Zavrieť

Porady

Sukromné auto prevod na firmu a platenie dane

dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Dobrý deň,
situácia je takáto.. auto je kúpene na splatky (ešte sa spláca) a je písané na mňa (nie živnostník), teraz by som chcel to auto prepísať na živnosť.
Je to možné keď to auto ešte nieje splatené?
Ak by to nebolo možné urobiť, možem si dávať do nákladov nákup pohonný hmôt?
Nechcem si viesť knihu jazd, skôr by mi vyhovovalo paušálne platenie (80% započítavať do nákladov).

Dúfam, že pochopíte čo vlastne chcem lebo som si vedomí, že som to najlepšie nenapísal.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Je to možné. Zaradíš auto do obchodného majetku. Uplatňovať si môžeš aj odpisy, ale za roky 2010 a skôr ti odpisy prepadajú. Pri prípadnom predaji do 5 rokov od vyradenia z obchodného majetku budeš si musieť dať do príjmu aj príjem z predaja auta.
Naposledy upravil marjankaj : 07.06.11 at 13:18
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

na aké splatky? sú to splátky úveru,leasingu, alebo splátky platené
,,nejakej FO, známému?

IvetaN
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

To, že odpisy za roky 2010 a skôr mi prepadajú mi nevadí, podnikám len od roku 2011.
Ide o leasingové splátky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dudi Pozri príspevok
To, že odpisy za roky 2010 a skôr mi prepadajú mi nevadí, podnikám len od roku 2011.
Ide o leasingové splátky.
to si ale nepochopil ...
Kedy bolo auto kúpené na leasing ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dudi Pozri príspevok
To, že odpisy za roky 2010 a skôr mi prepadajú mi nevadí, podnikám len od roku 2011.
Ide o leasingové splátky.
Ale písal si, že auto je napísané na teba.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

ano ale na FO ,najskôr by som išla do leasingovej spoločnosti kde platím leas.splátky ,a spytala by som sa na prevod zmluvných práv z FO na Firmu za kych podmienok by som mohol prepísať z FO na firmu.Zaradiť ho musím do majetku v nejakej obstar.cene?
IvetaN
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Auto bolo kúpené v roku 2010 keď som ešte nebol živnostník.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dudi Pozri príspevok
Auto bolo kúpené v roku 2010 keď som ešte nebol živnostník.
Kto je zapísaný v technickom preukaze ako vlastník?
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Nemám techničák pri sebe, ale myslím, že ja. Alebo by to mohol byť niekto iný?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dudi Pozri príspevok
Nemám techničák pri sebe, ale myslím, že ja. Alebo by to mohol byť niekto iný?
Ak je na leasing, tak by tam mala byť uvedená leasingová spoločnosť.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

myslím si ,že vlastník by mala by daná leas.spoločnosť a ona ako držiteľ vozidla podobu splácanie leas.splátok preto byť som išla skôr do ,,leasingovky,, a tam sa spýtala na podmienky prepisu na firmu.Aj keď som to ja ako súkromná osoba jedná sa tu prevod zmluvných práv z FO na Firmu / z rodneho čísla na IČO /

IvetaN
Naposledy upravil IVETA N : 07.06.11 at 13:44
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
IVETA N Pozri príspevok
myslím si ,že vlastník by mala by daná leas.spoločnosť a ona ako držiteľ vozidla podobu splácanie leas.splátok preto byť som išla skôr do ,,leasingovky,, atam sa spýtala na podmienky prepisu na firmu.

IvetaN
A načo by tam chodil? Veď má nejaké doklady. Leasingovú zmluvu alebo faktúru. Bez dokladov si to nemôže dať do účtovníctva.
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Aha, tak to som nevedel, že ona bude vlastník. Tak teda pôjdem do tej leasingovky a spýtam sa na to.

Keby majú nejaké podmienky, ktorým nie je možné vyhovieť a tým pádom by auto zostalo napísane na mňa, bolo by možné nejakým spôsobom používať toto auto na firemné účely a dávať si minuté pohonné hmoty do nákladov?


Edit: Tak som z toho teraz troška mimo. Mám tam ísť alebo nie? Ale asi bude lepšie keď sa na to spýtam tam, nie?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dudi Pozri príspevok
Aha, tak to som nevedel, že ona bude vlastník. Tak teda pôjdem do tej leasingovky a spýtam sa na to.

Keby majú nejaké podmienky, ktorým nie je možné vyhovieť a tým pádom by auto zostalo napísane na mňa, bolo by možné nejakým spôsobom používať toto auto na firemné účely a dávať si minuté pohonné hmoty do nákladov?


Edit: Tak som z toho teraz troška mimo. Mám tam ísť alebo nie? Ale asi bude lepšie keď sa na to spýtam tam, nie?
Tebe nedali techničák ani leasingovú zmluvu?
No tí budú na teba pozerať, keď sa ich opýtaš, čie je vlastne to auto.
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Dali, ale ako som už písal vyššie techničák nemám pri sebe. Je to všetko doma a ja tam momentálne niesom.
Nepýtal by som sa na to čie je to auto, ale či je možné urobiť ten prevod auta na firmu.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

marjankaj Pozri príspevok
A načo by tam chodil? Veď má nejaké doklady. Leasingovú zmluvu alebo faktúru. Bez dokladov si to nemôže dať do účtovníctva.

aké doklady má že auto je písané na Firmu veď stále je auto písané na súkromnu osobu nie na firmu.
A ešte jedna vec aké to je auto osobné alebo úžitkove?
Iveta N
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
IVETA N Pozri príspevok
aké doklady má že auto je písané na Firmu veď stále je auto písané na súkromnu osobu nie na firmu.
A ešte jedna vec aké to je auto osobné alebo úžitkove?
Iveta N
Veď práve toto nikto nevie. Dokonca ani zadávateľ.

Je úplne jedno či firma-SZČO alebo súkromná osoba. Podľa zákona o dani z príjmu je to FO a bude to zdaňovať rovako. Platí môj príspevok č.2 Vplyv to bude mať iba na výšku odpisov.
Naposledy upravil marjankaj : 07.06.11 at 14:12
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dudi Pozri príspevok
Dali, ale ako som už písal vyššie techničák nemám pri sebe. Je to všetko doma a ja tam momentálne niesom.
Nepýtal by som sa na to čie je to auto, ale či je možné urobiť ten prevod auta na firmu.

No to je podstatné. Ak auto nie je tvoje, tak ho nemôžeš previesť na nikoho.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

dudi odporúčam Ti ísť do LS a tam sa spýtať za akých podmienok by sa dalo v danej LS previesť prevod zmluvných práv z FO t.j.z tvojho mena priezviska r.č
na firmu t.j. na IČO

IVETA N
0 0
dudi dudi

dudi je offline (nepripojený) dudi

Ide o osobné auto.
Ďakujem za odpoveď. V priebehu týždňa tam pôjdem.

Mohli by sme sa ešte vrátiť k mojej otázke o pár postov vyššie?
"Keby majú nejaké podmienky, ktorým nie je možné vyhovieť a tým pádom by auto zostalo napísane na tú osobu na ktorú je teraz, bolo by možné nejakým spôsobom používať toto auto na firemné účely a dávať si minuté pohonné hmoty do nákladov?"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať