Zavrieť

Porady

cerpadlo netaha vodu

zdravim, mam vrtanu studnu cca 8m. je tam plastova sacia hadica so spatnou klapkou a cez flexi hadicu je napojene cerpadlo. ak zalejem cerpadlo vodou a zapnem ho nenatiahne vodu ani po 10 min aj ked v navode na cerpadlo je ze do 5 min by voda mala byt. vie mi niekto poradit ???
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    samonasavacie cerpadlo funguje do 8m sacej vysky.
    Do vysky sa zaratavaju koeficientom aj kolena, saci kos, spatna klapka, atd.
    Takze je mozne ze ste uz sa hranicou samonasavacej schopnosti a cerpadlo tam fungovat proste nebude. Hlavne ak sa jedna o "kvalitny" vyrobok z hypermarketu.

    magua1 je offline (nepripojený) magua1

    magua1
    voda je asi na 2m od povrchu zeme. ak pomykam tou sacou hadicou a voda sa dostane akoby hore tak potom to uz ide v poriadku. ale chcem to spravit napevno a ak nebudem moct mykat hadicou tak bude problem

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    aha, to je ine - vychadzal som z povodnych udajov, myslel som, ze je to hladina.
    V tomto pripade je bud netesne nasavacie potrubie, alebo to "cerpadlo" cerpadlom nie je. Aky je to typ?

    magua1 je offline (nepripojený) magua1

    magua1
    je to cerpadlo hecht 3100. odporucil mi ho jeden znamy co ho pouziva a bol spokojny. na vsetky spoje som dal teflonovu pasku , alebo konope a snazil sa to dotiahnut na max.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Cerpadlo Hecht patri k standardnemu tovaru z hypermarketov. Ja osobne by som ho mozno doporucil len na zabeh studne - iste nie na dlhodobbe pouzitie.
    Kazdopadne - jeho samonasavacia schopnost je slaba, takze staci trosku vzduchu , alebo pevnejsia spatna klapka a nefunguje.

    Takze pretesnit spoje. Ono to nie o utiahnuti na max, ale skor o spravnom mnozstve tesniaceho materialu, ale to chce cvik kym to clovek dostane do ruk.

    jaruj je offline (nepripojený) jaruj

    starnem ale zatial nevadi jaruj
    Vacsinou to je netesny spoj alebo dierka v plastovej hadici aj ked vsetko vyzera v poriadku.
    Ja som kupil hadicu v baumaxe a cerpadlo netahalo. Po preskusani vsetkeho som prisiel nato ze priruba na hadici je zle zalepena a je tam dierka zapalkovej hlavicky. Vymenil som hadicu ale ta zase mala na tele dierku ako pichnutie spendlikom (tazko ju bolo najst) a tak som si kupil iba hadicu, urobil som tlakovu skusku na nej a sam som si osadil koncovky. Teraz uz druhy rok bezi.

    magua1 je offline (nepripojený) magua1

    magua1
    Ja to cerpadlo zase velmi vytazovat nebudem, preto som si myslel ze mi staci aj toto. ale tie spoje skusim este raz pretesnit..dam tam viac tej teflonovej pasky a uvidim ako to pojde. zatial vdaka za rady.

    magua1 je offline (nepripojený) magua1

    magua1
    zdravim zucastnenich....tak nakoniec bol s mojim cerpadlom inde problem ako som si myslel. cez vikend ked bol cas tak som vybral saciu hadicu a zistil som ze saci kos co bol namontovany sa nejakym sposobom odmontoval a spadol dolu a asi aj hadica bola dlhsia tak ze bola asi na samom dne studne takze nechcelo to dobre tahat vodu. hadicu som skratil a o necelu minutu mi voda tiekla ako som ocakaval. este rozmyslam ze ci kupim saci kos alebo nie
    vsetkym dakujem za rady.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    tienik Pozri príspevok
    ... by som ho mozno doporucil len na zabeh studne ...
    Co myslite tym zabehom? Ako to spravit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.