Zavrieť

Porady

Znalecky posudok na RD

Zdravim, zaujimalo by ma nasledovne...v znaleckom posudku na RD sa rata cena za m2 plochy domu tak ze sa obhliadkou urci RU a vynasoby sa koeficientom zastavanej plochy.

Mna zaujima ci sa RU rata podla skutocneho stavu, napr co body zalezia od mnozstva materialu, poctu okien alebo je to dana hodnota z katalogu...napr jw jedno ci tam je jedno pkno alebo dve okna? Rozdiel v bodoch za plastove alebo drevene okno chapem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pepa78 Pozri príspevok
    V podstate hľadám Rozpočtový ukazovateľ pre 1Q/2011 podľa ktorého sa určuje cen aza m2 zastavanej plochy...mne je jasne co sa dava do posudku, ale potrebujem tu metodiku dik za odpovede
    ...nehľadaj ...

    HYPO v9.00


    Program HYPO slúži na komplexné ohodnotenie všetkých stavebných objektov, bytov, pozemkov a porastov. Je aktualizovaný podľa vyhlášky MS SR č. 492/2004 Z. z. v aktuálnom znení. Jednoduchým a prehľadným spôsobom stanovuje všeobecnú hodnotu: porovnávacou metódou, metódou polohovej diferenciácie,... (viac)

    http://tahaj.sme.sk/software/775

    Vzor znaleckého posudku ...
    http://www.drazobnaspolocnost.sk/fil...2011-04-18.pdf

    ...a viac tu ...
    http://www.google.sk/search?hl=sk&sa...w=1276&bih=633

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Zaratáva sa všetko čo je pevnou súčasťou stavby ,aj okná,aj zabudovaná vaňa ale nie napríklad kabinka sprchového kúta nemurovaná kuchynská linka,žaluzie,vodovodná batéria,kotol ,radiátor ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Urcite sa inak oceni stare 30rocne okno ako nove plastove.

    My sme mali v ZP okrem domu ocenene aj obvodove pletivo a kazdy jeden strom v zahrade ...
    Takze sa ocenuje nielen dom,ale aj vsetko,co je na pozemku.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    V podstate hľadám Rozpočtový ukazovateľ pre 1Q/2011 podľa ktorého sa určuje cen aza m2 zastavanej plochy...mne je jasne co sa dava do posudku, ale potrebujem tu metodiku dik za odpovede

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Dik, ten program hypo používa starý katalóg rozpočtových ukazovateľov...ale nevadí, myslel som, že si aspoň čiastočne vyrátam budúcu hodnotu svojeho domu / dom je tesne pred dokončením / a budem vedieť ako na tom budem s možnosťou založenia domu v banke...všetky koeficienty týkajúce sa územia kde daný dom je by som použil z posudku domu ,k torý hje v tej istej lokalite

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    A prečo nezájdeš za nejakým znalcom..môj muž je znalec a bežne nahodí ľuďom počty, aby predbežne vedeli aká je cena nehnuteľnosti........

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    ...lebo ja som tvor nedočkavý a dnes ma to nejako držalo, cenu som si už vyrátal podľa RU ale potrebujem vedieť ešte pár vecí...a nechcem svojho znalca otravovať v nedelu...môžem poslať SS ?

    Znalecky posudok na RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.