Zavrieť

Porady

Prechod z 25% na 60%

Všade v zákone sa píše, že pri zmene uplatňovania výdavkov napr. z preukaz.vynaložených na paušál sa upraví základ dane, nikde som nenašla, či sa musí upravovať základ dane aj v prípade, že 1 rok si uplatňuje 25% a na druhý si bude 60%. Čo myslíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    v takomto prípade sa neupravuje základ dane. Ved uplatnovať si výdavky budeš stále percentom.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    zrejme teda aj zmenil zivnostenske opravnenie nemoze a druh podnikania....
    nemoze sa len tak rozhodnut...

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Keď si zoberieš tak príjem za december sa vyplatí v januári, ale keby sa bol vyplacal k 31.12.tak si uplatním 25% na tento príjem, ale keďže je v januári tak už to bude rozdiel v prípade, že sa základ dane nemusí upravovať.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Majka doplňal si živnostenské oprávnenie remeselnú živnosť uprostred roka 2004, teda uplatnil si za rok 2004 len 25%, pretože remeselnú nevykonaval po celý rok, ale v roku 2005 ju už vykonával celý rok, tak preto tých 60%.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Adula
    Majka doplňal si živnostenské oprávnenie remeselnú živnosť uprostred roka 2004, teda uplatnil si za rok 2004 len 25%, pretože remeselnú nevykonaval po celý rok, ale v roku 2005 ju už vykonával celý rok, tak preto tých 60%.
    ok, ale to v prvom prispevku nebolo uvedene

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Adula
    Majka doplňal si živnostenské oprávnenie remeselnú živnosť uprostred roka 2004, teda uplatnil si za rok 2004 len 25%, pretože remeselnú nevykonaval po celý rok, ale v roku 2005 ju už vykonával celý rok, tak preto tých 60%.

    asi som zaspala na vavrínoch, lebo neviem prečo 60% za rok 2005 , keď toto platí iba od 1.1.2006, teda to znamená, že za rok 2005 to bude mať 40%- remeselník ,.
    a neremeselník 25% --od 1.1.2006 má mať 40%
    opravte ma prosíííííím, keď sa mýlim

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Barbara, remeselné živnosti, myslím od roku 2004 60% a teraz od 1.1.6 budú "neremeselné živnosti" z 25% na 40%. Adula

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    renča1
    remeselné 60% zostávajú menia sa len nerem.z 25% na 40% a to od 1.1.2006

    aha, jasné, ja mám doma neremeselníka, takže preto remeselníka až tak neovládam,

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Takže, ako to niekomu ešte pomôže,poslali mi odpoveď z DRSR tak ak príjem v januári 2005 za december 2004 bol z remeselnej činnosti a potom celý rok 2005 tiež z remeselnej činnosti môže si uplatniť 60%. V prípade ak tento príjem bol z inej živnosti ako z vykonávania remeselnej a celý rok bol z remeselnej činnosti, môže sa uplatniť len 25%. Majte sa. Adula

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Adula
    Takže, ako to niekomu ešte pomôže,poslali mi odpoveď z DRSR tak ak príjem v januári 2005 za december 2004 bol z remeselnej činnosti a potom celý rok 2005 tiež z remeselnej činnosti môže si uplatniť 60%. V prípade ak tento príjem bol z inej živnosti ako z vykonávania remeselnej a celý rok bol z remeselnej činnosti, môže sa uplatniť len 25%. Majte sa. Adula
    Takže mám prípad, čo minulý rok preukazoval skutočné výdavky .Tento rok chcel prejsť na remeselné, ale v januári 2005 mal uhradenú fa za rok 2004.
    Takže podľa toho čo , píšeš a renča pripojila súhlas ,žiadna remeselná živnosť na paušál ? No zbohom

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Zitka, ak mal skutočne preuk.výdavky a chceš mu dať paušál, ty mu aj tak musíš opraviť ZD za rok 2004 podľa zákona a potom v roku 2005 ak už len mal príjmy z remeselných živnosti, tak mu môžeš uplatniť paušál 60%.Adula.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Adula
    Zitka, ak mal skutočne preuk.výdavky a chceš mu dať paušál, ty mu aj tak musíš opraviť ZD za rok 2004 podľa zákona a potom v roku 2005 ak už len mal príjmy z remeselných živnosti, tak mu môžeš uplatniť paušál 60%.Adula.
    No však áno , ale ak ho opravím , tak bude aj nejaká pokuta potom nie ?
    dobrý den, chcel by som sa opýtať, že keď vykonávam práce vo výškach za pomoci horolezeckej techniky, aké paušálne náklady v percentách si možem uplatňovať za rok 2005? Kde nájdem zoznam remesiel? proste neviem čo som :-)

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    pietrofacile
    dobrý den, chcel by som sa opýtať, že keď vykonávam práce vo výškach za pomoci horolezeckej techniky, aké paušálne náklady v percentách si možem uplatňovať za rok 2005? Kde nájdem zoznam remesiel? proste neviem čo som :-)
    Tu je zoznam. http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=remeseln%2A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.