Zavrieť

Porady

Zatapaju ma a uz mam toho dost

Dobry den, chcem sa opytat. Uz niekolko krat ma sused vytopil. Bol som za nim a stazoval sa, ale on ma furt odignoruju a povie, ze to nie je od nich, ze oni maju vsetko suche. Ale som si isty, ze je. Co je najhorsie, tak to zateka pri el. vodicoch (napr. pri svetle, alebo el. krabiciach v stene). Tak mam aj obavy. Sused je arogantni a neviem si s nim rady. Uz niekolko krat som maloval byt. Naposledy minuly tyzden a uz mam flak na plafone. Ako by som mal postupovat, aby som tento problem vyriesil. Prosim o rady. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez sme raz vytopili susedov a pritom sme mali vsetko suche.Chyba bola na medziposchodi.

    Ale niekedy vas naozaj nemusia vytopit susedia priamo nad vami.
    Poznam jeden byt na 4.posch. Ci vytecie nejaka voda v byte nad nimi,alebo dalsich niekolko poschodi vyssie, tak u nich sa vzdy voda objavi.Pritom byty nad nimi mali sucho Zistilo sa, ze v paneli nad ich bytom bola nejaka prasklina,kadial vzdy voda presiakla.

    Nahlas chybu u spravcu, mozno bude treba skontrolovat viacere byty,aby sa chyba nasla.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked nahlasis poruchu spravcovi,ten ma urcite firmu, s ktorou ma dohodu na opravy.
    Oni by mali najst chybu a odstranit ju,ich musi aj neprijemny sused vpustit dnu, aby skontrolovali postupne stupacku a nasli ,kde je chyba.
    Ty so susedom nemusis jednat,ak sa s nim neda.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ešte pred rokmi v prechádzajúcom byte, tesne po nasťahovaní sa, spodní susedia sa začali sťažovať, že ich občas vytápame. Možno aj 5x sme ich vytopili, u nás však bolo sucho, aj im sme dovolili sa o tom presvedčiť. Ani údržbári, či kto to bol, na nič neprišli. Nakoniec sa našťastie zistilo, že pretekal horný výpust z vane, od nova nebol dobre utesnený, či prilepený a keď si niekto pri kúpaní napustil viacej vody, tá cez neho vytekala. Lenže tá rýchlo k nim odtiekla, takže keď reklamovali, pod vaňou sme ju nezbadali, stalo sa až vtedy, keď sme v nej mali kapra a dopúšťali sme mu čerstvú vodu. Takí sme z toho boli "happy", že sme so susedmi buchli šampanské.
    Možno ozaj tvoj sused o tom ani nevie, že ťa vytápa, popros ho, nech skontroluje priestor pod vaňou vtedy, keď je v nej napustená voda.

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    rovnaký problém sme mali aj my, ale problém nakoniec nebol v susedoch nad nami, ale z kríža - aj on mal sucho, ale vysvitlo že má niečo s trubkami a musel vysekávať a opraviť - zistilo sa to tak, že jeden deň odstavil vodu sused nad nami a na druhý deň ten z ktíža a vtedy to začalo schnúť, ale problém je v tom, že na riešenie problémov to chce "inteligentných" susedov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    chamaco Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa opytat. Uz niekolko krat ma sused vytopil. Bol som za nim a stazoval sa, ale on ma furt odignoruju a povie, ze to nie je od nich, ze oni maju vsetko suche. Ale som si isty, ze je. Co je najhorsie, tak to zateka pri el. vodicoch (napr. pri svetle, alebo el. krabiciach v stene). Tak mam aj obavy. Sused je arogantni a neviem si s nim rady. Uz niekolko krat som maloval byt. Naposledy minuly tyzden a uz mam flak na plafone. Ako by som mal postupovat, aby som tento problem vyriesil. Prosim o rady. Vopred dakujem.
    Nahlásila by som problém na správu bytu.

    chamaco je offline (nepripojený) chamaco

    student chamaco
    A tu je ten problem, ja takych susedov nemam. Nechcu to nijak riesit a tazku hlavu si z toho nerobia. Oni si tu vodu poutieraju ale mne na plafone skrvni ostanu. Moze byt, ze to nie je od neho, ale s jeho pristupom to tazko zistim.

    Zatapaju ma a uz mam toho dost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.