Zavrieť

Porady

Anténa - dať ju do vertikálnej polohy? Nemožné...

Pre umožnenie sledovania digit. vysielania je v súčasnosti,,vraj" potrebné dať vonkajšiu anténu z horiz. polohy do vertik. polohy. Všade sa o tom píše, všade sa o tom hovorí. No, vzhľadom na konštrukčné riešenie antén si to vôbec neviem predstaviť (ukotvenie antény na tyč je riešené pre horizontálnu polohu). Takisto pre bežných obyvateľov rodinných domov nie je jednoduché vykonať akékoľvek zásahy v takých podmienkach (práca vo výškach, zhrdzavenosť anténnych skrutiek). Vo svojom okolí som ani na jednom dome nevidel anténu vo vertikálnej polohe. Je tu niekto taký, kto dával anténu do vertikálnej polohy? Bol by som veľmi zvedavý, ako ste si s anténou poradili. Díky
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
petrol Pozri príspevok
Pre umožnenie sledovania digit. vysielania je v súčasnosti,,vraj" potrebné dať vonkajšiu anténu z horiz. polohy do vertik. polohy. Všade sa o tom píše, všade sa o tom hovorí. No, vzhľadom na konštrukčné riešenie antén si to vôbec neviem predstaviť (ukotvenie antény na tyč je riešené pre horizontálnu polohu).
...myslím si , že obyčajný medzikus v určitom tvare ( povedzme " T " ) by všetko vyriešilo ...
Takisto pre bežných obyvateľov rodinných domov nie je jednoduché vykonať akékoľvek zásahy v takých podmienkach (práca vo výškach, zhrdzavenosť anténnych skrutiek).
Bežný človek to potom vyrieši asi tak , že si zavolá syna , zaťa , kámoša , suseda a ten mu pomôže ...
Hrdza ????....na trhu je dostatok prípravkov ( WD 40 , Concor 101 ......) , ktoré pomôžu k jej odstráneniu , respektíve pôsobia tak , že skrutka sa dá ľahko dať von ...

Vo svojom okolí som ani na jednom dome nevidel anténu vo vertikálnej polohe.
Ani ja ...
Ono totiž skoro každý už satelit má na streche ...

Je tu niekto taký, kto dával anténu do vertikálnej polohy? Bol by som veľmi zvedavý, ako ste si s anténou poradili.
Starý satelit som demontoval a nový nahodil ...zvyšok bol na mladých , nastavenie signálu atď ...
Díky
Hentú otázku myslíš úplne vážne ???????

Ak áno , tak v texte sú odpovede ...
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

buchač Pozri príspevok
Hentú otázku myslíš úplne vážne ???????

Ak áno , tak v texte sú odpovede ...
buchač, vôbec to nie je také jednoduché...čo je medzikus? ako ho tam dostaneš? ono veľa robí aj tá nedostupnosť antén...samozrejme na rovnej streche nie je problém sa s takýmito vecami hrajkať, ale v takomto prostredí ťažšie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
petrol Pozri príspevok
buchač, vôbec to nie je také jednoduché...čo je medzikus? ako ho tam dostaneš? ono veľa robí aj tá nedostupnosť antén...samozrejme na rovnej streche nie je problém sa s takýmito vecami hrajkať, ale v takomto prostredí ťažšie.
...hm , vedel som , že bude podobná reakcia...

Takže druhé kolo odpovede ...načo sa máš , prepytujem kakať , s nejakou prestavbou antény ????
Veď za cca 15 € kúpiš novú a máš pokoj ...len namontuješ a fertig ...

Medzikus ???...jednoduché ???....no pre koho ako , pre mňa ( bez urážky a chválenia sa určite nie ...)....nechce sa mi kresliť , neviem totiž ani , o aký konkrétny typ antény ide , ale ver mi , že by sa to dalo zvládnuť ...
0 1
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Nepíšeš, o akú anténu sa jedná. Ale ak je širokopásmová (také sito), tak s tou netreba robiť nič a funguje to.
0 0
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

buchač Pozri príspevok
...hm , vedel som , že bude podobná reakcia...

Takže druhé kolo odpovede ...načo sa máš , prepytujem kakať , s nejakou prestavbou antény ????
Veď za cca 15 € kúpiš novú a máš pokoj ...len namontuješ a fertig ...

Medzikus ???...jednoduché ???....no pre koho ako , pre mňa ( bez urážky a chválenia sa určite nie ...)....nechce sa mi kresliť , neviem totiž ani , o aký konkrétny typ antény ide , ale ver mi , že by sa to dalo zvládnuť ...
Kupujem novú...
0 0
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

Julian Pozri príspevok
Nepíšeš, o akú anténu sa jedná. Ale ak je širokopásmová (také sito), tak s tou netreba robiť nič a funguje to.
Nie, nie, nie je to také sito, tá anténa vyzerá inak, taká klasická...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niektorá z takto podobných?


Tieto sú často riešené tak, že sa dajú pootočiť (nosník prvkov je buď trubka, alebo Jakl z AL) povolením uchytenia.
0 0
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

petrol Pozri príspevok
Nie, nie, nie je to také sito, tá anténa vyzerá inak, taká klasická...

Tá naša sa najviac podobá na YG-020 ale je to napevno uchytené...žiadna možnosť otáčania...Muselo by sa nejak prerobiť uchytenie...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
petrol Pozri príspevok
Tá naša sa najviac podobá na YG-020 ale je to napevno uchytené...žiadna možnosť otáčania...Muselo by sa nejak prerobiť uchytenie...
....kua , šak vravím .....medzikus !!!!
0 1
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

buchač Pozri príspevok
....kua , šak vravím .....medzikus !!!!
kua, šak nakresli

viem ja, čo je medzikus?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

medzikus, je svorka, ktorá stisnutá skrutkami bude držať antenu na stlpe, či na držiaku v akej polohe ju nastavíš , teda väčšinou o 90°
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
petrol Pozri príspevok
Tá naša sa najviac podobá na YG-020 ale je to napevno uchytené...žiadna možnosť otáčania...Muselo by sa nejak prerobiť uchytenie...
petrol Pozri príspevok
kua, šak nakresli

viem ja, čo je medzikus?
...a ak sa jedná o takéto , podobné pripojenie ....
http://www.alibaba.com/product-gs/43...showimage.html

Pozri a klikaj na zväčšenie obrázku ..

Stačí len držiak antény v podstate ohnúť o 90° a už len nastaviť ...
Ak by bol krátky , tak podobnú trubku ( aby sa dal ten držiak pripevniť ) a neriešim ...
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bingo!
BTW: práve toto usporiadanie držiaka umožňuje nastavenie polarizácie antény (sú tam skrutky držiaka).
0 0
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

buchač Pozri príspevok
...a ak sa jedná o takéto , podobné pripojenie ....
http://www.alibaba.com/product-gs/43...showimage.html

Pozri a klikaj na zväčšenie obrázku ..

Stačí len držiak antény v podstate ohnúť o 90° a už len nastaviť ...
Ak by bol krátky , tak podobnú trubku ( aby sa dal ten držiak pripevniť ) a neriešim ...
Nie,nejedná sa vôbec o také pripojenie antény...
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Ten slávny medzikus o ktorom tu každý vraví.
(i keď je dosť drahý ja som si ho zmajstroval z jedného kusa hrubého plechu a 4 strmeňov)
csat-str3-priruba-p8ga_b.jpg  
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
A čo takto niečo jednoduchšie? Potrebujeme: pílku na železo, 4 šróby, 4 matice, dva štvorcové plechy s dierami v rohoch. Postup: (pozri obrázok) odpíliť pôvodnú tyč a s plechmi uchytiť o 90° otočene. Je to ono?

Inak v Bratislave točiť anténou netreba, digitál sa tu dá chytiť aj na zasraný motúz. (teda na tú "anténu parožnaju", čo dávajú zdarma k prenosným TV, teleskopická sa tuším volá odborne)
antena - otocit o 90 st.png  
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

PotPalo Pozri príspevok
A čo takto niečo jednoduchšie? Potrebujeme: pílku na železo, 4 šróby, 4 matice, dva štvorcové plechy s dierami v rohoch. Postup: (pozri obrázok) odpíliť pôvodnú tyč a s plechmi uchytiť o 90° otočene. Je to ono?

Inak v Bratislave točiť anténou netreba, digitál sa tu dá chytiť aj na zasraný motúz. (teda na tú "anténu parožnaju", čo dávajú zdarma k prenosným TV, teleskopická sa tuším volá odborne)
Ešte treba dodržať správnu vzdialenosť od stožiara

http://www.zive.sk/dvb-t-ako-prestav...4/default.aspx
Naposledy upravil Luky89 : 12.06.11 at 16:22
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Luky89 Pozri príspevok
Ten slávny medzikus o ktorom tu každý vraví.
(i keď je dosť drahý ja som si ho zmajstroval z jedného kusa hrubého plechu a 4 strmeňov)
Nie tento som myslel .......tomu sa vraví držiak - úchyt...
PotPalo Pozri príspevok
A čo takto niečo jednoduchšie? Potrebujeme: pílku na železo, 4 šróby, 4 matice, dva štvorcové plechy s dierami v rohoch. Postup: (pozri obrázok) odpíliť pôvodnú tyč a s plechmi uchytiť o 90° otočene. Je to ono?

Inak v Bratislave točiť anténou netreba, digitál sa tu dá chytiť aj na zasraný motúz. (teda na tú "anténu parožnaju", čo dávajú zdarma k prenosným TV, teleskopická sa tuším volá odborne)
Presne niečo na tento spôsob ...proste , domáca výroba ....nič iné a ani nič zložité ...



Ozaj ...na trhu je toľko všeliakých držiakov , konzôl ....nie je problém kúpiť .... http://www.ansat-tn.sk/shop/index.ph...index&cPath=11
Pokiaĺ by som mal debatovať toľko o nemožnosti dať anténu z horizontálnej do inej polohy ....už dávno je anténa namontovaná a ja by som bol v horizontálnej polohe ...
Naposledy upravil buchač : 12.06.11 at 20:03
0 1
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Tak ešte jedno najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie: chytiť tyč antény veľkým francúzskym kľúčom (také to T), a ohnúť o 90 stupňov (chce to silného chlapa). Už jednoduchšie to snáď ani nejde spraviť, iba ak čakať až do nej udrie blesk a ohne sa sama.
0 0
petrol petrol

petrol je offline (nepripojený) petrol

PotPalo Pozri príspevok
Tak ešte jedno najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie: chytiť tyč antény veľkým francúzskym kľúčom (také to T), a ohnúť o 90 stupňov (chce to silného chlapa). Už jednoduchšie to snáď ani nejde spraviť, iba ak čakať až do nej udrie blesk a ohne sa sama.
Poď mi ohnúť tyč s priemerom cca 4 cm. Sú na nej ďalšie štyri antény...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať