko ho môže predať? No, za toľko, koľko mu ponúkajú. Či s dph , alebo bez? Záleží od toho, či ste si ju pri nákupe odpočítali, alebo nie. Nepíšeš nič o tom, o aké MV ide.
0 0
Kořalníková Katka Kořalníková Katka
Je to auto Citroen Berlingo,chcem podotknúť je to (autodoprava ako firma),zdvihový objem 1868,00 myslím si že keď je platca dane určite si daň odrátal tak preto som si myslela že aj s danou urobiť faktúru.Len neviem za koľko ho máme predať. Ja neviem odhadnúť cenu auta ďakujem,len moc nechce majiteľ aby to nebol veľký príjem.
0 0
Kořalníková Katka Kořalníková Katka
našla som že druh nákladné auto a kategoria N1.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

V prvom rade by som si overila na 100% či si daň z nákupu uplatnil a tak by som vystavila fa. Ťažko ti niekto povie za koľko ho predať , keď ho nevidíme , záleží od toho v akom je stave a pod. Skús na internete pozrieť inzeráty predaj podobných áut a dať cenu aby nebola likvidačná pre majiteľa , spolu sa dohodnite.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kořalníková Katka Pozri príspevok
našla som že druh nákladné auto a kategoria N1.
Tu bola možnosť uplatnenia odpočtu dph pri jeho nákupe, takže aj faktúra pri jeho predaji bude s dph. A aká cena? stačí si pozrieť napr. autobazár a cena je hneď.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

tz...že ak napr. szčo začal podnikat ako neplatca dph a zaradil svoje auto do podnikania ešte ako neplatca a v priebehu roka sa stal platcom a zaroven už ako platca chce auto predať nemusí ho predať s dph?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinkas Pozri príspevok
tz...že ak napr. szčo začal podnikat ako neplatca dph a zaradil svoje auto do podnikania ešte ako neplatca a v priebehu roka sa stal platcom a zaroven už ako platca chce auto predať nemusí ho predať s dph?
NIe, nie je to tak.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tinkas Pozri príspevok
tz...že ak napr. szčo začal podnikat ako neplatca dph a zaradil svoje auto do podnikania ešte ako neplatca a v priebehu roka sa stal platcom a zaroven už ako platca chce auto predať nemusí ho predať s dph?
Ak sa stal platcom DPH, tak mal právo odpočítať si DPH aj z majetku, ktorý nadobudol maximálne 1 rok dozadu. Takže treba preveriť, či si náhodou tú daň neuplatnil v prvom priznaní k DPH.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

no dph si určite z toho majetku neuplatnil...pretože ho kupoval od súkromnej osoby....čiže tam dph ani nebola...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinkas Pozri príspevok
no dph si určite z toho majetku neuplatnil...pretože ho kupoval od súkromnej osoby....čiže tam dph ani nebola...
Ak teda kúpil MV od občana, a toto vozidlo ide predať, kedže je platiteľom dph, predá ho s dph.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Dobrý deň, chcem si len overiť, či uvažujem správne. Firma predala motorové vozidlo v marci 2011. Ohlásila na DÚ zánik daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel. Žiadosť o vrátenie pomernej časti dane môže podať až po skončení zdaňovacieho obdobia r. 2011, t.z. v januári 2012, alebo môže požiadať aj teraz? Musí podať aj dňové priznanie za rok 2011 v tom januári 2012? Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ekofin Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem si len overiť, či uvažujem správne. Firma predala motorové vozidlo v marci 2011. Ohlásila na DÚ zánik daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel. Žiadosť o vrátenie pomernej časti dane môže podať až po skončení zdaňovacieho obdobia r. 2011, t.z. v januári 2012, alebo môže požiadať aj teraz? Musí podať aj dňové priznanie za rok 2011 v tom januári 2012? Ďakujem.
Firma musí podať DP z MV za rok 2011. V súčasnosti sa daň neplatí dopredu, v tom januári 2012 bude musieť firma zaplatiť daň za tie mesiaceroka 2011, kedy automobil používala na podnikanie.
1 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

tinkas Pozri príspevok
tz...že ak napr. szčo začal podnikat ako neplatca dph a zaradil svoje auto do podnikania ešte ako neplatca a v priebehu roka sa stal platcom a zaroven už ako platca chce auto predať nemusí ho predať s dph?
Neuplatňoval si si odpočet DPH pri nákupe auta.Takže nie si povinný ani odviesť DPH pri predaji auta.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Myslím, že toto nie je správne. Toto by platilo, ak by sa neuplatnila DPH, ktorá bola vyfaktúrovaná, ale zákon o DPH ju nepovolil odpočítať. Ak sa takéto vozidlo predáva a táto DPH nebola odpočítaná, tak ju predajca nemusí odviesť ani pri predaji auta.
V tomto prípade firma nakúpila auto od neplatiteľa DPH a preto si DPH nemohla uplatniť. Teraz, keď ho predáva a platí súčasný zákon o DPH, je povinný odviesť DPH pri predaji tohto auta.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Ďakujem, vôbec som si neuvedomila, že daň sa platí pozadu, aj keď som hovorila o tom, že DP za rok 2011 sa podáva až v roku 2012. Takže ani nemá o čo požiadať, keďže daň zaplatená v januári 2011 bola vlastne daň za rok 2010. Ešte raz vďaka.
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Dobrý deň, v publikácii Poradca 2010 som našla príklad, keď podnikateľ daroval plne odpísané PC nadácii a dph nemusel odviesť, lebo PC už nemalo zostatkovú cenu.
1.Môže SZČO predať za 1eur plne odpísaný majetok, ktorého OC bola 30000,-eur sro kde je konateľom?
2.Môže SZČO predať majetok ešte neodpísaný z dôvodu prerušenia odpisov(ak by odpisy neprerušil už by bol majetok plne odpísaný), za nižšiu ako zostatkovú cenu napr.za 1eur tiež pre sro kde je konateľom?
3.Musí SZČO predaj sro kde je konateľom majetok neodpísaný za zostatkovú cenu, alebo môže aj za nižšiu, ak preukáže cenovú ponuku z bazáru na nižšiu cenu?
V zákone o dani z príjmov som sa dočítala, že majetok môže predať za nižšiu cenu ako je zostatková a ZC bude daň.náklad. A PORADCA 5/2011, str.90, § 22 ods 8 z.o dph: Ak sú tovary a služby dodané platiteľovi dane s plným nárokom na odpočet dane, základ dane sa neurčí na základe trhovej ceny, aj keď je tovar alebo služba dodaná za výrazne nižšiu cenu.Samotný mechanizmus dane v takomto prípade zabraňuje daňovým únikom, pretože kupujúci si odpočíta len takú čiastku, ktorú dodávaľ odviedol do ŠR.-mám to chápať tak, že neodpísaný majetok môže szčo predať sro-konateľ aj za 1eur a nemusí dph zo zostatkovej ceny odviesť?
Ďakujem za pomoc, rozmýšľam čo s majetkom szčo ktorý zmrazil svoju činnosť a vykonava ju sro.
Zatiaľ majetok prenajíma sro. Ak by ste vedeli poradiť výhodnejšie riešenie, budem vďačná.
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Vie mi niekto poradiť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať