Zavrieť

Porady

Majú "prepustené" mamičky nárok na podporu v nezamestnanosti?

Dobrý deň, môže matka, ktorej po ukončení RD zamestnávateľ dal výpoveď získať čo najvyššiu podporu v nezamestnanosti? Je to asi "údel" mnohých mamičiek, ktoré sa po návrate z RD nemajú kam vrátiť. Je tu reálna možnosť získať vyššiu podporu, má niektorá z Vás konkrétnu skúsenosť?
Mám priateľku, ktorá je od roku 1992 v TPP a pracuje na dobu neurčitú. "Absolvovala" dve MD, teraz čerpá rodičovskú dovolenku s druhým dieťaťom a začiatkom decembra sa vracia do práce, musí si však ešte dočerpať dovolenku v zamestnaní, takže do zamestnania sa vráti v januári 2011. Zamestnávateľ sa na jej návrat nevyjadril pozitívne, pretože na jej mieste je už iná - šikovnejšia, krajšia, "odborne" zdatnejšia známa, niekoho známeho. Takže asi dostane výpoveď. Môže získať čo najvyššiu podporu v nezamestnanosti? Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Ďakujem za odpoveď, všetky príspevky týkajúce sa tejto témy mám preštudované, chcel som skôr "otvoriť" diskusiu, či majú mamičky konkrétnu skúsenosť, či sa to niektorej podarilo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dobrava Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, všetky príspevky týkajúce sa tejto témy mám preštudované, chcel som skôr "otvoriť" diskusiu, či majú mamičky konkrétnu skúsenosť, či sa to niektorej podarilo.
    diskutovať s mamičkami môžeš na stránke modrý koník. Na Porade dostaneš odbornú radu, ale vzhľadom k tomu, že ide o ukončenie prac. pomeru v roku 2011 a ešte nie sú schválené novely zákonov, musíš si počkať na ich schválenie ...

    Majú "prepustené" mamičky nárok na podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.