Zavrieť

Porady

Prechod do nového roka

Môžem normálne účtovať v novom roku v programe ak som ešte neurobila prechod z vlaňajšieho roka do tohoto? Mám tam ešte nedoriešené veci a chcem účtovať v novom roku. Ak si dám prechod až v marci nestane sa nič?
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Malo by to byť v poriadku. Zatiaľ čo poznám SW, všade sa to dalo. V čom účtuješ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

my to tiež tak robíme, jediné čo si prenesiem je evidencia DPH, keďže sme mesačný platiteľ DPH
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Učtujem v Omege, a prechod chcem spraviť až po podaní DP. Verím, že aj viacerí to tak robíte
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prenášam si len knihy faktúr, aby som mala v novom roku aktuálny prehľad o záväzkoch a pohľadávkach.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Anairda
Učtujem v Omege, a prechod chcem spraviť až po podaní DP. Verím, že aj viacerí to tak robíte
omega funguje tak ze nemusis mat dokonceny rok 2004 a mozes spravit prechod omega otvori rok 2005 a cez firma otvor si otvaras rok ktory chces a mozes uctovat v oboch. ten prechod ti prenesie stavy uctov a saldo plus ciselniky. ked bude 2004 hotovy tak prechod spravis znova program ti neposkodi nove doklady v roku 2005 len ti aktualizuje pociatocne stavy uctov a pociatocne stavy salda. ja bezne opakujem prechod viac krat.
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Toto som chcela vedieť, vďaka.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Anairda
Toto som chcela vedieť, vďaka.
ak sa da tak vzdy rad pomozem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Prvýkrát idem robiť našej firme DP za rok 2005, účtujem v Alfe od apríla 2005. Môžem teda kľudne spraviť prechod do ďalšieho roka, aj keď ešte nechcem "oficiálne" uzatvoriť rok 2005?

Keď už budem mať rok 2005 hotový, dám len znova prechod do roku 2006 a opraví mi to počiatočné stavy na BU, pokladni,...?

Dúfam, že to tak robíte viacerí.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

ZuzanaP
Prvýkrát idem robiť našej firme DP za rok 2005, účtujem v Alfe od apríla 2005. Môžem teda kľudne spraviť prechod do ďalšieho roka, aj keď ešte nechcem "oficiálne" uzatvoriť rok 2005?

Keď už budem mať rok 2005 hotový, dám len znova prechod do roku 2006 a opraví mi to počiatočné stavy na BU, pokladni,...?

Dúfam, že to tak robíte viacerí.
Pozor, ale v Alfe to tak nefungovalo, iba v Omege. Ibaže by to boli opravili. Tam si musíš opraviť PS ručne, lebo prechod by ti zmazal nové účtovné prípady.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A ako teda účtujete nový rok, ak nechcete uzatvoriť starý? Sme mesačný platca DPH.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A neviete ako to je v MRP win ? Tiež som začala v ňom robiť len tento rok.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ad Zuzana:
Urobíš si prechod do nového roka, tam účtuješ nové položky, a v starom roku doúčtuješ potrebné a uzavrieš ho. Ale prechod druhý krát nespúšťaš, iba fyzicky opravíš v novom roku stavy, ktoré sa ti ešte doúčtovaním zmenili - napr. pokladňa, saldokonto a pod.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
DanielaSĽ:
dá sa aj tak ako píše tonkat, ale ak nechceš nič opravovať, potom pozri:
http://www.porada.sk/t16498-roeny-prevod-v-mrp.html
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

lenkak
DanielaSĽ:
dá sa aj tak ako píše tonkat, ale ak nechceš nič opravovať, potom pozri:
http://www.porada.sk/t16498-roeny-prevod-v-mrp.html
Lenka, ja som písala odpoveď pre Zuzanu - program ALFA a nie pre DanieluSľ.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
lenkak
DanielaSĽ:
dá sa aj tak ako píše tonkat, ale ak nechceš nič opravovať, potom pozri:
http://www.porada.sk/t16498-roeny-prevod-v-mrp.html
Joj,joj ...bude to fuška. Ďakujem Lenka.Ak nebudem niečo vedieť , ozvem sa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
tonkat
Lenka, ja som písala odpoveď pre Zuzanu - program ALFA a nie pre DanieluSľ.
Tonka aj toto sa mi zíde , manželovi robím v Alfe a tiež som začala len vlani.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tonka uzavriem rok v Alfe tak, že si nahrám uzávierkové ID alebo ešte niečo?

Dúfam, že to zvládnem na poriadok.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Prosím Vás a keď chcem v Alfe fakturovať nový rok. chcem mať už faktury 2006001 ale nechcem ešte uzatvarať stary rok. čo mám urobiť? môžem normálne pokračovať len, že by som si opravila číslovanie faktúr.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den,
Takze tak este nemam uzavrety rok 2005 a chcem uctovat uz rok 2006 staci mi len ist na Firma a prechod do dalsieho roka? nic viac a bude to v poriadku? (v Omege)

dakujem
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

sara-ke
Dobry den,
Takze tak este nemam uzavrety rok 2005 a chcem uctovat uz rok 2006 staci mi len ist na Firma a prechod do dalsieho roka? nic viac a bude to v poriadku? (v Omege)

dakujem
áno bude to v poriadku, potom budeš môcť robiť aj v novom roku aj v starom a kedykoľvek môžeš prechod zopakovať, aby si si aktualizoval (a) počiatočné stavy v novom roku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať