Zavrieť

Porady

2 mesiace v Irsku, zbytok na SK - ako podat danove priznanie

Ako mam podat danove priznanie ak mam 2 mesiace odrobene v Irsku a zbytok som na SK? Nieje mi jasne co s tymi 2 mesiacmi. Ak by som bola danovy rezident SK aj Irska tak si irske prijmy mozem vynat zo zdanenia. Ale ak som len danovy rezident SR (kedze v IRE nebudem viac nez 183 dni) tak musim doplatit rozdiel alebo si ich tiez mozem vynat zo zdanenia? Nieje mi jasne ci to vynatie zo zdanenia sa vztahuje len na tych co su povazovani za irish tax residents. Prosim ozrejmite mi to niekto. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa toho čo píšeš tak si určite daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou /daňový rezident/ v SR §2.d)1. zákona o DzP, už z čísla 183 dní je jasné že v jednom roku môžeš byť daňovým rezidentom len v jednom štáte. DP podávaš v SK a na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenie s Írskom (361/2000 Zz) musíš použiť metódu zápočtu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvoM Pozri príspevok
    Podľa toho čo píšeš tak si určite daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou /daňový rezident/ v SR §2.d)1. zákona o DzP, už z čísla 183 dní je jasné že v jednom roku môžeš byť daňovým rezidentom len v jednom štáte. DP podávaš v SK a na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenie s Írskom (361/2000 Zz) musíš použiť metódu zápočtu.

    Nesúhlasím - pokial ide o príjem zo závislej činnosti, daňovník sa môže rozhodnúť, či použije metodu vyňatia alebo zápočtu dane - podla toho, čo je preňho výhodnejšie.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Veronika máš pravdu, úplne mi vyfučala tá novela zákona o DzP z 1.3.2009 z hlavy. :-)

    Pipita je offline (nepripojený) Pipita

    Pipita
    Dakujem za odpovede. Cize tie 2 mesiace v Irsku priznam ale nedoplacam nic kedze si vyberiem metodu vynatia kedze je to podla novely pre mna vyhodnejsie.

    Ako je to s urcitym typom prijmu ktory v Irsku nepodlieha zdaneniu ale napriklad taky isty typ prijmu na SK zdaneniu podlieha. Ako v tomto pripade postupovat? Musela by som ho na SK zdanit? Alebo nie, kedze som ho dostala v Irsku?

    2 mesiace v Irsku, zbytok na SK - ako podat danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.