Zavrieť

Porady

Danova povinnost pri dodani tovaru

Chcela by som poprosit o nazor - podla zakona o DPH,par.19 danova povinnost vznika pri dodani tovaru,cize okamihom,ked kupujuci nadobudn pravo nakladat s tovarom ako vlastnik.
Co v pripade,ak tovar posielam postou,alebo kurierom - vtedy zakaznik preberie zasielku o 1-niekolko dni (a vlastne az vtedy s nim moze nakladat ako vlastnik),niekedy ani neviem,presne kedy,lebo informaciu o tom vlastne nemam.Je v takomto pripade ok,ak vystavim fakturu s datumom,kedy dam tovar prepravcovi?(spravidla ju balim do balika spolu s tovarom).Jedna sa o dodavky v tuzemsku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ťažká otázka.

    Nič nepokazíte, ak dáte do DP, keď dáte tovar prepravcovi. Rozumiem, čo chcete povedať. Tovar dáte prepravcovi 31.5. a zákazník si to prevezme na pošte 15.6.
    Zákazník nadobudol právo nakladať s tovarom ako vlastník dňa 15.6.

    A teda kedy DP v zmysle par. 19? Vieme, že určite nenadobudne odberateľ vlastníctvo k veci dňa 31.5.

    (osobne by som dala máj, lebo viem, že nič nepokazím...., ale pravda je v mesiaci jún)

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ano,presne o toto ide.Mne posta vlastne neoznami,kedy zakaznik tovar preberie,cize asi ani nemam inu moznost,nez vystavovat fakturu dnom expedicie=podania na postu.Jedna sa mi o to,ci nemate skusenosti,ci s tym nema potom problem danovy urad pri pripadnej kontrole?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Vivi Pozri príspevok
    ano,presne o toto ide.Mne posta vlastne neoznami,kedy zakaznik tovar preberie,cize asi ani nemam inu moznost,nez vystavovat fakturu dnom expedicie=podania na postu.Jedna sa mi o to,ci nemate skusenosti,ci s tym nema potom problem danovy urad pri pripadnej kontrole?
    je pravda, že ak tovar zasielate prostredníctvom pošty zákazníkom na dobierku, tak na výpise z vašej banky vidíte tie peniaze len cez účet pošty. pošta však dodatočne posiela také súhrné lajstro, v ktorom je napísané kto, kedy a koľko uhradil pošte peniaze za vašu dobierku

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    to ano,ale to mam cakat na vypis,nasledne vystavit fakturu a posielat o zakaznikovi dodatocne...to urcite takto nikto nerobi...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Vivi Pozri príspevok
    to ano,ale to mam cakat na vypis,nasledne vystavit fakturu a posielat o zakaznikovi dodatocne...to urcite takto nikto nerobi...
    to nie, reagoval som na časť príspevku o oznamovaní poštou dodávateľovi.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    co je na tom mimo temy?ved stale hovorim k tej povodnej-uvodnej otazke ohladne datumu DP pri zasielani tovaru napr.postou - vtedy zakaznik tovar nepreberie v den,ked sa zasielka expeduje. Nerozumiem vasej reakcii.

    Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

    Krakonoš
    Väčsinu nášho tovaru posielame poštou alebo kurierom. Dátum dodania na faktúru dávam deň kedy balíme balík.
    Tento týždeň sme mali kontrolu na DPH za minulý rok. Kontrolóri sa problematike dátumov vôbec nevenovali, povedali, že všetko je v poriadku.
    Našťastie.

    Danova povinnost pri dodani tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.