Zavrieť

Porady

Mamičky

Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Je 21.55 hod. keď píšem túto tému. Zvonku počuť plač bábätiek, pobehovanie starších 4-5 ročných detí a hádky rodičov ako sa rozchádzajú do svojich domovov. Čo asi tak dostanú detičky a ocko na večeru? Vytiahne sa niečo z mrazáka, a bude sa nadávať pri pizze ako je všetko drahé, ako nestačia peniaze na ovocie, zeleninu, mäso. Peniaze akurát len tak-tak vychádzajú každý deň na pivo, fajčivo a kávu v krčme. Kto by malého o takomto čase ešte kúpal že ....... aj tak už zaspáva nad tanierom s pizzou. Nemali by sa sem-tam mrknúť aj zo sociálky na aký účel sa používajú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci? Nakuknúť by mohla aj obvodná lekárka, lebo tóóóľko liekov berú detičky na oslabenú imunitu....... Niektoré tie deti musia dlhé hodiny vydržať priviazané v buginách, nevedia čo je to pobežkať si, mrnčia, plačú, nudia sa, na obed tlačia do seba nejaké koláče alebo hot-dog. Mamičky sa z veľkých obchodných centier kde trávili zimu - presťahovali na letné terasy. Takže máme tu leto.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ajk& Pozri príspevok
Je 21.55 hod. keď píšem túto tému. Zvonku počuť plač bábätiek, pobehovanie starších 4-5 ročných detí a hádky rodičov ako sa rozchádzajú do svojich domovov. Čo asi tak dostanú detičky a ocko na večeru? Vytiahne sa niečo z mrazáka, a bude sa nadávať pri pizze ako je všetko drahé, ako nestačia peniaze na ovocie, zeleninu, mäso. Peniaze akurát len tak-tak vychádzajú každý deň na pivo, fajčivo a kávu v krčme. Kto by malého o takomto čase ešte kúpal že ....... aj tak už zaspáva nad tanierom s pizzou. Nemali by sa sem-tam mrknúť aj zo sociálky na aký účel sa používajú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci? Nakuknúť by mohla aj obvodná lekárka, lebo tóóóľko liekov berú detičky na oslabenú imunitu....... Niektoré tie deti musia dlhé hodiny vydržať priviazané v buginách, nevedia čo je to pobežkať si, mrnčia, plačú, nudia sa, na obed tlačia do seba nejaké koláče alebo hot-dog. Mamičky sa z veľkých obchodných centier kde trávili zimu - presťahovali na letné terasy. Takže máme tu leto.
Tomuto ja vobec teda nechápem...- akože ked je niekto o 22 hod vonku s rodičmi ešte nemusí byť hladný- ja tiež občas idem s malými v lete večer na jazero na pivko ... a tiež neviem ako si prišla na to, že deti ani nepobežkajú a celý den sú v kočíku...-zdá sa mi to písané tak nejak nasilu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

No, neviem o com a naco bol ten prispevok dobry....Ty mas svoje deti, rodinu? Aj my sme v lete dlho vonku, deti od hladu nevrestia, a aj ja hocikedy vytiahnem nieco z mrazaku, je to totizto veeelka pomoc v nudzi, ale to by si pochopila, keby si mala deti.
To akoze teraz ma prist pre mna socialka...sa zobud, ved ty nevidis do tej ktorej rodiny, co ty vies ako to maju zariadene....staraj sa o seba!

A mozno len zavidis, ze tie nezodpovedne mamicky sedia vonku na terase a ty cusis doma pri pocitaci ...sama... :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No čo už s týmto má obvodná lekárka
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

BXLmiami Pozri príspevok
No čo už s týmto má obvodná lekárka
Asi by aj mohla mať, len Ajk nezadala všetky informácie. Len sa potrebovala posťažovať. Ani nemyslím, že čakala akúkoľvek reakciu.
Navrhujem, aby sa téma uzatvorila. Ide nesprávnym smerom.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Gabi03 Pozri príspevok
Asi by aj mohla mať, len Ajk nezadala všetky informácie. Len sa potrebovala posťažovať. Ani nemyslím, že čakala akúkoľvek reakciu.
Navrhujem, aby sa téma uzatvorila. Ide nesprávnym smerom.
Máš pravdu, Ajk to vôbec nemyslela tak ako to hneď Stanko obrátil proti nej a pridala sa uplne nevhodným spôsobom Erika... Ja som tu včera napísala a potom som zmazala, lebo som vedela ako to bude pokračovať...Zadavateľka má v mnohom pravdu, ale bohužiaľ moralizovanie dnes už nepríme nikto a hlavne tí, čo sa ich to týka....takže ja napíšem len toľko, že ja som na svoje deti hrdá, zatiaľ mi robia len radosť a tí ktorí žijú tak, ako napísala v úvode Ajk tí si to všetko neskor vyberú aj s úrokmi. Nuž a ak má niekto pocit, že on taký nie je, nech sa usmeje, slniečka je dnes na oblohe málo na celom území....
6 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Kazdemu vyhovuje nieco ine, jednemu teplo, druhemu zima....
a netreba ho preto posudzovat, nikto nevieme co nas este caka a ako sa zachovame
Naposledy upravil rennka : 09.06.11 at 09:10
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Môj názor: 4-5ročné /ale aj oveľa staršie/ deti okolo 22 hod. majú byť dávno v posteli, či je zima alebo leto. Mrazák je výborná vec, navarím veľa, dám do mrazáku a vyberám podľa potreby, myslím si že tým sa deťom neubližuje. Vysedávanie na terasách, ak sa tam nefajčí nevidím v tom žiadny problém, mamičky musia tiež žiť, lepšie ako sedieť pri PC a dieťa detto. Zadávateľka asi nemá deti, treba skúsiť ako to funguje........
1 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ja som to tak napisala preto, lebo cely autorkin prispevok mi prisiel ako bohapuste moralizovanie a akokeby matka na materskej nemala pravo zit, hoc aj o desiatej vecer...sak urcite to neni kazdy den, ale v lete....samozrejme s prihliadnutim na vek deti.

Moje deti- 7a 4 su o osmej v posteli (nehovoriac o tom ze zaspia aj o 9 a viac), ale z casu na cas im povolime uzdu a nijak ich to nepoznacilo.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Gabi03 Pozri príspevok
Asi by aj mohla mať, len Ajk nezadala všetky informácie. Len sa potrebovala posťažovať. Ani nemyslím, že čakala akúkoľvek reakciu.
Navrhujem, aby sa téma uzatvorila. Ide nesprávnym smerom.
Čo by mohla mať.Nič.To má akože isť kontrolovať deti či užívajú lieky?Nezmysel.Za deti je zodpovedný rodič a nikto iný.Ked rodič nedovolí,tak ani evidentne spitému či zdrogovanému dieťaťu nesmieme vziať ani krv.Ani sa ho dotknuť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Erika686 Pozri príspevok
Ja som to tak napisala preto, lebo cely autorkin prispevok mi prisiel ako bohapuste moralizovanie a akokeby matka na materskej nemala pravo zit, hoc aj o desiatej vecer...sak urcite to neni kazdy den, ale v lete....samozrejme s prihliadnutim na vek deti.

Moje deti- 7a 4 su o osmej v posteli (nehovoriac o tom ze zaspia aj o 9 a viac), ale z casu na cas im povolime uzdu a nijak ich to nepoznacilo.
Erika, no vidíš, teba sa to netýka...tak prečo taký útok na zadavateľku...však sa rozhliadni, koľko je takých mamičiek, ktoré sú skutočne také ako píše.
Takže ty sa len usmej ako som radila a povedz si , vďaka za to, že taká nie som a verím, že raz sa mi to vráti v dobrom
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ja na nikoho neutocim, preboha....tak nech reguje aj autorka a nech to blizsie vysvetli, ze ako to vlastne myslela....

Mala hned na zaciatku napisat, ze nech nikto neprispieva, ze sa potrebovala len vyzalovat....co cakala od takeho prispevku...aaach jo :-)
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Keď AJK napísala že by sa mali pozrieť kde idú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci, hneď som si predstavila tie tmavšie mamičky,okolo nich plno detí, plaču a im nechýba cigarety pivo a alkohol. Ani by ma nenapadlo pomyslieť na iné, čo to urobia občas.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ajk& Pozri príspevok
Je 21.55 hod. keď píšem túto tému. Zvonku počuť plač bábätiek, pobehovanie starších 4-5 ročných detí a hádky rodičov ako sa rozchádzajú do svojich domovov. Čo asi tak dostanú detičky a ocko na večeru? Vytiahne sa niečo z mrazáka, a bude sa nadávať pri pizze ako je všetko drahé, ako nestačia peniaze na ovocie, zeleninu, mäso. Peniaze akurát len tak-tak vychádzajú každý deň na pivo, fajčivo a kávu v krčme. Kto by malého o takomto čase ešte kúpal že ....... aj tak už zaspáva nad tanierom s pizzou. Nemali by sa sem-tam mrknúť aj zo sociálky na aký účel sa používajú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci? Nakuknúť by mohla aj obvodná lekárka, lebo tóóóľko liekov berú detičky na oslabenú imunitu....... Niektoré tie deti musia dlhé hodiny vydržať priviazané v buginách, nevedia čo je to pobežkať si, mrnčia, plačú, nudia sa, na obed tlačia do seba nejaké koláče alebo hot-dog. Mamičky sa z veľkých obchodných centier kde trávili zimu - presťahovali na letné terasy. Takže máme tu leto.
realita dnešnej doby pekne to vidieť napr. v BA Aupark,otvoria sa kaviarne a šups s detuškami na chorého klimatizovaného priestoru, tak ako v zime tak aj v lete.okrem toho, že deťom vymenia plienky a potom tie použité nechajú v popolníku na stole tak kľudne koja svoje dietky verejne/nie každý je nato zvedavý/ napriek tomu,že sú tam priestory nato vytvorené.
no čo už ja som s mojou dcérou chodila do prírody, dnes sa chodí do OC lebo je to moderné a nie len medzi mamičkami,dnes je to "kultúra"hlavne víkendová špacírovať a otŕčať sa v OC, ale ako sa hovorí 100ľudí 100chutí
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mňa tiež zaráža, ak idem občas do Ikei /pár krát za rok/...a tam cez víkend tie šory na obedy...normálne žasnem, deti tam kričia jedno cez druhé, chodia tam rodičia s niekoľkomesačnými batoľatami,..a myslím, že to bude horšie a horšie ...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Doba sa zmenila, asi sa mamičky uchylujú do nákupných centier, aby v prírode nedopadli takto...?
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronik...j-pavline.html
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ErinErin Pozri príspevok
Doba sa zmenila, asi sa mamičky uchylujú do nákupných centier, aby v prírode nedopadli takto...?
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronik...j-pavline.html
sorry, tak to je teda neadekvátne porovnanie...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Halli Pozri príspevok
sorry, tak to je teda neadekvátne porovnanie...
Prečo neadekvátne? Ty by si sa sama s dieťaťom vybrala do lesa? Teda možno ovládaš karate, džudo, alebo máš zbojný preukaz. Materské centrá pediatri veľmi neobľubujú - výmenník baktérií a dieťaťu do 3 rokov práve kvôli nevyzretej imunite nedoporučujú kolektív. Ak niekto nemá RD dom so záhradkou, NC môže byť po ihrisku zaujímavou zmenou aj pre dieťa.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ErinErin Pozri príspevok
Prečo neadekvátne? Ty by si sa sama s dieťaťom vybrala do lesa? Teda možno ovládaš karate, džudo, alebo máš zbojný preukaz. Materské centrá pediatri veľmi neobľubujú - výmenník baktérií a dieťaťu do 3 rokov práve kvôli nevyzretej imunite nedoporučujú kolektív. Ak niekto nemá RD dom so záhradkou, NC môže byť po ihrisku zaujímavou zmenou aj pre dieťa.
ErinErin Pozri príspevok
Doba sa zmenila, asi sa mamičky uchylujú do nákupných centier, aby v prírode nedopadli takto...?
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronik...j-pavline.html
To akože by ju zachránilo, keby bola v nákupnom centre? Alebo to všetky mamičky zachráni, ak budú cele dni trčať v obchodákoch? nechápem, prepáč...

...a nákupne centrum , zaujímavá zmena pre dieťa? ...tak to je zvláštny názor...ale je tvoj, našťastie nie môj

no končím v tejto téme, ako som povedala, každá mamička si svoje plody výchovy raz pozbiera
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

nemali by sme počkať na zadávateľku témy, kedy sa tu vyjadrí ona, čo vlastne tým myslela, lebo mne z toho vychádza všeličo...
3 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Halli Pozri príspevok
To akože by ju zachránilo, keby bola v nákupnom centre? Alebo to všetky mamičky zachráni, ak budú cele dni trčať v obchodákoch? nechápem, prepáč...

...a nákupne centrum , zaujímavá zmena pre dieťa? ...tak to je zvláštny názor...ale je tvoj, našťastie nie môj

no končím v tejto téme, ako som povedala, každá mamička si svoje plody výchovy raz pozbiera
Zatiaľ len odsudzuješ, to je jednoduché! Skús teda poradiť - napr. v situácii, že vonku sa topí sneh, je člapkanica, máš 10-mesačné dieťa, ktoré začína chodiť (=pár krokov, potom chvíľu plazenie), kam má mamička ísť? Celý deň ho prikovať na kočík a obiehať po uliciach? Pomôcka: v nákupnom centre je šmyklavka, hojdací koník, kníhkupectvo s detským kútikom na prezeranie knižiek, tzv. hracie stroje ako autíčka, ponorka, helikoptéra, vláčik, čo obieha po kolajniciach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať