Zavrieť

Porady

Poplatok za telefonicku radu

Chcela by som sa opytat, ci je v poriadku, ked si lekar uctuje 5 EUR za telefonicku radu - tak to nazvali. Chcela som telefonicky sa opytat na vysledok z vyteru pre dieta, nakolko mu predpisali lieky, ktoré berieme asi mesiac a on stale hnackuje a ma bolesti brucha. Na kontrolu sme objednaní až o 1 mesiac. Odpoved bola, bud si zaplatim alebo pockam ten 1 mesiac /aj s hnackovanim a bolestami/ - je to v poriadku? Nemusí mat lekár vyvesený cenník takýchto poplatkov? A s takýmto poplatkom som sa este nestretla. Lekári si môžu vôbec učtovať za takúto službu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som sa stretla s ročným poplatkom 66,38 euro, ktorý bol za získanie telefonneho čísla na mobil lekára a poradenstvo cez telefón .AJ to majú napísané a vyvesené v cenníku .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ja69 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat, ci je v poriadku, ked si lekar uctuje 5 EUR za telefonicku radu - tak to nazvali. Chcela som telefonicky sa opytat na vysledok z vyteru pre dieta, nakolko mu predpisali lieky, ktoré berieme asi mesiac a on stale hnackuje a ma bolesti brucha. Na kontrolu sme objednaní až o 1 mesiac. Odpoved bola, bud si zaplatim alebo pockam ten 1 mesiac /aj s hnackovanim a bolestami/ - je to v poriadku? Nemusí mat lekár vyvesený cenník takýchto poplatkov? A s takýmto poplatkom som sa este nestretla. Lekári si môžu vôbec učtovať za takúto službu?

    Ďakujem
    Takýto postup lekára určite nie je v poriadku, mesiac hnačkovať, a len tak čakať, čo sa z toho vykľuje, to teda určite nie! Navštívte lekára, a pohrozte mu, že prejdete k inému. Poplatky musí mať vyvesené v ambulancii, ale s telef. poplatkom som sa ešte fakt nestretla ale to neznamená, že nemôže byť.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Roky ho mám v cenníku.Ono totižto rozmáha sa spôsob mailového poradenstva a telefonického,jednoducho si zavoláte a vypytujete sa hodinu čo ako kedy,prečo a čo by bolo najlepšie,ja stratím kopu času a nič za to.Svojimi vedomosťami si zarábam na živobytie,nebudem telefonicky rozdávať rady.No,občas na Porade.Ale čo sa týka hnačkovania,tak v tomto prípade sa na mna nehnevaj,ale nie je na mieste telefonicky sa vypytovať.Jednoducho spakuj dieťa a chod na kontrolu,prečo telefonicky.Je jedno,že si objednaná o mesiac,pokiaľ sa dieťa nemá dobre,treba kontrolu.Ale zase by som rozlišovala,na diaľku to neposúdim.Pokiaľ je to maličké dieťa,treba isť.Ale pokiaľ 14 ročné dieťa má stolicu hnačkovitú 2-3x denne,nie je dôvod nepočkať.
    Dodatok-lekári si môžu účtovať všetko čo neplatí poisťovňa.
    Naposledy upravil BXLmiami : 10.06.11 at 09:59

    Poplatok za telefonicku radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.