Zavrieť

Porady

Záloha v JU na tovar v 2006

optimistka aj napriek veku
Mám otázočku. Prijali sme zálohu v 12/2005 na tovar( stroj ), ktorý dodáme v 2/2006. Musim túto zálohu dať do zdaniteľných príjmov v 2005 alebo tak ako v PU dať do nezdaniteľných - príjmy budúcich období? Zálohu musím vyfaktúrovať s DPH ke´d sme plátci DPH.
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
v JÚ sa prijatá záloha nezdaňuje. V PÚ sa prijatá záloha účtuje na účet 211,221/324 k nej sa do 15 dní vystaví vyučt.fa k dph s dátumom dodania dňom úhrady.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
renča1
v JÚ sa prijatá záloha nezdaňuje. V PÚ sa prijatá záloha účtuje na účet 211,221/324 k nej sa do 15 dní vystaví vyučt.fa k dph s dátumom dodania dňom úhrady.
Dobre hovorím,ak ja v JU príjmem zálohu, ktorú dám do PNZD dňa 30.12.2005 a spriaznená firma v PU má zaplatenú zálohu vo výdajoch budúcich období. 5.1.2006 zálohu zrušíme. Teda nemusíme vystavovať faktúru?
Ja viem je to podvodík. Potrebujeme dostať do výdajov ešte 1.500.000,-Sk. Zaplatíme v hotovosti a aby nemali problém s pokladňou chceme vystaviť zálohovú faktúru. A v januári zálohu zrušíme a faktúru(vlastne tú zálohu) vrátime na účet. Rozmýšľam správne.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Celkom nechňapem....ako by ste dostali do výdajov tú zálohu?? V PÚ predsa poskytnutú zálohu účtujeme na 314/221,211. A toto predsa nejde do nákladov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Oplatí sa pozrieť link v príspevku č. 3
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
ZuzanaA
Celkom nechňapem....ako by ste dostali do výdajov tú zálohu?? V PÚ predsa poskytnutú zálohu účtujeme na 314/221,211. A toto predsa nejde do nákladov.
Nie som zbehlá v PU. Ide mi hlavne o to aby v PU to ovplyvnilo len pokladňu a nie daň z príjmu. Chňapeš? Poraď či je to správne.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Zita5
Oplatí sa pozrieť link v príspevku č. 3
Ten link som si prezrela, ale mne sa jedná o to ak vrátim zálohu skôr ako uplynie tých 15 dní potrebných na vystavenie fa s DPH , či ju nemusím vystavovať??
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
muselo by ísť o preplatenie faktúry, vtedy nemáš povinnosť odviesť dph.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bredikova
Dobre hovorím,ak ja v JU príjmem zálohu, ktorú dám do PNZD dňa 30.12.2005 a spriaznená firma v PU má zaplatenú zálohu vo výdajoch budúcich období. 5.1.2006 zálohu zrušíme. Teda nemusíme vystavovať faktúru?
Ja viem je to podvodík. Potrebujeme dostať do výdajov ešte 1.500.000,-Sk. Zaplatíme v hotovosti a aby nemali problém s pokladňou chceme vystaviť zálohovú faktúru. A v januári zálohu zrušíme a faktúru(vlastne tú zálohu) vrátime na účet. Rozmýšľam správne.

Ty si povinná do 15 dní vystaviť fa " dátum prijatia platby " . Ak chceš vrátiť zálohu , že sa obchodná transakcia nekoná , musíš vystaviť dobropis a peniaze vrátiť .

Ale , pokladňu Ti to ovplyvní v roku 2005 ale aj 2006 .
Naposledy upravil Zita5 : 11.01.06 at 12:56
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Súhlasím so Zitou. Takže ty nepotrebuješ mať daňový náklad, potrebuješ mať výdaj peňazí z pokladne?? Či ako vlastne?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaA
Súhlasím so Zitou. Takže ty nepotrebuješ mať daňový náklad, potrebuješ mať výdaj peňazí z pokladne?? Či ako vlastne?

Áno , ona asi chce korigovať zrejme pokladňu . Len mi nejde do hlavy , že ako to myslí citujem " je to len podvodík " .K čomu to má poslúžiť , alebo potom som už nechápavá a ťažko zapaľuje .
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
ZuzanaA
Súhlasím so Zitou. Takže ty nepotrebuješ mať daňový náklad, potrebuješ mať výdaj peňazí z pokladne?? Či ako vlastne?
Ešte raz.
Naša firma s JU ( ďalej fi 1) potrebuje ešte v roku 2005 do výdajov 1,5 milióna. Od firmy s PU (ďalej fi 2) máme vystavenú faktúru na ten 1,5 mil. Ale sme ju v 2005 nestihli uhradiť. Fi 2 už má uzavretú pokladňu. Preto chceme mi tú faktúru zaplatiť v hotovosti a aby fi 2 nemala problém s pokladňou vystavili by sme, t.j. fi 1 pre firmu 2 zálohovú faktúru na 1,5 mil. Mi akže fi 1 by sme si výdaje zvýšili a príjem za zálohovú fa by sme dali do PNZD. Ale jedná sa mi o fi 2 , lebo v PU sa moc nevyznm (zatiaľ ale učím sa). Ide mi o to aby oni nemali problém s pokladňou a daňou.

Už som to vysvetlila dobre?! Poraďte.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Čiže chcete v JU si znížiť ZD ?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
úhrada pôjde cez účet?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
úhrada pôjde cez účet?

Pokiaľ som pochopila , mala by to byť hotovostná transakcia . Z môjho pohľadu to nevyzerá moc dobre .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Pokiaľ som pochopila , mala by to byť hotovostná transakcia . Z môjho pohľadu to nevyzerá moc dobre .
ja som to tak isto pochopila, ale v jednej vete je spomenuté, že pokladňa je už uzavretá . Tak potom , ako to bude? Snažíme sa pomôcť, ale nerozumieme.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Baby, neviem síce celkom o čom to tu točíte.
ale skúsim.
Firma 1 /JU/ - prijatá záloha 12/2005 - firma 1 musí vystaviť "ostrú" faktúru a odviesť DPH - ak ale nebola dodaná služba či tovar - firma 1 účtuje zálohu do príjmov NZD.
01/2006 - odstúpenie od "zmluvy" - firma 1 vystaví storno faktúru a uplatní si DPH. v 1/2006.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ale ak by akože firma 1/JÚ/ prijala úhradu, ako preplatok k nejakej svojej Pfa, tak by si firma 1 (JÚ) - dph neodvádzala a firma 2(PÚ) nenárokovala na odpočet. V tomto prípade by to nemalo vplyv ani na daň z príjmu:
1) vo firme 1 (JÚ) príjem neovpl.základ dane podľa § 17 ...
2) vo firme 2 (PÚ) úhrada- 314/211,221

p. Bredíkovej sa jednalo aj o pokladňu,ktorú už má uzavretú, ale zasa sa vyjadruje tak , ako keby úhradu chcela prijať, vydať cez pokladňu. Zaujímala ju aj dph, daň z príjmu atd....
Naposledy upravil renča1 : 12.01.06 at 11:18
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

No ak má firma uzatvorenú pokladňu, tak má zrejme spravený aj inventarizačný zápis pokladne k 31.12.2005, nie?
A....

Noo a 1,5 mil.Sk
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
renča1
ja som to tak isto pochopila, ale v jednej vete je spomenuté, že pokladňa je už uzavretá . Tak potom , ako to bude? Snažíme sa pomôcť, ale nerozumieme.
Oni sú ochotný ešte s pokladňou pracovať ale nesmie im tam veľa zostať. Aj incentarizačný zápis by prerobili.
Naposledy upravil bredikova : 11.01.06 at 17:09
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať